Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért terjedt el az a nézet,...

Miért terjedt el az a nézet, hogy a megszakításos módszer nem biztonságos?

Figyelt kérdés
Párom külföldi, azt mondja, hogy az ők kultúrájukba ez teljesen természetes, s nem ismer senkit, aki így lett volna terhes. Megkérdeztem a sógornőmet, ők is így védekeznek. Sőt, anyukám szerint régen ők is így csinálták. 5 éven keresztül így csináltuk mi is, és sosem volt gond. Utolsó másodpercbe kihúzza és kész. Barátnőim korábban azzal vagdalóztak, hogy biztos nem lehet gyereke. Aztán mikor gyereket akartunk, gyakorlatilag azonnal teherbe estem. Szóval régen sokan így csinálták, egyes helyeken ma is, és éveken keresztül nincs semmi gond. Miért írják mindenütt, hogy ha gumi nélkül berakja egy fiú, akkor valószínűleg terhes lesz egy lány - mikor ez konkrétan nem igaz?

2021. aug. 8. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
67%

Mi is így védekeztünk 7 évig, majd mikor babát akartunk első nem kihúzós alkalommal terhes lettem. Azóta 3 éves a lányom, azóta is így védekezünk többnyire vagy gumi.

Nekem minden ismerősöm így védekezik, mind a 2 tesómék, barátnőmék stb, mindenki csak akkor lett terhes mikor akarták.

2021. aug. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
85%
Inkább tinik miatt mondják ezt azt ijesztgetést, mert egy 16 éves srác nem tudja kivenni időben sokszor, ehhez gyakorlat kell.
2021. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
85%
A nem kívánt terhességek nagy része így lesz. Ez a szerencsén is múlik, éppen ezért nagyon kockázatos, mert vagy bejön vagy nem.
2021. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
92%

#10

Pontosan azért írtam le, hogy velem mi történt, mert nem csak házas emberek olvassák a gyakorit.

2021. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem az
2021. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
85%

Mi is így voltunk együtt 8 évig, és amikor elkezdtük élesben csinálni a dolgokat, én is elsőre terhes lettem.

Van egyébként olyan férfi akinek rohadt sok előváladéka van pl az egyik exem, de a férjemnek alig van. Szerintem akár ezen is múlhat.

2021. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
84%

🤷‍♀️

Én is 8 évig védekeztem így, és nem lett belőle meglepi baba. Mint ahogy több másik válaszolónál, nálunk is az első éles bevetésen összejött a baba, tehát a termékenységünkkel semmi gond.

Viszont úgy gondolom, hogy ezt a módszert tényleg csak testüket is jól ismerő, érett, felnőtt emberek, párok alkalmazzák, akik tisztában vannak az esetleges következményekkel, és megfelelően kezelni is tudják. Minden másra ott az óvszer.

Amúgy én itt rengeteg (ahhoz képest) olyan esetről olvastam, ahol tabletta mellett lett terhes valaki. Az aztán dupla szívás.

2021. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
87%

Mert mondjuk nem biztonságos?! 🤔🤣


Mi fogamzásgátlóval védekeztünk. Le kellett tennem a gyógyszert, onnan megpróbáltuk a megszakítast. (Úgy voltunk vele, rövid időn belül jöhet a baba, csak a gyógyszer miatt akartunk várni).

Férjem 32éves. Eléggé ismeri már a testét, mondhatjuk. Minden alkalommal kivette, máshogy fejeztük be a dolgot. Szóval sosem ment el bennem.

Mégis az első hónapban terhes lettem. Neki ennyi előváladéka volt, nekem az elég is volt....


A szomszédunk nőgyógyász, vele beszélgettem erről.

Itt nálunk a megyei kórházban napi átlagban 10 abortusz van, abbol 8 a megszakítás miatt. És nem 16 évesekről van csak szó...

Azért mert itt 20 ember leírja a gyakorin, hogy neki bejött, attól a nagytöbbsegnek még nem biztos...

2021. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:

Oroszországból származik. ;)

Lehetsz terhes tablettával is, mint fentebb is írták. Esély mindenre is van, ettől függetlenül sokan úgy állítják be, hogy "jujj tuti az leszel", pedig ez nem igaz. Egyik módszer sem 100%-os, mégis erre húzták rá, hogy "nem védekezés", pedig ha a férfi vigyáz, nagyon is az. Az én párom pl az utolsó másodpercben kihúzza.

2021. aug. 8. 11:01
 20/66 anonim ***** válasza:
90%
Hát akkor a te ferjed egy nagyon ügyes ember 😩😣🙄🤣🤣🤣🤦‍♀️
2021. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!