Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért terjedt el az a nézet,...

Miért terjedt el az a nézet, hogy a megszakításos módszer nem biztonságos?

Figyelt kérdés
Párom külföldi, azt mondja, hogy az ők kultúrájukba ez teljesen természetes, s nem ismer senkit, aki így lett volna terhes. Megkérdeztem a sógornőmet, ők is így védekeznek. Sőt, anyukám szerint régen ők is így csinálták. 5 éven keresztül így csináltuk mi is, és sosem volt gond. Utolsó másodpercbe kihúzza és kész. Barátnőim korábban azzal vagdalóztak, hogy biztos nem lehet gyereke. Aztán mikor gyereket akartunk, gyakorlatilag azonnal teherbe estem. Szóval régen sokan így csinálták, egyes helyeken ma is, és éveken keresztül nincs semmi gond. Miért írják mindenütt, hogy ha gumi nélkül berakja egy fiú, akkor valószínűleg terhes lesz egy lány - mikor ez konkrétan nem igaz?

2021. aug. 8. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
64%

Hát,ha nem bírja felfogni akkor egy témakörrel arrébb a szokásos módon majd felteszi a kérdést,hogy "mit csináljak,ha a pasim nem vállal felelősséget?","mit tegyek ha a pasi hallani se akar gyerekről?",vagy a nagyon gyakori "nehéz helyzetben vagyok,mit tegyek ha nem kell neki a gyerek?".


Szinte naponta felteszi a kérdést a sok hülye p*csa és együttérzést vár,hogy úristen majd de fogjuk sajnálni és a pasi a gonosz.

Dehogy is.2 hülye rájött,hogy mire való a nemi szerve és sajnos használja is.

Aki annyira nem képes,hogy megvédje magát egy nem kívánt terhességtől akár több alkalommal sem az felírhatja a fejére,hogy idióta.Mert az.Soha senki nem fog rád vigyázni,neked kell magadra.

2021. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
50%

Ha megnéztek egy anatómia könyvet, az előváladék nem a herékben termelődik, hanem a Cowper mirigyekben, és a herének és a Cowper mirigynek annyi köze van egymáshoz, hogy egy kivezető nyíláson mennek ki.

Szóval a sperma nincs csak úgy ott magától, hanem az előző magömlésből maradt a húgycsőben. Persze, ha valaki egy kicsit is későn veszik ki, vagy ha többször egymás után szeretkeznek emberek, akkor van rizikó.


Az a szomorú, hogy tökéletesen védő találmány nincs a teherbeesés ellen. Viszont a terhességnek is több dolog kell, hogy létrejöhessen - nem a bolygók állása, de egy peteérés, ami havi 1-szer történik meg normális körülmények között.


Kérdésedre válaszolva:

Nyilván egyszerűbb feliratni egy tablettát vagy beletenni valami vasat a nyílásodba, mint megtanulni értelmezni a tested jelzéseit és figyelni.

Meg lehet ám ezt oldani megszakítással is, csak pár szabályt kellene maradéktalanul betartani.

Ha egy valóban biztonságos módszert akar bárki, akkor a megszakítás + termékenységtudat + pesszárium, méhszájsapka egy remek kombó.

Ha valaki erre azt mondja, hogy felelőtlen vagyok, akkor zabálja csak a normál nemi működést megakadályozó cukorkáit, és örüljön magának, hogy nem kapott még trombózist.

Az emberi hülyeség meg a modern orvostudomány kéz a kézben járnak.

2021. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
68%

En eletemben talan ketszer probaltam ezt a modszert. Nagyon utalatosnak es szennyesnek talaltam,pedig en aztan tuti nem lettem volna terhes igy se;-))

Nagyon koran elkezdtem sexualis eletet elni 15 evesen. Volt tobb kapcsolatom es soha semmivel nem vedekeztem mert ugyis elvetettem volna ha terhes leszek. 21 evesen hazassagban estem teherbe 1 ev utan. azota volt egy mehen kivulim es ennyi. 33 evesen aztan elkottettem magamat, 45 evesen pedig kivettek a petevezeteket ami a mehenkivuli utan megmaradt. szoval aki nehezen esik teherbe annak biztosan megfelel, en utaltam ahogy a hasam csupa... lett. pfuj.

2021. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
16%

Nem muszáj a hasadra..

Arc, száj stb

2021. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
62 es mindenkinek jogaban all eldonteni mikent vedekezik (ha akar egyaltalan) en volt amikor szedtem tablettat (semmi bajom nem lett tole) aztan 33 evesen elkottettem a petevezetekemet, kesobb pedig ki is vetettem hogy veletlenul se lehessek terhes. de ezt a megszakitasos modszert en nagyon nem szeretem es nem is gyakoroltam sose. Ha megis kivansagom ellenere teherbe estem volna akkor elvetettem volna es kesz. Sose csinaltam ebbol lelki ugyet magamnak.
2021. dec. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
76%

65-ös, igen, mindenkinek jogában áll eldönteni, miként védekezik. A közvélemény viszont felelőtlennek, butának bélyegzi azokat, akik a természetesebb módszerekkel próbálkoznak, saját felelősségre. Különösen a nőgyógyászok ítélkeznek, mert általánosságban nincsenek tisztában a fogamzásgátlás széles palettájával, fiatal lányoknak gumi vagy tabletta.

Bocsánat, ha megsértettelek, nem rád irányult a haragom.

Mindenkinek más a testhezálló módszer. Engem az bosszant fel, hogy valamilyen szempontból mindegyik módszer rejteget veszélyt, mégis a megszakítást állítják be humbuknak.

2021. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!