Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért terjedt el az a nézet,...

Miért terjedt el az a nézet, hogy a megszakításos módszer nem biztonságos?

Figyelt kérdés
Párom külföldi, azt mondja, hogy az ők kultúrájukba ez teljesen természetes, s nem ismer senkit, aki így lett volna terhes. Megkérdeztem a sógornőmet, ők is így védekeznek. Sőt, anyukám szerint régen ők is így csinálták. 5 éven keresztül így csináltuk mi is, és sosem volt gond. Utolsó másodpercbe kihúzza és kész. Barátnőim korábban azzal vagdalóztak, hogy biztos nem lehet gyereke. Aztán mikor gyereket akartunk, gyakorlatilag azonnal teherbe estem. Szóval régen sokan így csinálták, egyes helyeken ma is, és éveken keresztül nincs semmi gond. Miért írják mindenütt, hogy ha gumi nélkül berakja egy fiú, akkor valószínűleg terhes lesz egy lány - mikor ez konkrétan nem igaz?

2021. aug. 8. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
91%

Szerinted hányan fogják bevallani személyesen, hogy megszakítás miatt lettek terhesek és esetleg ez miatt kellett abortuszra menniük?

Hidd el, nem sokan.

Én bevállalom akkor is, ha kapok étre a pofámra, mert kötelességemnek érzem felhívni a figyelmet arra, hogy bizony a legnagyobb fokú odafigyelés (azaz nem utolsó pillanatban kihúzás) ellenére is terhesség lehet a vége, és akkor nem számít, hogy más 8 éve így védekezik.


Tabetta helyett már van több féle hormonos cucc, ami biztonságosabb (spirál, hüvelygyűrű, implantátum).

2021. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Köszi, nem csak ő, írtak itt sokan mások is. Sajnos, hogy sok férfinál nem alap, nem tudnak szeretkezni, csak dugni 🤭
2021. aug. 8. 11:13
 23/66 anonim ***** válasza:
93%
Pont az utolsó másodpercben kihúzás teszi veszélyessé. Mi is megszakítással védekezünk, de nálunk messze nem az utolsó másodpercben szakad meg a dolog, hanem jóval előtte, egyszerűen másképp fejezzük be a férjemnek. De tény, nálunk is már van egy baba (szándékosan :D ), szóval nem lenne gond, ha "baleset" történne.
2021. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 A kérdező kommentje:

#21 szerintem sokan. Ha megfigyeled sokan írnak gyakorira azok közül is, akik tabival vagy mással estek teherbe. Pedig arányaiban nagyon nagyon kevesen vannak. Ugyanígy sokan írnak pl az oltástól rosszul lettek közül, pedig jó ha van 100 ember. A 6 millió akinek semmi baja, nem fogja leírni, mert minek...

Mindig azok hallatják a hangjukat, akiknek hátránya származik valamiből. Ezzel is így van.

Szóval az, hogy 2 ember leírja, h teherbe esett így, meg 15-18 hogy nem, az nem jelenti azt, hogy reprezentatív (azaz pl 10% esély van rá). Egy részt nem tudjuk a konkrét körülményeket, másrészt azok közül, akiknél évekig működik a módszer nem sokan fognak írni, mert fölösleges meg megy a lepontozás amúgy is.

2021. aug. 8. 11:21
 25/66 A kérdező kommentje:

#23 igen, nem is azért mondom, hogy mindenki csinálja így. Csak érdekesség képpen, hogy még így is évekig működik a dolog. Én sem mennék abortuszra, ha besikerülne a második baba, bár nem tervezzük még. Ilyen kapcsikba szerintem teljesen jó a módszer.

Nem komoly kapcsikba egyenesen ellenzem én is!

2021. aug. 8. 11:25
 26/66 anonim ***** válasza:
36%

Igen kedves kérdező...

Tudjuk a te ferjed a mintapasi, aki 1000%ig ura a farkának, az a típus, aki a puszta gondolatával lesz maga a fogamzasgátló...

Egy igazi főnyeremény, maga a nagybetűs szuperpasi...


Ja és minden pasi egy gyökér, nem is azert ejtenek teherbe mert az előváladék is igencsak termékeny lehet, amit meg ugye nem tudnak szabályozni (a te pasidon kívül, mert neki természetesen ez is megy) hanem mert gyökerek és megragadtak a tinik szintjén...


Mert ezt akartad hallani...


Az mas tészta, lehet alapból sem jönne össze 🤣🤣

2021. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:

Nem ezt akartam hallani, s mint láthatod másoknál is működik. Mint írtam is, elsőre összejött a baba, amikor akartuk (értő olvasás).

A kérdés az volt, hogy miért állítjátok be úgy, hogy 99% terhes leszel az előváladéktól, mikor jó ha 1% esély van rá?

2021. aug. 8. 11:31
 28/66 anonim ***** válasza:
73%
Nincs ra 1% esely sem... konnyu kiszamolni. Esetunkben majd 9 ev alatt elso evben gumi, utana terhes lettem [akartuk] utana 1 evig fogamzasgatlo, tovabbi 6 ev pedig megszakitasos. Heti 3 alkalommal szamolva az majd 1000 egyuttlet es nem lettem allapotos, pedig az en ferjemnek eleg sok elovaladeka van. Ha most esnek teherbe akkor is 0.1% lenne csak.
2021. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
91%

De itt vagy eltévedve.

Hogy senki nem így állítja be.

Hanem úgy, hogy bizony előfordulhat terhesség, mivel ritka esetben, de előváladéktól is teherbe lehet esni, illetve ha a férfi hibázik.

Ezért ne védekezzen így az, aki semmiképp nem akar terhes lenni, vannak jobb hatékonyságú módszerek.


Aki házasságban él és nem probléma ha jön a baba, azok nyugodtan szexeljenek így.

2021. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
87%
#28 de ez az h ez nem vígasztalja azt, akinél 100% lett az esély
2021. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!