Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszindulatú kollégák?...

Rosszindulatú kollégák? Meddig dolgoznátok így?

Figyelt kérdés

12 hetesen mondtam el a közvetlen főnöknek és a kollégáknak, hogy terhes vagyok. Megkértem őket, hogy ne híreszteljék, ehhez képest 2 nap múlva már minden osztály tudta. Azóta azt érzem a kollégáimon, hogy kifejezetten rosszindulatúak velem. Előtte se volt nagyon jó a kapcsolatunk, de azóta megjegyzéseket tesznek, és ezen kívül alig szólnak hozzám. Megkaptam hogy szerintük lassú vagyok, ha ennyire nem bírom a munkát, inkább menjek el táppénzre. Hogy kivételeznek velem, mert a főnök nem engem küld több 100 ember közé ügyeket intézni. Állandóan ilyeneket mondanak, hogy tudják engem már nem érdekel, mert úgyse sokáig leszek, de ezt meg azt csináljak már meg.

Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, mert én mindent igyekszem úgy csinálni, mint eddig. Viszont már minden nap gyomorideggel megyek be, annyira rossz a légkör. 16 hetes leszek, azt terveztem 6 hónapos koromig maradok, de így egyre jobban hajlok afelé, hogy januártól otthon maradjak.


Ti tapasztaltatok ilyet? Mennétek vagy maradnátok még egy darabig ebben az esetben?



2021. dec. 3. 06:49
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
18%

Attól, hogy terhes vagy, még ugyanazt kell tenned mint a kollégáid, ha a munkaköröd nem korlátoz. Ha korlátoz egy feladatban, akkor táppénzt javasolnak. De addig indokolatlan dolog különbként kezelni téged, így jogosnak tartom a viselkedésüket.

12 hét után ugyan már miért ne tudhatná meg mindenki? 6 hónap múlva úgyis meglesz a baba, nem mindegy?

Ne haragudj kedves kerdező, csak az őszinte véleményemet mondtam el, nem támadni akartalak. A te oldaladat is megértem, de szerintem picit eltúlzod a dolgokat!

Jó babavárást!

2021. dec. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
29%

Egyetértek az elsővel.

Én személy szerint addig dolgoznék ameddig fizikálisan bírom. Mondjuk én nem vagyok ilyen mimóza alkat lelkileg, úgyhogy számodra a válaszom nem lesz szimpatikus.

2021. dec. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:
Ha tényleg nem csinálnám a munkám, akkor jogos lenne, amit írnátok. De én mindent megcsinálok ugyanúgy, kivéve hogy nem megyek rengeteg ember közé a covid miatt. Szerintem ez ebben a vírushelyzetben nem akkora megkülönböztetés.
2021. dec. 3. 07:28
 4/56 anonim ***** válasza:
15%
Akkor mi a kérdés? Vagy csak panaszkodni akartál egyet?
2021. dec. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
62%

Azt hogy meddig akarsz dolgozni, te döntöt el igazából.

Velem nem csinálnák ezt (próbálta 1-2)mert nem hagyom!

"kivételeznek velem"

Válasz: és fáj h most kivételesen nem veled? Szálj már kicsit magadba!

“lassú vagyok" én legalább megcsinálom normálisan, nem ösdzebacom mint Te

Tudják h engem nem érdekel

Nem tudom ezt miből gondod, de mindenki magából indul ki.


Az ilyeneknek egyszerűen, olyan nyersen mint ől, vissza kell szólni.

Probléma letudva

2021. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
81%

Első kettő: leírta, a főnöke nem küldi ki rengeteg ember közé, nyilván a mostani fertőzésveszély miatt, nem azért, mert nem bírná. Aki ennyit nem képes egy mai helyzetben megérteni, azzal nem érdemes foglalkozni. Méghogy kivételezés... A kismamát nem tehetik ki felesleges veszélynek, ami most pl vírushelyzetben rengeteg területen előjön. A főnökének így jó, azt a munkatársak nem bírálhatják felül.

Egyébként a helyedben megmondanám nyíltan nekik, hogy ugyanúgy elvégzed a munkát, eddig is x időbe telt, szóval nem vagy lassabb, és az, hogy nem küldenek ki emberek közé most, nyilvánvaló, miért van. Ha egyébként nem tudnak, csak panaszkodni rád, azt tegyék egymás között, mert nincs rá szükséged, hogy ezzel vegzáljanak. Szerintem nyugodtan mondd el nekik, mit gondolsz. Én nem lennék velük kedves, ha ilyen taplók velem...

2021. dec. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
87%
Addig dolgoznék, ameddig ÉN akarok, és nem érdekelne mit pampognak. Ha meg nem szólnak hozzám, annál jobb. A saját dolgommal foglalkoznék.
2021. dec. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
70%
Biztos hogy visszaszóltam volna nekik, aztán magukba néztek volna.
2021. dec. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, ha engem 8 ember kritizál, csak elgondolkodok, hogy talán igazuk lehet, mit csinálhatok rosszul, és talán én vagyok a helikopter...
2021. dec. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
13%
De te már eldöntötted hogy nem akarsz dolgozni. Most akkor megerősítés kell vagy mi?
2021. dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!