Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszindulatú kollégák?...

Rosszindulatú kollégák? Meddig dolgoznátok így?

Figyelt kérdés

12 hetesen mondtam el a közvetlen főnöknek és a kollégáknak, hogy terhes vagyok. Megkértem őket, hogy ne híreszteljék, ehhez képest 2 nap múlva már minden osztály tudta. Azóta azt érzem a kollégáimon, hogy kifejezetten rosszindulatúak velem. Előtte se volt nagyon jó a kapcsolatunk, de azóta megjegyzéseket tesznek, és ezen kívül alig szólnak hozzám. Megkaptam hogy szerintük lassú vagyok, ha ennyire nem bírom a munkát, inkább menjek el táppénzre. Hogy kivételeznek velem, mert a főnök nem engem küld több 100 ember közé ügyeket intézni. Állandóan ilyeneket mondanak, hogy tudják engem már nem érdekel, mert úgyse sokáig leszek, de ezt meg azt csináljak már meg.

Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, mert én mindent igyekszem úgy csinálni, mint eddig. Viszont már minden nap gyomorideggel megyek be, annyira rossz a légkör. 16 hetes leszek, azt terveztem 6 hónapos koromig maradok, de így egyre jobban hajlok afelé, hogy januártól otthon maradjak.


Ti tapasztaltatok ilyet? Mennétek vagy maradnátok még egy darabig ebben az esetben?



2021. dec. 3. 06:49
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
93%

Én is ápolónő voltam és MEM emelünk beteget egyedül.

Ha megtudom h a kollegina terhes/rossz a dereka/migrénje van vagy bármi, akkor már csak empátiából is segítenék neki.

Ez nem munkakerülés. Dehát nem vagyunk egyformák ugye

2021. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
98%
Bocs már a kérdésért de Magyorországon nincs olyan hogy "risk assessment" amiben pl le van írva hogy 10 kilónál többet NEM emelhet, és JÁR a könnyített munka meg ehhez hasonlók? Nincs törvényileg szabályozva az egész?
2021. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
98%
De van. Nők esetében 25 kg, férfiak esetében 50 kg. Persze ezt betartani nem igen lehet.
2021. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
98%
Terhesség esetén annyi van, hogy biztosítani kell könnyített munkàt, például átteszik szakrendelésre. Ha pedig nem tudnak adni, akkor elvileg fizetett távollét. De persze ebből mindig táppénz lesz.
2021. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
95%
Értem, köszi! Tehát az egyedül, sőt az emelgetés maga törvénytelen volt, hogy hagyták.
2021. dec. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
65%

78%os. Fáj h én nem vok car ebert mint te és ezért a lepontozás?

Most sztál jól odavágtál 😂😂

Pont a hozzád hasonló kollégái lehetnek a kérdezőnek. Gratulálok az emberségedhez!

2021. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, mivel foglalkozol?
2021. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
89%
Nem azért,de aki itt helyesli,hogy bacogatják a kollégák azért,mert kismama,azok nem segítenek mondjuk a nyugdíj előtt álló kollégáknak sem,ha pl valamit nem ért a számítógépen? Nem helyette csinálom meg,csak megmutatom hogy kell?Vagy mondjuk én nem lépcsőztettem a kolléganőmet,hanem felvittem az emeletre az ő papírjait is mikor visszajött a balesete után dolgozni,mert 6hét fekvő,6hét járó gipsz után még nehezen ment neki,járt még egy fél évig gyógytornára,de nyilván nem maradhatott addig táppénzen.Nem volt kötelességem,kedvességből,figyelmességből tettem.De gondolom ti nem adnátok át a helyzeteket sem a buszon,vagy nem segítenének ha rosszul lenne sem,mert hát minek lett terhes,meg amúgy is menjen táppénzre.
2021. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
13%

A nyugdíj előtt álló kollégák is ugyanúgy megtanulhatják, mint én, ahogy megtanultam valamit a munkával kapcsolatban. Van nálunk egy 58 éves nő, és már 5 éve (!) minden nap másnak kell lekönyvelnie a gépen a munkáját (kb 2-3 perces folyamat), mert szegény nem tudja. 50000 szer mutattuk neki hogyan kell, és ha valaki sorsára hagyja, hisztizik, hogy nem tudja. Mi is megtanultuk, benne van a munkakörben, hogy neki kell csinálnia.

Nem tartozik a kérdéshez, de gondoltam leírom.

2021. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
20%

Én abból a szempontból "rosszindulatú kolléga" vagyok, hogy nem tűröm el, hogy én huzamosabban más helyett dolgozzak. Persze ha aktuálisan nem oké vele valami, elejt valamit, segíteni kell arrébb cipelni valamit, az más!

De ha az egészségi állapota miatt (tartós derékbeteg, terhes stb.) nem képes huzamosabban elvégezni a munkáját, és emiatt én szívok, akkor bocsássa meg a világ, hogy nem tartom normálisnak a helyzetet, mert i-gaz-ság-ta-lan.

2021. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!