Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszindulatú kollégák?...

Rosszindulatú kollégák? Meddig dolgoznátok így?

Figyelt kérdés

12 hetesen mondtam el a közvetlen főnöknek és a kollégáknak, hogy terhes vagyok. Megkértem őket, hogy ne híreszteljék, ehhez képest 2 nap múlva már minden osztály tudta. Azóta azt érzem a kollégáimon, hogy kifejezetten rosszindulatúak velem. Előtte se volt nagyon jó a kapcsolatunk, de azóta megjegyzéseket tesznek, és ezen kívül alig szólnak hozzám. Megkaptam hogy szerintük lassú vagyok, ha ennyire nem bírom a munkát, inkább menjek el táppénzre. Hogy kivételeznek velem, mert a főnök nem engem küld több 100 ember közé ügyeket intézni. Állandóan ilyeneket mondanak, hogy tudják engem már nem érdekel, mert úgyse sokáig leszek, de ezt meg azt csináljak már meg.

Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, mert én mindent igyekszem úgy csinálni, mint eddig. Viszont már minden nap gyomorideggel megyek be, annyira rossz a légkör. 16 hetes leszek, azt terveztem 6 hónapos koromig maradok, de így egyre jobban hajlok afelé, hogy januártól otthon maradjak.


Ti tapasztaltatok ilyet? Mennétek vagy maradnátok még egy darabig ebben az esetben?



2021. dec. 3. 06:49
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
94%
Oké,csak lehet, hogy neked, nekem elég a 2 órás oktatás hogy megtanuljuk,neki meg nem.Ha valaki segít neki és nem nyomasztja hogy ő nem tudja,akkor meg lehet,hogy később jobban megy majd neki mint neked.Ezzel csak az alap empátiát akartam amúgy érzékeltetni.Aki kismama az nem beteg,hogy táppénzre menjen.Lehet,hogy átmenetileg lassabb,vagy esetleg előfordul múló rosszullét,de nem mindenkit írnak ezzel ki,ráadásul ha meg elmegy tp-re akkor azért fújnak rá.Tök mindegy,azoknak akik piszkálják.Van köztük irigy,meg simán bunkó is.Na mindegy.Kérdező!Ha idegileg nem bírod őket, akkor ne legyen bűntudatod tp-re menni, persze ha hajlandó ezért felvenni a doki.Mert az csak szakorvosi javaslatra megy ám kedves "menjen akkor táppénzre"károgók.
2021. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
91%
A kérdező leírta, hogy elvégzi a munkáját. A veszélyesnek tekinthető részt meg kivették belőle, ami nem az egész munkafolyamata. Ha tpre megy, akkor jó ideig az egész folyamatot helyette kell csinálni mindenkinek, nem csak azt a kis részt. Amíg "csak" tpn van, nem szokás felvenni a helyére senkit, hanem egy új főt kéne pluszba, ha állami helyről beszélünk. Az majd a szülés után jöhet határozott időre, ha sikerül valakit találni. Ha nem állami helyről van szó, nyilván rugalmasabban meg lehet oldani. De ha elmegy tpre, akkor lesznek ott a kollegák, hogy 100%-ban helyette kell dolgozni akár egy hosszú ideig is, míg most mondjok 15-20%-ban talán, vagy kevesebben. (amíg nem tudjuk a kérdező munkahelyét, ez spekulálás, de talán érzékletes). Nekem jobban fájna, ha mindent nekem kell csinálni kb 2 álláshelyet betöltve egy időben, mint ha csak egy részét, és azt is teljesen érthető okból.
2021. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
8%

Aztán majd ne csodálkozzon ha nem várják / veszik vissza.


Amúgy mennyibe telne face to face odaállni és megkérdezni mi a problémájuk, aztán megbeszélni ki mit tud tenni a közös munka érdekében? Ja ahhoz kellene egy kis intelligencia meg bátorság. Anonim módon a hátuk mögött bubogni, vérig sértődni majd elvonulni tp-re, na ahhoz nem. 😂🤦🏻‍♀️

2021. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
19%
Látszik hogy mennyien dolgoztak ilyen emberekkel, akik helyett több munkát kell végezni. Gondolom a lepontozóknak se tetszene, hogy hosszú ideje kihúzza valaki magát a munka alól, odébbál kávézni meg pihenni, mert jaj a derekam. Próbáljátok ki ilyen kolléga mellett, kíváncsi vagyok mekkora Teréz anyák lesztek!
2021. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
75%

“ Állandóan ilyeneket mondanak, hogy tudják engem már nem érdekel, mert úgyse sokáig leszek, de ezt meg azt csináljak már meg.”

Ezt nekem is mondták, mégsem pi.csultam be, mert igazuk van 😂

2021. dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
92%
Ti olyan buták vagytok komolyan. Ha elmegy TP-re az ember, MINDENT nektek kell helyette csinálni!! Az jobb? 😂
2021. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
73%

32es vagyok. Nem egy évet dolgoztam le úgy. Volt, hogy főnöki utasításra még a takarító részfeladatát is el kellett mindenkinek látni (diplomásként és szakemberként is), mert komoly műtét után tért vissza! A kismamákkal sosem volt baj nálunk, ellenben a másokra panaszkodókkal - általában pont ők nem végezték rendesen a munkájukat.

Mit nem értetek azon, hogy elvégzi a kérdező a munkát, és a főnöke rendelte el, hogy egy adott részét ne csinálja.

2021. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
8%
Az orvos vagy azt húzza alá, hogy alkalmas a munkára vagy azt hogy nem alkalmas. Ha úgy ítéli meg, hogy alkalmas, akkor nincs olyan, hogy "jól van Gizike mehet dolgozni de ne emeljen ne hajoljon!" Hogy a főnök ezt mondta, az szimplán részrehajlás.
2021. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
86%

A pampogók remélem eltörik a lábukat és mikor már járógipszben dolgoznak, remélem velük vitetik fel az emeletre a dolgokat. Megtehetné bárki, van rá 10 másik ember, de neki kell.


Nekem létráznom volt tilos, mert ha pl megszédülök (ami megeshet terhesen) leesek, elveszthetem a babát, és az az ő hibájuk lesz. Tetszik, nem tetszik bizonyos dolgokat a cég nem kockáztat egy esetleges pert pl. Szóval vagy ellátja a feladatai egy részét, vagy elmegy táppénzre és akkor 1 ember teljes feladatkörét kell felosztani. Normális munkahely, és normális munkatársak nem választanák csakazértis a rosszabbat mert sérti a bogyójukat, hogy a terhes nem emelhet nehezet, a lábtörött nem tud lépcsőzni, az idős kollégát 20 másik fiatal helyett csak a köcsögök küldik el árut rakodni stb. És mivel bárki kerülhet olyan helyzetbe hogy ideig óráig, pár hétig segítség kell neki a munkahelyen, jobb lenne ha toleráns lenne mindenki, mert kerülhet rossz helyzetbe barki.

2021. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
81%
táppénzre mész vagy dolgozol ameddig tudsz.orvosi titok tartás is létezik.Most a kollégáidnak reakcioja,nem jo
2021. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!