Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bűn-e a dohányzás terhesség...

Bűn-e a dohányzás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm 29 hetes kismama.Terhessége előtt (ami "véletlenül sikerült")kb. napi 1 doboz cigit szívott el.Mióta tudja,h gyereke lesz, azóta napi 1-2 szálat.Már többször próbáltam neki mondani, hogy ha már lemondott a napi több szálról,akkor ez már igazán nem lenne nagy dolog.Mindig azzal jön, hogy az ő anyja is cigizett, mégsem lett baja,az utcáról is beszív minden mérgezőt,és az orvos is azt mondta, hogy ennyitől nem lesz baja.Miért ilyen önzők és gyerekesek az emberek?Felelősséggel tartozik egy pici életért,akit már most mérgez!!!!És velem kiabál, hogy hagyjam békén.Gondolom fáj az igazság,csak nincs akaratereje.Miért nem tud lemondani róla?
2010. szept. 23. 13:37
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem a kérdező volt, én sem írtam szidós választ, mégsem pontoztak le, általában azok pontoznak le, akik más véleményt fogalmaztak meg (legalábbis engem azok szoktak), szóval azért még ne haragudj rá :)
2010. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Én még nem értékeltem a válaszokat,mert nem azért kérdeztem, hogy totózhassak.
2010. szept. 23. 14:48
 43/53 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem fogadom el az eltérő válaszokat, hanem szeretném megérteni a dolgot,de nem kaptam meggyőző választ.
2010. szept. 23. 14:51
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,de bírom amikor az az érv,hogy az ő dolga az ő gyermeke!

Ennyi buta nem törődöm embert egy rakáson!

Nem az ő dolga,mert az a gyermek dolga aki lehet,hogy károsodni fog.Ha az anyám dohányzott volna mikor velem terhes volt és lenne valami bajom,biztosan nem köszönném meg neki...sőt!

Bűn igen!És eszméletlen nagy parasztság!

Kórházban dolgozom,látok beteg gyermekeket!Minden idióta kismamát bevinnék 1-2 napra aztán meggondolná!!!

2010. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam el a válaszokat, de szerintem is nagy szám, hogy napi 1-2 szálra le tudta vinni.

És amúgy az is igaz, hogy rengeteg mocskot beviszünk a szervezetünkbe önkéntelenül, de épp ez az, a cigit nem muszáj szívni, legalább ezt szabályozhatjuk, hogy ezzel ne ártsunk magunknak és a gyereknek.

Amúgy ATTÓL, HOGY A GYEREK MEGSZÜLETVE EGÉSZSÉGESNEK TŰNIK, még nem biztos, hogy az is marad. Lehet, hogy kamasz korában fog bejönni egy állandó betegség, vagy "csak" viselkedésproblémás lesz, hiperakítv, stb..

Ez akkor hülyeség, hogy kibújik a baba, és huhh, jó a súlya, mindene megvan és kész. És ugyanígy ostobák egy csomóan, mikor tanítják ülni, járni a gyereket, amikor még hasra fordulni se tud szegény. Ezzel is olyanokat tudnak okozni, amik majd 10-20 év múlva fognak előjönni.

Szóval igenis, mindennek hatása van, és nagyon tudatosan kell figyelni arra, hogy mivel ártunk és mivel használunk a babának.

Amúgy meg ez is kiakasztó, hogy az ő dolguk.. nem, nem az ő dolguk, egy ember élete múlik rajta, aki alá van rendelve a szülőjének. Ilyen erővel nézzük vidáman azt a szülőt is, aki agybafőbe veri a gyerekét.. ne tegyünk semmit, az ő dolguk. És lesz egy újabb eltorzult, nyomorult lelkivilágú ember, aki másokra is veszélyes lehet, ha felnő.

ennyi.

2010. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
veszekedes helyett inkabb otleteket adjatok... baromi nehez letenni a cigit, a terhesseg lehet fo indok erre. lehet kapni a gyogyszertarban gyogynovenyes "egeszseges" cigt,rendes heyett, vagy elektronikus cigarettat.... ilyenekke kellene probalkozni
2010. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
9%
Nőgyógyásztól tudom hogy ha hirtelen leáll A CIGIRőL az is káros lehet mert megvonja magától a megszokott nikotin adagot,elvonási tünetei lezsnek,a szervezete máshonnan vesz el,és ez is árthat a magzatnak.Szokjon le és utána öt év múlva talán lehet gyerekben gondolkodni,öt év alatt valamenyire kitisztul a szervezetből a felhalmozott nikotin atóól függ milyen erős cigis volt az illettő.Valakinek sose tisztulna ki ....
2010. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
44%

Ötlet: nem rászokni. Nem értem, ha tudja az ember, hogy nehezen fog leszokni róla, akkor minek kezdi el?

Ez kb olyan, mit hogy tudom, hogy rossz a fejlövés, de azért mégis kipróbálom.

2010. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
58%
nem bűn, meg azonnal nem is szabad letenni, de ha sokat dohányzik, végig a terhessége alatt, a gyerek nikotinfüggő lesz, amitől ugye elvonási tünetei lesznek, míg a szoptatás során fel nem telik a szervezete. Lehet koraszülés, zöld magzatvíz, fertőzés, oxigénhiány, kis súllyal születés, koraszülés, stb...
2010. szept. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim válasza:
45%

Szia!


Én védőnőként dolgozom és szerencsére kevesen vannak olyan várandósok, akik dohányoznak. Akik csinálják, azoknak elmondom a dohányzás káros hatásait (koraszülés, vetélés, halvaszülés, légúti betegségek, fejl. rendellenességek), de mást nem tudok tenni. Ennek hatására vagy abbahagyja vagy sem. Ő döntése. Olyan, mint amikor mondom az anyáknak, hogy ezt meg azt ne adjanak a gyereknek 1 éves kor alatt, és némelyik személy szarik rá. Ennyit róla. De elmondom, hogy akik dohányoznak és akik azt adják a gyereknek többek között, amit nem szabadna, a kisebbségből kerülnek ki általában. Pedig ugyanúgy mondom el mindenkinek, mit nem lehet, de hát... Utána meg panaszkodnak, hogy sokszor beteg a gyerek, esetleg allergiás lesz, és nincs pénz gyógyszerre, meg vizsgálatokra hordani. Az én általam gondozott faluban ez megy sajnos!

23/Nő

2010. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!