Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bűn-e a dohányzás terhesség...

Bűn-e a dohányzás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm 29 hetes kismama.Terhessége előtt (ami "véletlenül sikerült")kb. napi 1 doboz cigit szívott el.Mióta tudja,h gyereke lesz, azóta napi 1-2 szálat.Már többször próbáltam neki mondani, hogy ha már lemondott a napi több szálról,akkor ez már igazán nem lenne nagy dolog.Mindig azzal jön, hogy az ő anyja is cigizett, mégsem lett baja,az utcáról is beszív minden mérgezőt,és az orvos is azt mondta, hogy ennyitől nem lesz baja.Miért ilyen önzők és gyerekesek az emberek?Felelősséggel tartozik egy pici életért,akit már most mérgez!!!!És velem kiabál, hogy hagyjam békén.Gondolom fáj az igazság,csak nincs akaratereje.Miért nem tud lemondani róla?
2010. szept. 23. 13:37
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
97%

Én terhességem előtt (amit terveztem) dohányos voltam, azelőtt, hogy teherbe estem volna, lemondtam a cigiről, hogy a terhesség alatt már javában nemdohányzó legyek, és ne akkor kelljen a legjobban szenvedni a hiányától. A kilenc hónap alatt egyszer sem gyújtottam rá, valahogy nem is gondoltam rá, annyira örültem a babának.

Azt írod, a barátnőd véletlenül esett teherbe. talán pont az a "tudatállapot" hiányzik belőle, ami akkor alakul ki, ha sokáig sóvárog az ember baba után, vagy kifejezetten küzd érte...

Nem tudom. Mindenesetre a napi két szál sok, és azzal takarózni, hogy "anyám is ezt csinálta, és nekem sincs bajom" ostobaság.

Bár én erre egyszer azt válaszoltam egy barátnőmnek, hogy "pont azért nem kellene" - és sértődés lett a vége, nem tisztem bántani senkit, de ez helytelen.

A legjobbnak az orvosok rémtörténeteit tartom elrettentés céljából.

2010. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
61%
hát már az is nagy akaraterő sztem, hoghy csak napi 1-2 szálat szví az egy doboz helyett. mondom ezt úgy, hogy én is helytelenítem, és soha nem cigiztem, nem tudom, milyen érzés lehet, ha le kell mondani róla. bűn, ha erkölcsi kategóriákban gondolkodunk, akkor az. de azért egy bűnnek mindig van háttérélete. pl. jelen esetben pont az, hogy a napi 1 doboz helyett szív csak 1-2-t- azt nem tudom, ez mennyi kárt okoz, valamennyit biztosan ez is. az apám új felesége épp most szült nemrégiben 2x is, tavalyelőtt meg tavaly, és ő mindkét terhességét végigcigizte. a babáknak ránézésre nincs semmi bajuk, azt nem tudom, hogy szellemileg mi van, nem gyagyás egyik sem, vagy ilyesmi, a mozgásfejlődésük is rendben volt, hogy mennyire intelligensek azt nem tudom megmondani, mert ritkán látjuk egymást.
2010. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
62%
Nem csak terhesség alatt helytelen, de akkor is, ha már megvan a baba. Szegényke hogy szenvedhet, amikor egy hamutartó puszilgatja őt(vagy rossz esetben azt szokja meg, az lesz neki természetes), és nyilván a passzív dohányzás sem lesz a javára. Amúgy is nagyon proli szokás, valószínűleg olyan felnőtt is lesz majd belőlük.
2010. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
97%
Azt nem írta senki, hogy a gyermek maga is nikotinfüggő lesz, amikor megszületik. Így van ez a drogos kismamáknál is : a gyermeknél mindennap pótolni kell a függőségét okozó anyagot. Tehát gyakorlatilag a gyermek születésétől fogva nikotinfüggő lesz...
2010. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm lánc dohányos volt mielőtt kismama lett. amint eldöntötték babát szettnének letette egyik napról a másikra és azóta sem gyújtott rá. Most 3 éves a kicsi. Azt mondta nem mérgezi a gyerekét nem teheti. Az más,hogy magát mérgezte de a gyerekét nem és mást sem enged.
2010. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
92%
Én veled értek egyet, de nem ez a legjobb módszer rá, hogy segíts neki. Ő próbálja lejjebb adni, de a támadás most nem segítség. Alapjáraton tényleg igazad van, a legkisebb mennyiség is ártalmas, alkoholból is, cigarettából is. Van egy csomó leszoktató módszer, ott az akupunktúra például, én ezt ajánlom neked, mondd meg neki is, sikerülni fog :)
2010. szept. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
89%

A testvérem végigcigizte a terhességét..

Emlékszem amikor megszületett az unokaöcsém éppen látogatóba mentünk a kórházba,és gyalog mentünk fel a szülészeti osztályra..Az egyik fordulóban volt a kijelölt dohányzóhely,tele szülni váró kismamákkal vagy azokkal akik már szültek..Itt voltunk szem és fültanúja annak amikor a szülészeti főorvos torka szakadtából ordibált a kismamákkal,hogy szégyelljék magukat amit csinálnak,hogy nincsenek tekintettel a születendő kisbabára..Hogy micsoda borzalmas látvány egy szájából kilógó cigi egy kismamánál..Őszinte leszek,én megtapsoltam az orvost,mert igazat adtam neki,mert több hónapon át könyörögtünk,kiabáltunk a tesómmal is,hogy ne cigizzen..(csak annyit értünk el,hogy amikor szem előtt volt nem gyújtott rá,és csökkentette a cigik számát)

Az unokaöcsém tündéri kisfiú(már 4 éves) de sajnos súlyos asztmás!Nemrég kellett a kórházba szaladni vele,mert szegénykém annyira befulladt,hogy látva a fájdalmát sírva fakadtam..Ne kívánom senkinek,hogy ezt átélje..

Talán nem árt ilyenkor a kismamáknak is gondolkodni,hogy ha már új életet akar a világra hozni,akkor tegyen meg érte mindent,hogy egészséges legyen..Soha nem lehet tudni,hogy kinél mit vált ki a cigi..

JA! Az meg nem mentség,hogy az utcán még több szart szív magába..ilyenkor igenis arra kell gondolni,hogy legalább a cigivel ne emeljem tovább a káros dolgokat!

2010. szept. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
29%
bla-bla-bla. a lényeg az, hogy senkinek semmi köze a másik életéhez. mindenki foglalkozzon már a sajátjával könyörgöm! attól, hogy itt károgtok mint a varjuk a vetésen, még nem váltjátok meg a világot. senki élete nem lesz ettől jobb.
2010. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az én rokonom is asztmás lett :( Az anyja végigcigizte a terhességét, nem napi 1 dobozzal szívott, kb. 3-4 szálat.
2010. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
73%
Kedves előző, ezt mindegyik fórumba beírhatnád, minden kérdésnél adható ez a válasz. De te is itt vagy valamiért. Nyilván károgni, bele mások életébe.
2010. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!