Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bűn-e a dohányzás terhesség...

Bűn-e a dohányzás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm 29 hetes kismama.Terhessége előtt (ami "véletlenül sikerült")kb. napi 1 doboz cigit szívott el.Mióta tudja,h gyereke lesz, azóta napi 1-2 szálat.Már többször próbáltam neki mondani, hogy ha már lemondott a napi több szálról,akkor ez már igazán nem lenne nagy dolog.Mindig azzal jön, hogy az ő anyja is cigizett, mégsem lett baja,az utcáról is beszív minden mérgezőt,és az orvos is azt mondta, hogy ennyitől nem lesz baja.Miért ilyen önzők és gyerekesek az emberek?Felelősséggel tartozik egy pici életért,akit már most mérgez!!!!És velem kiabál, hogy hagyjam békén.Gondolom fáj az igazság,csak nincs akaratereje.Miért nem tud lemondani róla?
2010. szept. 23. 13:37
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%
14:05nek írtam
2010. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem azért van különbség az között, hogy valaki terhesen is elszívja a napi 1- fél doboz cigijét, és az között, hogy ezt legalább le bírta csökkenteni napi 1-2 szálra. Nem akarom elbagatelizálni a dohányzás káros következményeit, de azért ennyi káros anyag akkor is bejut az ember szervezetébe, ha nem dohányzik, csak szimplán városban él és jár-kel a szmogban. Persze erre nem szükséges rátenni mégegy lapáttal, de ez azért még nem egy olyan nagyon durva eset.

Mindezt úgy mondom, hogy én teljesen letettem a cigit a terhességem és a szoptatás idejére, egyetlen szálat sem szívtam el.


És a barátnődnek abban igaza van, hogy ez az ő felelőssége, nem a tiéd, nem kéne ezzel "csesztetni". Az orvosa tud róla, sőt, ezt a mennyiséget nem ítélte vészesen soknak, és azért gondolom az orvos jobban ért hozzá. Természetesen az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem cigizne terhesen, de neked akkor sem kéne még pluszban idegesíteni. Nem csak a cigizés árt a babának, hanem az idegesség is. És te akaratlanul is ártasz a babának azzal, hogy idegesíted az anyját.


Nekem is van olyan ismerősöm, aki cigizett terhesen, meg volt róla a véleményem, mert ő nem napi 1-2 szálat szívott, hanem egy szimpla délután 1 órás beszélgetés alatt 4 szálat, egy doboz cigi két napig nem volt neki elég, viszont megálltam, hogy beszóljak miatta, nem tettem rá megjegyzéseket. Szerencsére egészséges babája született amúgy. Úgy voltam vele, hogy meg lehet róla a véleményem, el is mondtam neki EGYSZER, hogy ezt nem kéne, de nem cseszegettem vele lépten-nyomon.

2010. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%
Bűnnek éppen nem bűn, de káros, ártalmas a gyermeke egészségére. Látszik is, hogy az ő anyukája is dohányzott, miközben vele volt terhes, mert ennyi esze sincs, hogy belássa, hogy a saját gyermekét mérgezi a felesleges, értelmetlen szokásával.
2010. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
0%

nem károgok senkiébe képzeld. még itt sem. azt meghagyom nektek, akiknek csak ennyi "öröm" jutott az életből.

mindenki élje az életét úgy, ahogy tudja...vagy ahogy akarja.

2010. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
63%
14:05 Na ne már,hogy senkinek semmi köze.. de igen is van ez nem magánügy hanem társadalmi probléma. van közünk ahhoz,hogy ki hogyan károsítja felelőtlenül a megszületendő és felnövekvő nemzedéket. Ez nem károgás.
2010. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván igen, ezért regisztráltál, és olvasgatod a kérdéseket. Földig hajolok előtted, ó bölcs. Vagy most mit vársz, tapsoljunk körbe? Ez az oldal vélemények és tapasztalatok megosztására és tanácsadásra-kérésre van. Eleve nem is értem, mi bajod. Éppenséggel pont hogy te vagy, aki károg.
2010. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
65%
Jaj, azt meg külön imádom, mikor valaki annyira orákulum, hogy azt is tudja, nekem mennyi öröm jutott az életből. Fel vagyok ide regisztrálva igen, ahogy te is. Hol a logika az életörömmel kapcsolatban?
2010. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%
Az én édesanyám is végigcigizte az egész terhességét, pedig tervezett gyerek voltam. Nem csökkentette az adagot, úgy érezte neki ennyi jár,másnak is vannak hülye szokásai bele som gondolt hogy ezzel árt nekem. A doki nem nagyon próbálta lebeszélni, mert tudta hogy anyám nem teszi le, annyira függő pszichésen is. A végeredmény: gyerekkoromban többször majdnem meghaltam, az asztmám miatt, kb. 12 éves koromig a tüdőm kapacitása fele sem volt a velem egykorúakkal... Nem kívánom senkinek amit átéltem, amikor még nem volt mobil vagy autó, és csak reménykedtél hogy nem most halsz meg, meg kiér az orvos. Borzalmas gyerekkorom volt emiatt. Anyám az egészből semmit nem fog fel, azt hiszi nem ettől alakult ki, pedig én biztos vagyok ebben. 14 éves korom óta eldöntöttem, hogy amennyire lehet, szeretnék teljes életet élni, elkezdtem karatézni, és látványosan javult az állapotom, azóta nagyjából tünetmentes vagyok, de messziről elkerülöm a dohányzó embereket.
2010. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim válasza:
90%
Mondjuk én is asztmás voltam, pedig a családban senki nem dohányzott.
2010. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
15%
14:11 semmi közöd hozzá! úgy, ahogy másnak sincs! az ő gyereke, nem a tiéd és nem a társadalomé. ő vállalta, ő fogja felnevelni, ő fogja orvosokhoz vinni ha netán beteg lenne amiatt, hogy a terhesség alatt dohányzott....nem te.
2010. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!