Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mernétek babát vállalni?

Mernétek babát vállalni?

Figyelt kérdés
250 ezret keresek, 2 éve dolgozom van saját ingatlanom, kocsim nincs,es egyedül vállalnám a picit. 23 vagyok. Ti 1-2 éven belül vállalnátok?
2022. szept. 4. 14:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/199 anonim ***** válasza:
45%
40es, peersze...:-D Ezt jól benézted. Nem hinném hogy itt sokan nyomorognak fejenként 120 ezerből. Ez egy nagyobb bevásárlás, és nem egész hónapra egy 2 tagú családnak
2022. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/199 anonim ***** válasza:
69%
Nézd nem minden férfi szemét csak mert ezt látod... nekem is alkoholista az apám és mégis nem mindenki az. Csak ezért ilyen naivan nem vállalnék be gyereket. Először is egy rugdalódzó 1000 Ft körül van és ugye nem 1 ruhája van a gyereknek,aki nem mellesleg állandóan növekszik pár hetente az elején szóval már ez is pénz. Aztán ott vannak az oltások, a nem kötelező önmagában néha 20 ezer( és igenis érdemes erre költeni), aztán ott van q hozzátáplálás időszaka és van olyan baba aki csak kész kaját hajlandó enni,házit nem szóval az is pénz. Ezen felül lehet terhességi cukorbeteg leszel akkor olyan dolgokat ehetsz ami marha drága,most infláció után pláne. Ezután venned kell kiságyat,pelenkázót, légzésfigyelőt,játszószőnyeget,aztán bébikarámot,habtapit,bébiőrt stb. És akkor már csak a fizut elment a babára és hol van még a reszi stb. Szóval nem , a büdös életben nem vállalnék gyereket egyedül pláne nem ilyen férfi gyűlölő okból nem.
2022. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/199 anonim ***** válasza:
82%
Mi lesz, ha a gyereked fiú lesz? 🤔
2022. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/199 A kérdező kommentje:
én sem azt mondom hogy mind gáz. de k.rva nehéz családot tervezni velük. én szeretnék és lesz is.
2022. szept. 4. 16:51
 45/199 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy vállalnék. Tegnap voltam babakocsit nézni, egy olyan, ami nem dög nehéz, jók a kerekei, újszülöttnek is jó, az 200 körül van. És akkor ez még a nem fancy kategória, mert volt 500-ért is. Nézek most használtan, de a használhatóak ott is 100 körül vannak.

Ez csak egy példa. De szerintem az nagyon optimista feltételezés, hogy havi 50-ből majd kijön egy gyerek. Persze, ha nem kell neki épp fejlesztés, gyógyszer vagy bármi extra az adott hónapban, akkor kijöhet. Meg ha tudsz szoptatni, de sokan nem tudnak. És ha nem, az meg szívás, már kèsz is a nyomorgás. Aztán ahogy nagyobb, úgy kerül majd egyre többe. Egy kamasz ennek már a sokszorosa, nekem szerintem csak a magánóráim fájtak ennyibe.

Persze, lehet kevés pénzből gyereket vállalni, csak nem biztonságos, meg a gyerek is megszívja, hogy se apja, anyja is csóró, öröm is így az élet.

A pedagógusoknak úgy szokott gyereke lenni, hogy a férjük jól keres. Nekünk már 7 éve megmondta az egyik gimis tanárnőnk, hogy csak akkor menjünk tanárnak, ha tudunk gazdag férfit szerezni, aki eltart. Mert amit ő keres, az csak egy kis zsebpénz.

2022. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/199 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, sok nőnek mégis sikerült velük boldogulni, nem is akárhogy. Na, nem bármelyikkel persze, bár tudom, neked minden férfi egyforma.


Ha valaki csak rossz férfiakkal akad össze, ott vele van a baj. A lelkibeteg bevonzza a másik lelkibeteget. Amelyik áldozatszerepben képes élni, mert ezt látta, bántalmazó férfiak mellett köt ki.

Neked, nyilván valami személyes tapasztalat miatt is (mert a környezetedben élők rossz példája ennyire nem tudott volna ilyenné tenni) abnormális iszonyod van a férfiaktól.

Mi történt veled? Szexuálisan zaklattak, bántalmaztak? Milyen apaképet láttál?

Ezzel szakemberhez kell fordulni, nem gyereket szülni.

2022. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/199 anonim ***** válasza:
86%

Ketten keresünk 500ezret a férjemmel. 1 gyerek van, és épphogy elég!

A gyerek autista, 1 alkalom a gyógypedagógusnál 7500Ft!

Ha nem utalna az állam havi közel 50ezret,ki se tudnánk fizetni! (Emelt családi plusz gyes 10 éves korig. Ez jár a beteg/sérült gyerekeknek).

2022. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/199 anonim ***** válasza:
19%

259 ezer keves?? Úristen...

Én 150 ezret keresek és be mertem vállalni 37 évesen!

2022. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/199 A kérdező kommentje:
én sem értem mi a gond. saját ingatlan nem albi....
2022. szept. 4. 19:10
 50/199 anonim ***** válasza:
55%
Hát, én nem vállalnék. Nettó 230ezer Ft a gyedem, plusz 12ezer csp, szóval majdnem annyit kapok mint a te fizud. Nyilván életstílustól, pénzkezelési szokásoktól is függ, de én ezt a pénzt sajnos nem sajnos, képes vagyok mind egy szálig elkölteni, úgy hogy nem fizetek hitelt meg rezsit belőle. Csak kaja (ó, és messze nem az összes, amit megeszünk 1 hónapban hárman, egy kilenc hónapos csecsemővel), meg ami nekem megtetszik, hogy jó lenne a gyereknek. Persze nem mondom, hogy nem veszek felesleges dolgokat, de azzal együtt is nehezemre esik elképzelni, hogy milyen életszínvonalat tudnék biztosítani a picinek, ha csak ketten lennénk és ennyi pénzünk lenne. De ha te úgy érzed, csináld.
2022. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!