Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érvekkel győzzem meg a...

Milyen érvekkel győzzem meg a férjem hogy ne vetessük el a babát? Nagyon magamba vagyok zuhanva!

Figyelt kérdés

második baba lenne,fogamzásgátló mellett estem teherbe.

négyhetes kismama vagyok.

a férjem szinte követeli az abortuszt..

mert hogy kicsi a lakás, nekem csak a gyes jár, neki ebben a téli időszakban semmi melója nincs majd tavasszal indul be.

Nem nyomorgunk de nem is vagyunk jó anyagi helyzetben.hitelünk nincs, autónk sincs, biciklin járunk.

a babának mindene meglenne a lányom után minden van,csak egy babakocsi kéne, meg ugye pellus,.


de már a férjem a jövőről beszél hogy éhen fogunk halni 2 gyerekkel,ő kijelentette hogy nem akarja ezt a babát, majd dolgozzak én is 2-3 évet és majd utána.

tudom hogy idővel megenyhülne pláne ha nőne a pocakom és kiderülne hogy kisfiú,ugyanis a másik gyerekünk kislány.

A munkahelye eléggé instabil..


én hova menjek melózni terhesen??


sajnos csak gyes jár, tudom mennyibe van egy gyerek,de félek ha elvetetném akkor többé nem lehetne annyi rosszat hallani ezekről a dolgokról


Anyósom is mondta hogy : vetessem, el nem baj ha nem lehet több gyerekem, mellesleg szentül hiszi hogy direkt csináltattam fel magam ami hazugság!


nagyon el vagyok kenődve , eleinte én sem akartam ezt a babát az anyagiak miatt, de mostmár szeretném,rettegek az abortusztól..


szóval nem tudom mi lesz velünk, én felajánlottam hogy váljunk el felnevelem én a 2 gyereket, persze nem szólt semmit tudom hogy szeret, de ő nagyon nem akarja ezt a babát..


neki csak a meló lenne a lényeg, én vezetem a háztartást, nevelem a gyerekeket, minden rám zúdul úgyis, de a melóhellyel mindig hadilábon áll,..

le szeretnék tenni némi pénzt havonta, azt sem akar, mert ő nem akar nyomorogni,..

szóval nem is ragozom..


ti mit tennétek ha a férjetek ezekkel a dolgokkal állna elő?


2012. febr. 29. 16:42
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
48%
Itt nem az volt a kérdés, hogy mi legyen a baba sorsa, hanem az, hogy mivel győzze meg a férjét....
2012. febr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben, de én a helyedben leülnék a férjeddel kettesben (anyós és más személyek nélkül!), és részletesen végiggondolnánk, végigbeszélnénk a helyzetet, érvek-ellenérvek. Természetesen az érzelmeidet, érzéseidet is elmondva, mert ezek is számítanak. Viszont az anyagiakat át kell gondolnotok, tervezzétek meg, gondoljátok át közösen, hogy egy 2. kisbaba milyen plusz kiadásokkal járna (mivel már van 1 gyereketek, ezt könnyű lesz kiszámolni), utána átgondolni, hogy ha kicsi a lakás, hogyan férnétek el. A férjed mit gondol érzelmileg, csak és kizárólag az anyagiak miatt nem szeretné ezt a babát?

Mit tudnátok tenni az anyagi helyzetetek javítása érdekében? Tudna-e ő vállalni valamilyen plusz munkát (akár átmeneti, alkalmi is szóba jöhet) vagy egy stabilabb munkahelyet találni? Meddig lenne kritikus a helyzet? Tudnátok-e a családtól segítséget kapni? Pl. ha te is visszamész dolgozni (még csak 4 hetes vagy, ha nincs eü. problémád, még több mint fél évet tudnál dolgozni), valaki tudna-e vigyázni a nagyobb gyerekre? Később lesz-e bölcsi a 2 gyereknek? Stb. nylván van még 1000 kérdés, amit most nem sorolnék fel.


Szóval a döntést közösen kell meghoznotok. Mindent szempontot mérlegeljetek, nem kell hirtelenkedni, még van rá időtök.

2012. febr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
87%

Előző voltam, még csak annyit a másik dilemmádhoz. Sajnos azt nem lehet megjósolni, hogy egy abortusz után lehet-e még gyereked. Ismerek olyan nőt, akinek volt már sajnos több is (eddig 5), ennek ellenére ugyanolyan könnyen teherbe esik és már 3 gyereke is van.

Viszont van olyan ismerősöm is, akinek 1 volt több mint 10 éve, és évek óta nem tud teherbe esni (azóta lett stabil párkapcsolata). Persze nem tudni, hogy a korábbi abortusz miatt vagy más eü. gond is belejátszik. Szóval ezt nem lehet megjósolni.

2012. febr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Szívből sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél!

Egyedül az anyagiakra hivatkozik a Párod,így próbáld az anyagi oldalával meggyőzni!

PL- családi pótlék 2 gyermekre- összesen.26600 ft 3 évig tuti bevétel a 25000 ft- 50 ezret minden hónapban fel tudsz venni majd!-ebből futná a pelenkát,tisztálkodási szereket,amiket nem minden hónapban kell venni!, stb.

Most mennyit tudsz felvenni?- 37 ezret?

Jó,két gyermek az mégis csak két gyermek,de! Azt hiszem babakocsi és pelenka híja van... A gyermek születése után 1 hónappal már a kezedben van 64.125 ft,ebből tudtok venni egy babakocsit,ha nincs nagy igényetek,akkor még marad is! Addig pedig nem tudom mibe lehet hordani a gyermeket... de most csak az anyagival próbálok elő rukkolni,hogy meg tudd győzni!

Gondolom azzal a bevétellel ami van,megpróbálhatod megigényelni a gyermekvédelmi támogatást- ezzel ingyen étkezhet majd a lányod az oviban és évente 2x gyermekenként 5900 ft-ot adnak (a baba születése után már Rá is igényelheted,évente kell igényelni!) Erre az anyagi helyzetre már lakásfenntartási támogatást is lehet igényelni,mely havonta pár ezer ft plussz- ezt a hivatal dönti el,van aki 3000-et kap és olyan is van,aki 7-et!

Ezt nem adom össze,mert nap közben is hülye vagyok számolni,most meg már erősen este van...

Ha lány lenne,akkor gondolom azért a ruhák egy része a nővéréről megmaradtak- nem? Ha fiú lenne,akkor biztos van a lányodról pár unisex ruhadarab, otthonra meg akár milyen lehet rajta :-)

Anyagilag ennél több dolgot nem tudok írni!

Beszélj Vele,egy nyugodt pillanatban,amikor senki sem tud megzavarni,kapcsoljátok ki a telefont is! és mondd el Neki,hogy Te mit érzel,mit gondolsz,hallgasd végig Te is a Párod, mondd el ezeket az anyagi dolgokat!



Remélem tudtam segíteni!!

Majd írd meg,hogy sikerült e meggyőzni!!

Sok sikert!!!


Üdv: 3 lányos

2012. febr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
60%

Mondd meg neki, hogy egy gyermek sorsáról nem úgy döntünk, mint egy macskáéról vagy egy kutyáéról...

Mondd meg neki, hogy nem ölheti meg majd az anyját sem, ha egyszer csak anyagi teherré válik - ne tévessze meg az embertelen, logikátlan állami törvénykezés ezen a téren.

2012. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, de nehéz! de én a szívemre hallgatnék. Az mindig be szokott jönni. (Adok neked mosható pelenkát, ha a pelenka árán múlik.)
2012. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
60%

Felháborodtam nagyon, hogy abortuszra bíztat vki, igaz, fogalma sincs, mivel jár! Ne haragudj, hogy ezt írom, de rettegj tőle! Lehet közösen dönteni, de a NŐ megy tönkre a rossz döntéstől! A férfiak nem élik át!

Barátnőmnek volt abortusza, utána ismertem meg! Már személyiségzavarosan.Azóta. Gyógyszereken tengődik,nem tud megbocsátani magának.Mindenki bolondnak tartja.Aki a gyermekét megöli, az magából is megöl vmit, hiszen saját részünk Ő.

Hallgass arra, aki igazán jót akar Neked!És örülök, hogy bátor vagy! Egy Anya már,hiába pici a magzata, érzi Őt, és szereti.És csak ez a fontos!Hiszem, hogy ha az ÉLET mellett döntesz, minden megoldódik, rendbe jön! Gondolok Rátok!És sokan imádkozunk értetek!

2012. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
28%
Az életet a hangoskodók nem értik. Azt a Kislányod szemében keresd! Az Ő Testvérét hordod a szíved alatt. Állítólag már tudnak egymásról:-)
2012. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
54%

Én meg azon háborodok fel, aki osztja az észt, hogy majd minden rendbe jön, tök mindegy milyenek a körülmények meg kell tartani a gyereket. Persze. Majd te eltartod őket vagy mi? Miért jobb, hogy nyomorba születik egy kisgyerek, akinek nélkülöznie kell? Kérdezőnek mondom, nem feltétlenül rád értem ezt most. De mi van, ha mégsem enyhül meg a férj? Mi van, ha egyedül maradsz 2 gyerekkel? Nézzetek már szét az országban könyörgöm! Gyerek nélküli diplomások földönfutók! Miért kell a már meglévő gyermek biztos megélhetését kockáztatni? Nem beszélve a második kisbabáról. Ő nem tehet semmiről. Miért lenne jó neki ha a gyerekkora egy merő nélkülözés és idegeskedés lenne?

Minden kedves abortusz ellenzőnek üzenem, hogy úgy könnyű osztani az igét, hogy nem neked kell felnevelni tisztességben azokat a gyerekeket!! Én sem támogatom feltétlenül az abortuszt, de ilyen bizonytalan feltételek mellett felelőtlenség világra hozni azt a pici babát véleményem szerint.

2012. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

KÖSZI LÁNYOK A SOK BÍZTATÓ SZÓT

MEGTARTJUK A BABÁT !!

2012. márc. 1. 11:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!