Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érvekkel győzzem meg a...

Milyen érvekkel győzzem meg a férjem hogy ne vetessük el a babát? Nagyon magamba vagyok zuhanva!

Figyelt kérdés

második baba lenne,fogamzásgátló mellett estem teherbe.

négyhetes kismama vagyok.

a férjem szinte követeli az abortuszt..

mert hogy kicsi a lakás, nekem csak a gyes jár, neki ebben a téli időszakban semmi melója nincs majd tavasszal indul be.

Nem nyomorgunk de nem is vagyunk jó anyagi helyzetben.hitelünk nincs, autónk sincs, biciklin járunk.

a babának mindene meglenne a lányom után minden van,csak egy babakocsi kéne, meg ugye pellus,.


de már a férjem a jövőről beszél hogy éhen fogunk halni 2 gyerekkel,ő kijelentette hogy nem akarja ezt a babát, majd dolgozzak én is 2-3 évet és majd utána.

tudom hogy idővel megenyhülne pláne ha nőne a pocakom és kiderülne hogy kisfiú,ugyanis a másik gyerekünk kislány.

A munkahelye eléggé instabil..


én hova menjek melózni terhesen??


sajnos csak gyes jár, tudom mennyibe van egy gyerek,de félek ha elvetetném akkor többé nem lehetne annyi rosszat hallani ezekről a dolgokról


Anyósom is mondta hogy : vetessem, el nem baj ha nem lehet több gyerekem, mellesleg szentül hiszi hogy direkt csináltattam fel magam ami hazugság!


nagyon el vagyok kenődve , eleinte én sem akartam ezt a babát az anyagiak miatt, de mostmár szeretném,rettegek az abortusztól..


szóval nem tudom mi lesz velünk, én felajánlottam hogy váljunk el felnevelem én a 2 gyereket, persze nem szólt semmit tudom hogy szeret, de ő nagyon nem akarja ezt a babát..


neki csak a meló lenne a lényeg, én vezetem a háztartást, nevelem a gyerekeket, minden rám zúdul úgyis, de a melóhellyel mindig hadilábon áll,..

le szeretnék tenni némi pénzt havonta, azt sem akar, mert ő nem akar nyomorogni,..

szóval nem is ragozom..


ti mit tennétek ha a férjetek ezekkel a dolgokkal állna elő?


2012. febr. 29. 16:42
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
76%

Értem a férjed, aki az anyagiak miatt aggódik, de ugyanakkor nem neki kell befeküdni a kórházba, és hagyni, hogy kitépjenek egy kezdődő életet a testéből.

Nekem két babám van. 2,5 éves és 6 hónapos. 1 hetet késett a menstruációm, azt hittük becsúszott a baba. Anyagilag nem jelentene gondot, viszont nagyon fárasztóak a napok a két kicsivel. Ennek ellenére gondolkodnunk sem kellett, hogy mi lenne ha.

Amióta szültem máshogy látom az abortuszt. A gondolatát sem tudnám elviselni, hogy elvetessek egy babát, így teljes mértékben megértelek.

Próbáld a lelki részét elmagyarázni a férjednek, és kérd meg, hogy képzelje magát a Te helyedbe.

2012. febr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
38%

Őszintén, szerintem sokkoló videókra semmi szükség!!!

Ne akarjuk már ilyen sokkterápiával befolyásolni azt a döntést, amit abszolút és kizárólag ész érvek (!) alapján kell egy családnak közösen, a jövőt figyelembe véve meghoznia!

2012. febr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
64%
Aki a videót linkelte: ez inkább csak minket, nőket/anyákat hat meg igazán :-(
2012. febr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
39%
neharagudj, de ebben semmi sokkoló nincsen!Csak szöveg!
2012. febr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
33%
én megértem, és egyetértek a férjeddel.
2012. febr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
73%

Ez tényleg nem egy könnyű helyzet, az anyagiak valóban aggasztóak, így megértem a férjed félelmét. Viszont én is anya vagyok és ahogy írta előttem már egy másik anya is, a gondolatát sem tudom elviselni. kb 2,5 hónapos volt a lányom, amikor egy pillanatra úgy tűnt, hogy már jön is a kistesó. Egyetlen másodpercre sem merült fel, hogy elvetetnénk, pedig a férjemet akkor rúgták ki, albérletben laktunk egy lízingelt autóval és még 1 személyikölcsönnel.


Nekem az a véleményem, hogy a már meglévő kislányotokat sem igazán lehet felnevelni abból a bevételből, amit leírtál, ergo az anyagi helyzetet valahogy rendezni kell.

És ha hosszú távon gondolkodunk, akkor ahol 3 ember tud mit enni, ott 4 is. Szerintem 2 gyerekkel is lehet munkát találni, sokan dolgoznak így. Igazából +2 év az, amit nem nagyon tudsz dolgozni (a terhesség + a baba 1 éves koráig). Azt kell valahogy kibekkelni. Utána már jobb lesz, nem mondom, hogy könnyű bölcsibe vinni 2 kicsit, de a kényszer nagy úr.

Nem tud átmenetileg segíteni valamelyik nagyszülő?

2012. febr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
91%

1.Miért nem dolgozik télen?

2.Most akkor neked kell elvileg eltartani őt?

3.Most hogy télen nincs melója nem érzi úgy hogy "nyomorogtok"?

Én nem vetetném el!

2012. febr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
48%

Nem bírom ki, hogy ne írjak, bár biztos lepontoztok.

Annak üzennék, aki a linket küldte. Miért kell ilyen ócska manipuláló videót betenni? "Egy kisfiú akinek álmai voltak" Persze, mert aztán egy néhány hetes embriónak rohadt nagy álmai lehetnek. Miért kell ilyenekkel bombázni a népet? Miért lenne jobb ha az a kisgyerek nyomorba születne úgy hogy egész életében érezhetné hogy az apja szerint "felesleges". Gondolkodjatok már...

Ezt úgy írom, hogy van egy 4 hónapos babám, aki az életem, de etttől függetlenül tudok mérlegelni.

Kérdező! Remélem jól döntötök, sok sikert kívánok, remélem dűlőre juttok az ügyben. :)

2012. febr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

sziasztok

elolvastam minden választ.

nyomorba azért túlzás hogy születne csak éppen nem vet fel minket a gazdaság.

később is érkezhetett volna ez a csöppség..

apával még átdumáljuk aztán van 9 hónap hogy belerázódjunk a dolgokba mind anyagilag mind lelkileg

köszi mindenkinek !

2012. febr. 29. 20:09
 20/47 anonim ***** válasza:
53%

én nem írok véleményt, mert ahogy látom, aki elvetetné, azt lepontozzák. Akkor minek véleményt mondani, ha csak az egyiket fogadjátok el?


Mindkét döntésnek van előnye & hátránya. Ha megtartod lehet, hogy a férjed nem érti meg, és vagy megszokja a gondolatot vagy lép. De ha elveteted, kizárod annak a lehetőségét, hogy valaha is meggondolja magát és megszeresse . Szóval kemény dió...

De az, hogy ha fiú lenne biztos jobban megenyhülne, hááát

2012. febr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!