Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarok lány gyereket?

Nem akarok lány gyereket?

Figyelt kérdés

megtudtam,hgy terhes vagyok,de azt szeretném,hogy fiam legyen,lányt nem akarok. mindig is ugy képzeltem el hogy fiam lesz csak az lehet.

egy lányal nem tudnék mit kezdeni ugy érzem!


nem is tudnám szeretni igqzán



2013. okt. 12. 09:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
23%
Mennyi bíráló hozzászólás! Szerintem egy terhességnél természetes félelem, hogy vajon jó anya leszek-e? Az, hogy ő fiús anyaként jobban el tudja magát képzelni, nem főben járó bűn! Mindenkinek van vágya, hogy milyen nemű gyereket szeretne inkább, úgyhogy ne legyünk álszentek!!!!
2014. jan. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
Igen, a félelem természetes..de mikor kijelenti hogy utálná az azért erős. Ez nem álszentség.
2014. jan. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
61-es! Valóban igazad van, de olyat kijelenteni, hogy, ha lány lesz, akkor nem is tudná szeretni...Nem gondolod, hogy itt komolyabb baj van? Gondolj már bele! Persze, mindenkinek van elképzelése arról, hogy fiús vagy lányos anya akar-e lenni, de senki nem mond olyat, hogy ha nem az lesz, amit ő akar, akkor nem is szereti majd valószínűleg...
2014. jan. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
Nem, nem gondolok bele semmit, mivel anamnézis felvétele nélkül nevetséges lenne szakszavakkal dobálózni. Mint azt tapasztalatból tudjuk: a körülmények, a gondolkodás, és az érzéseink is folyamatosan változnak, nincsenek kőbe vésve! (főleg egy terhesség alatt, amikor viharzanak a hormonok!) Egy anyát sem ismerek, aki ellen tudott volna állni a gyerekének, csak azért, mert az más neműnek született, mint tervezte. Biztosra veszem, hogy leg-, de legkésőbb az első szemtől-szembeni találkozás pillanatában leomlanak a falak! De addig is van idő elgondolkodni annak a hátterén, hogy miért érzi úgy, hogy "lányos anyaként kevésbé lennék képes jó anyának lenni". Ahogy meglesz a gondolat gyökere, és szavakban kifejezhetővé válnak a viszonyok, onnastól lehet vele tudatos szinten dolgozni (Ha még kell). Az, hogy mit érzünk nem a mi választásunk, de az érzelmeinkhez jogunk van,- ugyanakkor feladatunk is, hogy megértsük, és elrendezzük őket. Főleg, ha zavarnak minket.
2014. máj. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mire vagy kiirva? Milyen nemű lesz a baba?

2014. máj. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

Én is jobban el tudnám magam képzelni fiús anyaként, de persze ha lányom születne őt is ugyanúgy szeretném, mert az ember gyereke kincs, és az az egy lényeg, hogy egészséges legyen.

Végül fiú vagy lány született?


Figyelj, azért remélem, hogy ha lány akkor azóta megváltozott a hozzáállásod és nem érezteted vele, hogy ,,nem őt akartad". Remélem rájöttél, hogy ezzel életre szóló sebeket lehet okozni egy gyereken!

Sajnos van ilyen nő ismerősöm, nem is egy akinek még a képébe is mondta az anyja, hogy fiút akart és nem is igazán szereti őt, és van akit még bántalmazott is a saját anyja!

Az egyik tini volt amikor az anyja igen agresszívan bánt vele, fogta és levágta rövidre a hosszú haját, és közben hozzávágta, hogy sosem akartalak téged, mindig is fiút szerettem volna. Na erre a lánygyerek persze teljesen lelki beteg lett, és szerintem ahogy elmúlt 18 lelépett külföldre továbbtanulni, mert megtehette.

A másik egy ma 25 éves nő, akit eltaszított magától az anyja. Van egy egy évvel fiatalabb öccse, és két tíz év körüli húga.-De velük már valahogy máshogy bánik, megbánta a hülyeségét érdekes módon.

Amikor ez a lány kamasz volt, az anyja konkrétan rabszolgaként tekintett rá, az öccsét meg agyon ajnározta persze. Vele bunkó, agresszív volt, üvöltött vele, kitépte a haját, stb. Ezért hamar le is lépett. Hol kollégiumban élt, hol a nagyanyjához, ide-oda vándorolt. Lázadó tinédzser lett, aki aztán súlyosan bele is betegedett abba, hogy az anyja így bánt vele. Anorexiás lett, és majdnem belehalt, haza sose ment, ivott, bandázott, züllött, és vad rocker lett belőle. 16 éves kora óta dolgozik azonban, már rengeteg munkahelye volt, és azóta képes megállni a saját lábán. Az apja meghalt, otthonról SEMMI támogatást nem kapott SOHA. Ellenben az öccse 23 éves koráig otthon lakhatott, dolgoznia nem kellett sose, mert anyuci kis kedvence volt, aki el volt kényeztetve, és a vicc az, hogy már rég le kellett volna diplomáznia, de még mindig nem sikerült neki, az anyuka tömi pénzzel, és most is úgy él albérletbe, hogy otthonról segíti, semmi meló.

Tudom, ez azért egy elég kisarkított példa, de ezzel próbáltam szemléltetni, milyen súlyos gondokat lehet okozni azzal, ha nem szeretnek egy gyereket, és ezt még éreztetik is vele.

2016. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!