Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 18 évesen jo...

Szerintetek 18 évesen jo döntés gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 10:44
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Szerintem egy gyereket nem lehet megbánni akár milyen fiatal vagy...én igy gondolom
2016. jan. 25. 11:05
 12/55 anonim ***** válasza:
59%

Majd meglátod... Alakulhat úgy az életed, hogy elhagy a gyerek apja, nincs pénz ruhára, pelenkára, később az iskolában ez meg az kell. Nem tudom, milyen az anyagi helyzeted, de alakulhat nagyon rosszul is a dolog.


Én amúgy abortusz-ellenes vagyok, de tudatosan nem vállaltam volna soha gyereket 20 éves korom alatt. Védekezés!

2016. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
63%

Nem a gyereket bánod meg,hanem azt,hogy azokat a bizonyos éveket,amelyek előtt állsz/állnál nem terhesen soha,senki nem fogja neked visszaadni!

Ugyanis 40 évesen egy vagy két huszonévessel a nyakadon ugyan játszhatod a fiatalt,de csak egy koros vénlány leszel,aki a huszonévesek között vergődik a fiatalságát keresve!

2016. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
Az életben mindent meg lehet bánni, ha nem a megfelelő emberrel, a megfelelő időben és helyen csinálod. A gyerekvállalást is. Ez nem jelenti, hogy nem szereted azt a gyereket. Csak azt jelenti, hogy a te életedre nézve rossz döntés volt az időzítés. Az életedből meg egy van. Mindenki úgy dönt, ahogy akar, de szerintem épp most mondtál le arról, hogy fiatal maradj. Vagy otthon hagyod a nagyira a gyereket és rázod a feneked a diszkóban, mint akinek semmi felelőssége a világban. Ez is egy megoldás, csak nem túl szép. Jelenleg egy 18 éves nem alkalmas szülőnek. Most még romantikus elképzeléseid vannak a gyerekvállalásról. Majd rájössz, hogy nem minden cuki, finom illatú habostorta.
2016. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
Értem..de attol hogy mással ez meg történt nem biztos hogy velem vagy akár mással is ugyan ez lesz..hogy vénlány ként vergődik a 20évesek között
2016. jan. 25. 11:15
 16/55 anonim ***** válasza:
20-30 között fiatal felnőtt vagy. Ezt valamikor meg akarod majd élni, pszichológia. Ki lehet hagyni, de vissza fog ütni. Legkésőbb, amikor a gyerek(ek) elmentek, élik a saját egészséges, fiatal felnőtt életüket, és rájössz, hogy mi mindent hagytál ki, és már sosem jön vissza. Most nagyon-nagyon sokáig nem leszel egyedül, a döntéseid mind befolyásolják, hogy van egy gyereked, nincs felhőtlen kikapcsolódás, lazítás, mert el lehet menni néhány napra, de a fejedben ott lesz mindig, hogy ő van. Ez már nem ugyanaz.
2016. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
Legyen szerencséd. Nem lesz könnyű, hidd el. 100-ból szerintem 95 nő nem alkalmas 18 évesen anyának. Ez van. Más lett a világ.
2016. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
De mért vesztek egy kalap alá más 18 évesekkel? diszkoba nem járok amugy sem,nem szoktam járni semmere csak iskolába is dolgozni!!
2016. jan. 25. 11:22
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerünk. Ez tény. De az, hogy 18 vagy, sokat elmond arról, hogy mit volt lehetőséged megélni. Kb. eddig semmit sem. Az meg, hogy eddig sem igen szórakoztál, csak még rosszabb. Elhiszem, hogy felnőttnek érzed magad, mert már dolgozol is, de mondd, mikor voltál gyerek? Ha eddig nem és ezentúl sem. Lazítottál már valaha?
2016. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a baj! Nem dolgoznod kellene! Tanulni, sportolni, bulizni, utazni!
2016. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!