Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 18 évesen jo...

Szerintetek 18 évesen jo döntés gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 10:44
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

50. vagyok

JA és hozzátenném még,hogy a 3 hónap táppénzem alatt még egy ft-ot se kaptam se cégtől,se oeptől...Ha párom nem lenne,élnénk már mi is mamám nyakán,aki ugyan támogatna,de lesülne a bőr a képemről,hogy másra vagyok szorulva.

2016. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

19éves vagyok, szakmával, külön élünk a Szüleinktől amióta megtudtuk hogy kisbabánk lesz.

Nem érzem magam éretlennek a feladathoz.

Párom 24éves napi 12órát dolgozik, én is dolgoztam a terhességem előtt 6-8órában.

Biztos lesznek pontok, mikor mondom hogy bárcsak később jött volna, viszont megbánni nem fogom.

Mindene megvan már, kimosva, vasalva a pici ruhái már csak a kisfiúnk hiányzik:)

19éves boldog kismama <3 34hét.

2016. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
Az itt a baj,hogy sokak csak " a Párjukra" hagyatkoznak, aztán ha történik a pasival vmi, mert azért kalkuláljuk bele,hogy történhet, akkor meg jön a nagy baj... És a gyerek szívja meg!
2016. jan. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
68%
Én fiatalon szülnék, ha visszamehetnék az időben. 28 évesen lesz egy 10 éves gyereked, és akkor még mindig fiatal leszel. Sosem fog eljönni a "megfelelő" idő, bele kell vágni és kész. Én is majdnem 10 évig vártam a megfelelő időre, de mindig volt vmi, ami miatt mégsem vállaltam. Aztán elegem lett, és bevállaltam 28 évesen. Pedig messze nem tökéletes az életem. Amúgy mindegy, mikor vállalod be, nehézségek mindig lesznek-elhagyhat a párod, elvesztheted a munkát- de fiatalon még mindig könnyebben túlteszi magát az ilyeneken az ember, mint 30,40 fölött..én utólag úgy érzem, hogy jobb lett volna előbb "túl lenni" az első gyerekszülésen, a szüleimnek is több energiája lett volna segíteni 10 éve, dolgozni is könnyebben vissza tudtam volna menni, mint most...és lenne egy 10 éves gyerekem, akinek még mindig lehetne kistestvére később. De én vártam, és igazából nem lett semmi jobb, csak elveszett a fiatalkori lelkesedésem, az a lendület ami régen még volt...és tudom, hogy ez csak rosszabb lesz.
2016. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen megértelek, es szerintem igazad is van kedves utolso !
2016. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!