Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 18 évesen jo...

Szerintetek 18 évesen jo döntés gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 10:44
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
48%

Én. Semmitől nem Félek , hogy nem tudom eltartani vagy hogy nem leszünk mé az apukával. Az hogy ki mennyire érzi anyukának magát szintén. Egyén függő ( hozzateszem senki nem születik szuper anyának) hozzá állás a lényeg. És te jónak tartod, hogy testvéred igy gondolja Ennyi idősen? :) persze ez is egy vélemény. Az életed at alakítod ha gyermeked születik. Az első lesz az hogy mindent megkapjon.

Mi a párommal nagyon jol megvagyunk , ha nagyon akarjuk a két fizetés 75%at felre tudjuk tenni ugy hogy közben koltekezunk. Mi sem mindent ujjonan vettünk pedig megvehettuk volna. De az a penzt inkabb felre rakjuk. Van aki fél millióért vásárol babakocsit mert ugy érzi attol jo anya van aki meg inkabb vesz mellé még 5 féle takarót.


Senkit nem szabad elítélni. Mindenki máshogy jó anya.van aki 30evesen rosszabbul nevel mint egy 18éves ÉS fordítva. Minden nő legyen anyuka, ez az élet rendje. Ha lehet minél előbb. Az idő megy vissza nem lehet pörgetni!! :)

J.

2016. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
45%
Egy gyerektol nem all meg az elet. Lehet, hogy most 1-2 evig minden idodet neki kell szentelned, de utana nyugodtan hagyhato a nagyszulokre 1-1 napra/ejszakara (mint ahogy sok huszon-harminc eves is csinalja), es addig mi akadalyozna meg, hogy elmenj kikapcsolodni a barataiddal, vagy bulizz egy picit? A gyerek nagy felelosseg, igen, de nem veszi el az egesz eletedet es az osszes szabadidodet az elkovetkezendo 30 evre. Akinek igen, annak meg gondolom anyja-majma a gyereke, aki nem kepes 9 evesen sem megfurdeni egyedul, vagy hazamenni a sulibol (persze csak ha videkiek, nagyvarosban en sem engednem haza a sajatomat egyedul ennyi idosen).
2016. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Azért itt sokan végletekben gondolkodnak!

A 18-35 év között, azért még van egy pár.

Nem, nem kell a 25 milliós kocsira várni, de én speciel sosem alapoznék arra,hogy a párom meg a családja majd eltart, de nélkülük meg mehetnénk az utcára.

28 évesen szültem az elsőt. Akkor már dolgoztam, kaptam rendes GYED-et, ha netán a férjem úgy gondolta volna,hogy "lelép" (mert bár senki nem így tervezi, láttunk már eleget), akkor is el tudtam volna tartani.

2016. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

40-es voltam


Nem tartom normálisnak ezt a helyzetet, sőt az sem, hogy már 16 évesen a pasiddal laktál. Hiába töltötted a 18-at, még gyerek vagy!!

Nem is értem, hogy a szüleid hogy engedhették, hogy 16 évesen összeköltözz a pasiddal.

Nem babáznod kellene, hanem élettapasztalatot gyűjteni, testileg-lelkileg felkészülni az életre (később házasság, gyerek) és stabil anyagi hattért teremteni magatoknak. Egy gyerek nagy felelősség és sok lemondással is jár. Nem hiszem, hogy erre készen állsz, különben nem itt várnál megerősítést.

2016. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
90%
21 évesen engem is lefiataloztak, pedig több mint két éve dolgozom es nekem is jar a GYED. ne adj isten ha valakit egyedül. Hagynak nem jó dolog, de szerintem mindenki képes megoldani. Lehet dolgozni van bölcsi is. Vannak hullámok hol jobb hol rosszabb. Kitartás es akarás. A lényeg.
2016. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
18 evesen lettem anyuka, rettentoen nehez volt, sok lemondassal, de nem bantam meg. Nekunk is eleinte segitett a csalad, de mostanra jott el az, hogy fuggetlenek vagyunk. Ha nincsenek a szuleim, akik biztositanak nekunk egy csaladi hazat, akkor albiban elnenk.. Szomoru, de ez van. Felvallalom. Albiban 18 evesen, GYES+apuka keresete mellett szukosen elnenk.. Estin fejezem be a sulit es elvegzek egy tanfolyamot is. Szeretnek en is beszallni a kasszaba. Jol meg kell gondolni, hogy mire vallal az ember gyereket.
2016. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem csak az a lényeg kapsz-e gyedet vagy sem.Egy 18évesnek milyen élettapasztalata van?Mit látott a világból?2év együttélés szülőkkel az semmi!Ki se ismered a másikat.Lehet kampányolni hogy milyen jo anya az aki fiatal stb..De nem érett egy 18éves egy gyerekre.Ahogy az sem jó aki kitolja!Van középút huszonévesen!
2016. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
44%

Én biztos ,hogy nem szültem volna ennyi idösen.Gondolom nem foglalkoztak veled ,örültek ha minél hamarabb lelépsz otthonról.A bolti eladói végzettségeddel egyedül soha az életedben nem állnál meg a lábadon-föleg hogy azon kívül csak a csupasz segged van eleve.A felfogásodból látszik a leginkább ,hogy mennyire gyerek vagy.

Ja ,és méghogy egy gyereket nem lehet megbánni...nem-e?

Majd meglátod amikor a huszas éveid elején a beled kidolgoztad valami alja munkában ,otthon meg a gyerek vár ami még kétszer ennyi meló.A.korodbeliek pedig élik az életüket ,talán még a pasikád is rájön hogy nem olyan jó buli ez és egy szép napon lelép.Te meg gyorsan kereshetsz valami nálad 15 évvel öregebb ,alkesz segédmunkást akinél talán meghúzhatod magad ha neki is szülsz egyet.Szeretném azt hinni , hogy ti mások vagytok ,és támogatnak ,és szeretné a párod is (eleve egy becsúszott terhesség.. ) és bla bla bla.De valahogy nem ezt tapasztalom a környezetemben.Hanem kb a fent leírtakat.Jól gondold meg mit csinálsz.Arról nem is beszélve ,hogy mibe kerül ez mind fizikai ,szellemi és anyagi téren.A fiam a minap belázasodott ,elvittem orvoshoz.Torokgyulladása van ,élböl otthagytam 5000 forintot a patikában.Aztán megvettem a tápszert ,meg üveges bébiételt ,pelust - hopp az már 20000.A gyesed semmire sem lesz elég ,100%ban a párod (vagyis gondolom a szülei) kell hogy eltartsanak.

Sok sikert az élethez és kitartást!

2016. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

éppen lehet jó döntés, de 99%-ban nem szokott az lenni.

Van egy ismerősöm, 17 évesen szült, most 29 éves. Még mindig az anyjánál lakik a gyerekével együtt egy pi..csányi faluban. jah a gyerek apja már hetedhétországon túl...

Se egy normális párkapcsolata, se normális munkája nincs. Pedig nem hülye!

2016. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Én 25 éves leszek lassan,kislányom 3,5 éves lesz. Az apjával nem vagyunk már együtt,igaz én hagytam ott őt,mert meguntam,hogy nem segít semmiben,csak gépezik mindig. Nem érdekelt,hogy hazahoz 120 ezret a gyesem mellé és megélünk belőle saját lakásban.Azóta van egy szuper párom,aki imád minket,mellé képzett,nem keres rosszul,de itthon is segít,pedig én táppénzen vagyok jelenleg.

A lányom nem volt tervezve.Nem bánom.De nem is 18,hanem 21 évesen szültem,és nem mindegy az a pár év se.

Sosem buliztam én se,most se hiányzik,tervezünk jelenlegi párommal is gyermeket.De ezek mellé mászkálunk is mindenfelé,hol a gyerekkel,ha ő apjánál van,akkor kettesbe.

A lányom apjával mikor együtt éltünk még,volt húzós időszak,mikor ne mvolt munkája,pont mikor született a kicsi,apukája támogatott minket végig a terhességem alatt(suliba jártam,ami meg se lett végül a kicsi miatt),aztán mikor megszületett,apukámék segítettek.Szörnyű volt.ÉS mindezek mellé megkaptam,amit sose,ne jártasd a szád,én keresem a pénzt.Na,ezért nem kell gyes-re szülni.De még ha gyeden is vagy...18 éves vagy,a mamádra,aki gondolom 60 felett van,vagy közel hozzá,nem bizhatod a gyereket.

A gyerek sokat lesz beteg,majd pont,mire mennél dolgozni. Engem pl ki is rúgtak,elsőre,hogy én maradtam vele otthon (5 nap kórház,lázgörcs miatt). 3 hónapja táppénzen is vagyok most,de a kicsi azóta kezdte ovit,megállsá nélkül beteg.A gyógyszerei 3 hónap alatt 100 ezer volt legalább. MA viszem magánorvoshoz,8 ezer (ki kell venni orrmanduláját).Mellé epilepszia gyógyszert szed.A havi immunerősítője 5600ft,mellé d vitamin,c vitamin,multivitamin,béres csepp ,mivel válogatós és semmit meg sem eszik.Tápszeres is volt,bár 90%-ban anyatejet kapott,az anyatej gyűjtőből hoztam neki,de aki onnan nem tud,annak a gatyája is rámegy.Mázlim volt azzal is,hoyg tudtam tejallergiásoknak valót feliratni,igy 4doboz volt egy ezres,amúgy meg egy doboz(3 napra elég kb) lenne 2 ezer vagy több.Ruhára még nem sokat kellett költenem,lévén a húgom 8 éves lesz,minden jön róla az én lányomra.De egy csizma (ugyebár cipőt nem adunk használtat a gyerekre) 6 ezer legalább,lányomé most épp 12 ezer. Egy csomag pelus is 2 ezer,eleinte az a kb 50 db 10 napra se elég,és ha nem birja a bőre,drágább kell,akkor veheted 7 ezerért azt az 50 db-ot.Párod szüleinél laktok?! Anyós mindenbe beleszól majd,jobban tud mindent mint te,kész pokol több generációnak együtt élni.Párom szülei szuperek,de semmi pénzért nem laknék velük. ÉS nekem az sem fekszik,amit sok 18-40 közötti szülő is tényleg csinál,lepasszolja 3 napra is,és elmegy nyaralni,bulizni,akármi.

Nekem nem a buli hiányzott/hiányzik. Nekem a felnőttekkel való kommunikáció,az hogy magamba mehessek wc-re,olvashassak fél órát ha jól esik,beülhessek a kádba,vagy csak csendbe lehessek. De a lányom egy mp-re se fogja be a száját pl.Most megyek új munkahelyre márciusban,remélem addigra túl lezsünk a mandula műtéten és tényleg megoldódik az állandó betegeskedés.

2016. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!