Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok de a párom nem...

Terhes vagyok de a párom nem akarja. Van egy közös 3 éves fiúnk. Hogy döntsek ha én akarom de ő nem?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg hogy ujra terhes lettem. Nem tervezett baba. Nagy káosz van bennem. Szivem szerint megtartanám és már az abortusz gondolatátol is félek.


A párommal lévő kapcsolatunk jelenleg elég zavaros, nem stabil és vannak problémáink de szeretem. Ő már a kisfiúnk születése után mondta hogy soha több gyerek (előző kapcsolatábol van egy nagyobb fia). Albérletbe lakunk stabil munkahelyem van. Nem vagyunk gazdagok, nincs felretett penzunk, de jol kijovunk , nem ehezzunk.


A párom még nem tudja ezt a hírt mert kisfiammal vidéken vagyunk.

Az a baj hogy tudom mit fog szólni a hírhez és mit fog pártolni. Ismerem már 11 éve vagyok vele.


Nem akarom elvetetni de ha egyedul maradok hogy fogom birni egyedul? Mi lesz ha felmondják az albérletet (a tulaj a barátunk)


Annyi minden van a fejembe hogy ha valaki most belenézne bele bolondulna.


2019. márc. 9. 10:23
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
73%

első gyerekünk nem tervezett volt,mivel kb. 50% esélye volt,hogy párom nem akarja(nem igazán rajongott a gyerekekért)...én megmondtam neki,hogy mindenképp megtartom és most döntsön felelőséget vállal vagy teljesmértékben kilép az életünkből! 22éves voltam akkor, ő 24... 7éve voltunk akkor már együtt és pont szakítás szélén álltunk


mellettünk döntött és imádja a fiát és 36 hetes vagyok a hugival, aki tervezett 😊 nekünk szerencsére jól végződött, mert azóta megerősödött a kapcsolatunkat

de én nélküle is vállaltam volna, nem mentem volna abortuszra

2019. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
41%

Ha ellenérzéseid vannak az abortusszal kapcsolatban, akkor NE tedd. Ne dőlj be a szövegeknek, hogy a párodra "rákényszeríted" a gyereket. Tőle vagy terhes, nem mástól, nincs miért hibáztasson.r

Ha ő könnyen tovább tudna élni a megszakított terhesség emlékével, az róla mond el valamit, de a te lelki békédről neked kell gondoskodni.

2019. márc. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
73%
Ja, ja, utolsó. Meg a gyereknevelesrol, az eltartásukról, arrol hogy hogyan magyarázza majd meg nekik, miért nincs veluk az apjuk, hogy a nagy miért utalja majd a kicsit, higy az apa miért nem törődik a kicsivel. Ez mind a kérdező döntés e, bizony
2019. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 piroska és a farkas ***** válasza:
71%
Én nem hiszek abban, hogy bàrmilyen kapcsolatot egy abortusz tehetne rendbe. Nem. Csak még jobban eltàvolodnàtok. Ha jól sejtem, az aktus nem volt a pàrodra kényszerítve, ennél fogva akàrmilyen a kapcsolat, szàmítania kell arra, h abból baba foganhat. A helyedben azt gondolnàm àt, hogy a jelen körülmények között ha szerényen is, de boldogulnàl- e egyedül a 2 gyerekkel. Mert az egyedül szinte biztosra vehető. Legalàbbis ha engem vki megpróbàlna abortuszra kényszeríteni, ne adj ' Isten esetleg zsarolni azzal, hogy vagy ő vagy a gyerek, hàt màr aznap pakolhatnà a cuccait.
2019. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
93%

Piroska!


Tehát ha a pasi állít választás elé, akkor szemétláda, már pakolhat is, de te simán dönthetsz helyette?

2019. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
Igen. Szerintem dönthet az anya. Ugyanis MINDIG neki kell végigcsinàlnia, a férfi bàrmikor kiléphet. A nőben zajlik a terhesség, adott esetben egy abortusz testi, lelki következményei. Ehhez képest, h a férfi majd gyerektartàst fizet, minimàlis àldozat. Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor aki a legàrtatlanabb, az szívja meg azért, mert màs felelőtlen? Itt nem egy az egy ellen van, hanem KETTŐ az egy ellen, ahol a kettőből az egyik még nem tudja megvédeni magàt.
2019. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
47%

Piroska!


Az abortuszt a nő és a magzat "szívja meg". Ha megtartja a gyereket, akkor a nő, a már meglévő gyerek, a születendő gyerek és a férfi is szív.

2019. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 piroska és a farkas ***** válasza:
57%
Szerintem az élet csak nagyon kivételes esetekben nagyobb szívàs, mint az, ha esélyt sem kap rà vki. A nő és a férfi élete meglehet, h nem a tervek szerint folytatódik, de őszintén szólva ép lelkű ember szerintem ezt feldolgozza.
2019. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
47%
Értem. Tehát a két gyerek majd feldolgozza. A nagy azt, hogy az apja a kicsi miatt lépett le, a kicsi meg azt, hogy az apja nem akarta és nem kíváncsi rá. Igazad van. Majd feldolgozzák.
2019. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
94%

Szoval vállalja a gyereket barmi áron, mert juj az abortusztol lelki nyomorék lesz. Hát nem tudom, de ha megtartja, akkor ugyanaz, csak itt apukara lesz raerőszakolva egy gyerek, akit nem akart.

Ráadásul nem akart gyereket, amit elmondott a kérdezőnek.

Nem védem az apát, de egyet ertek a többi válaszoloval. Anyuka egyedül marad két gyerekkel, akik kozul a naggyal talán foglalkozik majd az apuka, de a kicsivel, mivel nem akarta, nem fog. Es idovel a gyerek majd kérdezi, hogy apa miert nem foglalkozik vele, a nagy meg majd utalni fogja a kicsit és az anyjat is.


Olyan konnyen dobaloztok azzal, hogy tartsa meg, majd apuka fizet, mimtha csak egy kilo kenyeret vennetek a boltban. Szerintem meg mindig konnyebb egyedul 1 gyerekkel, mint kettovel, aki mellol jo esetben is csak fel ev utan mehet dolgozni az anya.

2019. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!