Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok de a párom nem...

Terhes vagyok de a párom nem akarja. Van egy közös 3 éves fiúnk. Hogy döntsek ha én akarom de ő nem?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg hogy ujra terhes lettem. Nem tervezett baba. Nagy káosz van bennem. Szivem szerint megtartanám és már az abortusz gondolatátol is félek.


A párommal lévő kapcsolatunk jelenleg elég zavaros, nem stabil és vannak problémáink de szeretem. Ő már a kisfiúnk születése után mondta hogy soha több gyerek (előző kapcsolatábol van egy nagyobb fia). Albérletbe lakunk stabil munkahelyem van. Nem vagyunk gazdagok, nincs felretett penzunk, de jol kijovunk , nem ehezzunk.


A párom még nem tudja ezt a hírt mert kisfiammal vidéken vagyunk.

Az a baj hogy tudom mit fog szólni a hírhez és mit fog pártolni. Ismerem már 11 éve vagyok vele.


Nem akarom elvetetni de ha egyedul maradok hogy fogom birni egyedul? Mi lesz ha felmondják az albérletet (a tulaj a barátunk)


Annyi minden van a fejembe hogy ha valaki most belenézne bele bolondulna.


2019. márc. 9. 10:23
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
16%
22es.harmadik gyereket várom, és ugyanolyan fontos mint a meglevő 2. Ilyet szerintem nagyon durva kijelenteni hogy egoista mert esélyt ad a magzatnak, akit ketten csináltak. Biztos felelőtlenség, de szerintem több millió ember nem tervezett volt, és milyen jó, hogy az anyukajuk esélyt adott... Ne itelkezz, hogy ne ítéltess....
2019. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
11%
21es vagyok... 22es...sajnálom hogy ilyen felfogásod van...a kérdező nem azt írta hogy biztos felmondják az albérletet hanem mi lesz HA felmondják és az sem írja hogy nem bírja eltartani magukat csak kérdésként teszi fel hogy-hogy fogja bírni...mivel gondolom ezek a kérdések merültek fel először benne mint általában mindenkiben...de már nyomorrol írsz meg hogy nem lesz albérlet stb...rossz a kapcsolatuk és szerinted ha elveteti a gyereket akkor megjavul? Vagy esetleg vele marad? Sokan válnak el 2-3 gyerek után úgy hogy a házasság boldog volt előtte... az meg hogy nincs gyereknek apja, könyörgöm nekem sem volt az életem része az apám mégis felnőttem boldogan..stabil a munkahelye szóval nem értem ezt a segélyre szülni dumát sem... sok nő megy szülés után vissza dolgozni Ő miért kéne kivéttel legyen... ja elfelejtettem egyedül lesz 2 gyerekkel :) könyörgöm :) az hogy vki egyedül álló szülő nem azt jelenti hogy vége az életének és disznó ólban lakik segélyből...rengeteg egyedül álló szülő van akik megoldják a dolgot és boldogan élnek még meg nem halnak. Minden a kitartáson és az akarat erőn múlik.. mint írtam az én anyukám is ilyen helyzetbe volt és mindig mindent megoldott volt tető a felyunk fölött , kaja az asztalon, tiszta ruhánk... nem voltunk gazdagok, sőt,de ami kellett ő mindent elő teremtett.. én tiszelem és csodálom az egyedül álló szülőket..ők akik nem a könnyebb utat választják hanem küzdenek a gyerekért minden áron..egy rossz házasság, ittas férj, boldogtalan szülő vagy épp egy abortusz amit anya nem akar csak azért csinálja mert apa nem akarja a gyereket tönkre tudd tenni mindent jobban mint ha az egyedül felnevelése mellett döntene...
2019. márc. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
70%

Ha apuka nem akart harmadik gyereket Soha, akkor miért ne húzott kotont?? Erre elöbb kellett volna gondolni, mielött anyukát telenyomta. Megtarthatod, senki nem kötelezhet rá, hogy elvetesd, ez egyedűl a te döntésed. De egy ilyen pali mellett mâr ne is haragudj, de több mint valószínű, hogy elöbb utóbb egyedűl fogsz maradni. 80%. Ha nem akarok a két gyereket egyedűl nevelni, és lehet kidobnak az albérletböl ha nem tudod fizeti, barát ide vagy oda mindenki pénzböl él,és rengeteg családot raknak ki az utcára gyerekestöl. Szóval gondold át!

Én elvetetném, de "apukát" is elhagynám, mert egy ilyennel, már ne is haragudj, de én egy percig se élnék.

2019. márc. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Elmondtad neki?
2019. márc. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!