Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Biztosítás, papírmunka

A kérdés

Családon belüli átírás?

Üdv, tudom van ilyen kérdés feltéve már de azok mind jó pár évesek és mindenhol mást írnak...

Hogy működik most a családon belüli átírás? Csak mert mindenhol mást olvasok...

Apám nevéről lenne átiratva az én nevemre.

Biztositással kell kezdeni? Illetve kell megint eredetiségvizsgálat?

"Ajándékozás" lenne szóval elvileg nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni vagy mi a fenét az okmányirodában csak az új forgalmi árát ami 6e ft körül van...

júl. 29. 12:56  Privát üzenet  

A válaszok

Eredetvizsga nem kell, mert egyenesági átírás.

De a nevedre kell biztosítás, mert megszűnik apukádé.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont júl. 29. 15:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem, köszönöm szépen! :)

# 2/4Időpont júl. 29. 15:23 Privát üzenet
Az új forgalmi illetéke pontosan 6-ezer Ft + az új törzskönyv szintén 6-ezer Ft.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont júl. 29. 15:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

# 4/4Időpont júl. 29. 20:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Családon belül, hogyan megy a gépjármű átírás?
Gépjármű átírás családon belül?
Van egy autó családon belül, édes anyám nevén és át szeretnénk íratni az én nevemre DE?
Gépjármű átírás családon belül?
Hogyan működik a családon belüli gépjármű átírás? Ugyan úgy adás-vételi, eredetiség vizsga stb?
Családon belül átadnám az autómat és új üzembentartó lenne bejegyezve a forgalmiba. Mennyibe kerül ez?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Biztosítás, papírmunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!