Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mitől emelkedik ilyen irdatlan...

Mitől emelkedik ilyen irdatlan mértékben, a többszörösére a kötelező biztosításom?

Figyelt kérdés

Egy átlagautóm van, 2018-as Opel Astra, amire eddig 43.000Ft volt minden sallanggal együtt az éves kötelező biztosításom. Jövő év elején lesz az évforduló, de már most kíváncsiságból végigszámoltattam, hogy mennyi lenne a díj.

Se az autó adataiban, sem az én személyes adataimban nincs semmi változás azon kívül hogy a bónusszal egy fokozattal feljebb lépek és én is öregebb leszek egy évvel. Jövőre lesz kerek 20 éve, hogy vezetek, balesetem, káreseményem sosem volt. A díjat egész évre előre ki szoktam fizetni banki díjlehívással.

Egyszerűen elképedtem azon az összegen amit kihozott a biztosító kalkulátora. Először azt hittem, hogy valamit elírtam, ezért újra kalkuláltattam. Miután ugyan az jött ki, egy független összehasonlító oldalon is kalkuláltattam és az eredmény ugyan az:

Allianznál az eddigi 43.000Ft-os kötelező biztosításom 148.000Ft-ra nőne! :O De más biztosítókat is figyelembe véve a legolcsóbb ajánlat is 60.000Ft körül lenne, ami közel 40%-os díjemelést jelent.

Ez mitől van? Miért drágul ilyen óriási mértékben a kötelezőm? Átlagautóm van, vidéken lakom, nem vagyok huszonéves friss jogsis, kárt még életemben nem okoztam. Eddig is emelgettem évente pár ezer forinttal, de ilyen mértékű drágulásra még nem volt példa.


2019. nov. 3. 13:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mert az új autók, amelyek szintén törnek, egyre drágábbak és a javításuk is immár jóval drágább.

És ez a biztosításon is látszik.

2019. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Vortrex ***** válasza:

Látom elég új az autó, az alapból sokat dob rajta, ha még a teljesítménye és viszonylag nagyobb, az is rátesz egy lapáttal.


Egyébként ilyenek a biztosítók, ha sokat vagy egynél, elkényelmesednek és egyre jobban lehúznak. Tényleg úgy a legolcsóbb, ha minden évben biztosítót váltasz. El kell csípni az "átcsábító" ajánlatokat a többi biztosítótól.

2019. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Oké, új. Na és és idén és tavaly mikor 0km-rel kihoztam a szalonból, akkor régebbi volt?! Én ezt nem értem. Azóta eltelik két év. Két év alatt újabb nem lett. A teljesítménye sem növekedett azóta.

1 éves autóra 43.000Ft. 2 éves autóra megemelik azzal az indokkal hogy új 148.000-re?! Valahogy nem értem a logikát...

Idén év elején is váltottam biztosítót. Akkor jöttem az Allianzhoz.

2019. nov. 3. 13:32
 4/20 anonim ***** válasza:
A műszakija nem fog időközben lejárni?
2019. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A műszakinak semmi köze hozzá.

Na mégegyszer:

"Mert az új autók, amelyek szintén törnek, egyre drágábbak és a javításuk is immár jóval drágább."

Azok az autók, amelyeket a Te köteleződ alapján javítanak, sokkal többe kerülnek (mármint a javításuk), ezért emelkedik a Te biztosítási díjad is.

2019. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Már hogy ne lenne köze hozzá? Nekem ks kiszámolták, hogy mennyi lesz az éves díja az aktuális adatokkal, aztán beállítottam, ha jah most volt a műszaki és máris fele annyi lettm Ne beszélj mar baromsagokat
2019. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Azok az autók, amelyeket a Te köteleződ alapján javítanak, sokkal többe kerülnek (mármint a javításuk), ezért emelkedik a Te biztosítási díjad is."


Továbbra se értem, hogy idén és tavaly negyed áron javították volna az autómat? jövőre pedig négyszeresére drágulnak az alkatrészárak és a munkadíj egy Astrához?

Amúgy a kötelező nem a saját autóm javítását fizeti egy esetleges káreseménynél ha jól tudom.

2018-as újonnan forgalomba helyezett autóról van szó. Tehát a műszaki 2022-ben fog lejárni.

2019. nov. 3. 14:32
 8/20 A kérdező kommentje:

Próbálom kibontani hogy kalkulálta a biztosító ezt az árat. Ezt találtam:


Figyelembe vett KGFB kedvezmények és pótdíjak

Kedvezmények


e-GFB kedvezmény:

5%

Gumiabroncs használat kedvezmény:

10%

Járművet vezető személyek száma sz. kedvezmény:

5%

Tapasztalt vezető kedvezmény:

5%


Pótdíjak

Bonus-Malus besorolás (B2) szerinti pótdíj:

284,2%


Az utolsó tétel, a pótdíj a lényeg! A B2-es bónuszt 284,2%-os pótdíjjal büntetik, ami eddig valószínűleg nem így volt. Most vagy hiba van a rendszerben és központilag el van írva a szorzó, vagy túl sok az ügyfelük és szándékosan meg akarnak tőlük szabadulni irreális díjakat megadva.

Nemsokára megkapom az évfordulós levelet. Az elvileg hivatalos. Kíváncsi vagyok, azon milyen összeg fog szerepelni.

2019. nov. 3. 15:04
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem most októberben volt a forduló, nekem 2 ezerrel olcsóbb lett, az is csak az eggyel jobb bónusz miatt, tehát igazából semmit nem változott az ár. (szintén allianz)

Persze lehet, hogy 2020-tól változik az árképzésük, ezt nem tudom.

2019. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

# 9 Pontosan ezért nem értem én se és lepődtem meg ennyire.

A másik autómnak októberben volt az évfordulója. (Ez nem az Allinaznál van.) Pont emiatt jutott eszembe, hogy kalkuláltatok egyet az "újra" is, mintha ennek is még idén lenne az évfordulója. Minden más adatot valósan írtam be, csak az évfordulót írtam idén októberre. Még örültem is, hogy a 43 helyett, valami 38 lesz csak a díj.

Erre ma néztem és az egy hónapja még 38-ból lett 148!


Időközben megtaláltam az októbertől hatályos díjszabást. Ebben még 1,1%-os pótdíja volt a B2-nek.

És itt a 2020 januártól érvényes 384,2% felárral: [link]

2019. nov. 3. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!