Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mitől emelkedik ilyen irdatlan...

Mitől emelkedik ilyen irdatlan mértékben, a többszörösére a kötelező biztosításom?

Figyelt kérdés

Egy átlagautóm van, 2018-as Opel Astra, amire eddig 43.000Ft volt minden sallanggal együtt az éves kötelező biztosításom. Jövő év elején lesz az évforduló, de már most kíváncsiságból végigszámoltattam, hogy mennyi lenne a díj.

Se az autó adataiban, sem az én személyes adataimban nincs semmi változás azon kívül hogy a bónusszal egy fokozattal feljebb lépek és én is öregebb leszek egy évvel. Jövőre lesz kerek 20 éve, hogy vezetek, balesetem, káreseményem sosem volt. A díjat egész évre előre ki szoktam fizetni banki díjlehívással.

Egyszerűen elképedtem azon az összegen amit kihozott a biztosító kalkulátora. Először azt hittem, hogy valamit elírtam, ezért újra kalkuláltattam. Miután ugyan az jött ki, egy független összehasonlító oldalon is kalkuláltattam és az eredmény ugyan az:

Allianznál az eddigi 43.000Ft-os kötelező biztosításom 148.000Ft-ra nőne! :O De más biztosítókat is figyelembe véve a legolcsóbb ajánlat is 60.000Ft körül lenne, ami közel 40%-os díjemelést jelent.

Ez mitől van? Miért drágul ilyen óriási mértékben a kötelezőm? Átlagautóm van, vidéken lakom, nem vagyok huszonéves friss jogsis, kárt még életemben nem okoztam. Eddig is emelgettem évente pár ezer forinttal, de ilyen mértékű drágulásra még nem volt példa.


2019. nov. 3. 13:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Most én is kiszámoltam, nekem is 160 ezer jött ki.

Szóval igazad lesz, valószínűleg jövőre az allianz meg akar szabadulni a kgfb-s ügyfeleitől.

2019. nov. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Még egy dolog jutott eszembe, hogy az emberek lustaságára hajtanak. Ha az emberek kicsit több mint negyede nem foglalkozik a díjjal, nem vált, vagy csak kifut a 30-60 nap közötti határidőből, már kaszálhatnak. Mert egy évig utána nem lehet váltani, ha akarod ha nem kötelező a horribilis összeget kifizetni.

Ha megjött az értesítő, de fogok menni rákérdezek kíváncsiságból hogy mi az oka a többszörös árnövekedésnek. Változtatni nem tudok rajta, de érdekel. Egyúttal kénytelen leszek fel is mondani a szerződést.

2019. nov. 4. 20:03
 13/20 anonim ***** válasza:
Allianznál dolgozom, üzletkötőként. Valóban nevetségeset emeltek, igaz, minden biztosító évek óta simán 20%okat emel átlag. Most apámnak számoltam, B10-ben, 40+ évnyi jogsival, BP melletti városban éves díjfizetéssel, E kedvezménnyel, kevés km-rel 70 ezer... most Postánál van, 2020-ra 58 jött nem e-kedv, negyedévvel... Sőt: megnéztem a00-ban ugyanezt, 220 ezer! Ezt nem értem. nem csak duplája kéne lennie?
2019. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Még egy dolog jutott eszembe, hogy az emberek lustaságára hajtanak. Ha az emberek kicsit több mint negyede nem foglalkozik a díjjal, nem vált, vagy csak kifut a 30-60 nap közötti határidőből, már kaszálhatnak."


utolsó vagyok. Ez vicc nélkül így van, elég hiteles személy mondta ezt nekem személyesen.

2019. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Az Aliianznál most a január 1-es díjtarifa az ami jól megszivatja az ügyfeleket. Tuladjonképpen lehet az áll a dolgok mögött, hogy sok nyuggernek január 1 a kockázatviselés kezdet. 70-80 évesekről van szó nagyrészt. Nem hinném, hogy bárki is meg szeretné tartani az ilyen ügyfeleket, elég csak megnézni, hogy miket művelnek az úton. Nem hall, nem lát. Lehet le pontozni, de szerintem ezért is nőhet a díj. A január 1 előtti szerződéseken az évszaknak megfelelő gumiabroncs használat 10%, a január 1-es tarifatábla alapján meg 1% kezdvezmény. Pont, hogy még véletlenül se maradjanak. Ez csak személyes vélemény, jöhet a lepontozás, de szerintem valamennyire igazam van.
2019. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Lehet hogy igazad van. Bár én nem látok ilyen összefüggést, hogy akinek év elején van az évfordulója, az nyugger, akinek meg az év második felében, az csak fiatal lehet...

A gumis kedvezmény megnyirbálása nekem is feltűnt. De nekem ott sem egyértelmű az összefüggés az év eleje/vége, az életkor és a gumihasználat között.

2019. nov. 8. 20:23
 17/20 anonim ***** válasza:
a jan1 azt jelenti hogy évek óta nevén van az autó, aki utána vett már aznap mikor vette. A legtöbb nyugdíjas, aki már nem váltogat kocsit. Illetve nyilván új autó sincs már jan 1.-es fordulóval. (legalább 9 évesek ezek már, azaz azóta van 1 tulajon)
2019. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy 2010-től a vásárlás napja az évforduló. Ennyire nem vagyok sík a témához...

Csak azt nem értem, hogy ha valakinek 9 éve vagy régebben van meg az autója, abból mért következik feltétlenül, hogy csak nyugdíjas lehet. Aki pedig fiatalabb, annak mért lenne szinte kötelező pár évente autót váltani.

36 évesen nem tartom magam öreg nyugger papának. Ennek ellenére nem gondolom, hogy a garanciaidő lejártának másnapján azonnal sikítva menekülnöm kellene a mostani autómtól. Pont azért vetem újat, mert legalább 10-12 évig megtartanám.

De ezek szerint akkor biztos bennem van valami fordítva bekötve. :D Mindegy végül is, a lényegen nem változtat.

2019. nov. 9. 11:53
 19/20 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon érdekes...

Kalkuláltattam most is egyet az Allianznál. Az eddigi 148e-s díj helyett most 50250Ft-ot mutat. :S

2019. nov. 19. 14:42
 20/20 A kérdező kommentje:
Azóta megkaptam az évfordulós levelet. "Csak" kb 20.000Ft-tal emeltek volna az eddigi díjamon. Ha megszüntettem volna és újra kötöm ugyan itt, akkor megúszom "csak" 11.000Ft emeléssel. Viszont találtam más biztosítót, ami csak 5000Ft-tal drágább, mint amit eddig fizettem. Ez volt a legjobb ajánlat, átkötöttem. Mégse 148000Ft, csak 48300.
2019. dec. 25. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!