Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit kellett volna tennem, jól...

Mit kellett volna tennem, jól döntöttem?

Figyelt kérdés

(Lehet nem a legjobb kategória de max átrakják.)

Szóval ma az volt h egy barátomat vittem ki az állomásra, nem sokkal utána jött egy bmw-s arc, e60-assal. Ilyen tipikus bmw-s ürge hozott ki szintén az állomásra valami csajt. Tudjátok, 160 centi, köpcös, "keményen" néz, látszik hogy nem egy agysebész, értitek. (kicsit vicces is volt valamiért :D) Kíváncsiságból beütöttem a rendszámát a szufba, kiderült hogy nincs rajta se biztosítás, hivatalból ideiglenesen kivonva, meg valami elidegenítési tilalommal terhelt. És gondolkodtam rajta hogy hát ez így ilyen formában biztos nem furikázhatna, bejelentsem-e a yardnak. Autóval voltam, tudtam volna követni is akár, és mielőtt jönnek a csak irigy vagy nincs pízzed nímetprémiumra kommentek, egy s80 volvoval voltam/vagyok. És mielőtt szintén megkapnám a közödköcsög kommenteket is, hiszem hogy egy jogállam, egy modern társadalom nem csak attól az, hogy éppen az órbán vagy gyúcsány van hatalmon, hanem ehhez az állampolgárok aktív közreműködése is szükséges, hogy kivesse magából a nem törvény tisztelőket. Mert nem állhat minden sarkon rendőr, aki minden mozdulatodat figyeli (érdekes módon ugye ilyen, vagy ha nem pont ilyen, de az erre való törekvés pont a diktatórikus berendezkedésű államokban van/volt). Tehát jogszerű és szerintem (a társadalom szempontjából) morálisan is jogos lett volna ha bejelentem. De végülis futni hagytam, nem is tudom miért, talán nem volt kedvem ezzel időt tölteni, ugye akkor a rendőr mire kiér, akkor kikérdez, stb., meg talán egy kis szánalmat éreztem, 160 centi az ürge, a kocsija valszeg lefoglalva, lehet nincs más öröme mint hogy a csajának játsza a bmw-st, nekem végülis nem ártott semmit, stb. Persze közben lehet,hogy betörésből él, vagy egy cigiért neked menne, vagy úgy közlekedik a bmw-vel mibt egy eszetlen állat, és mint mondtam valszeg nem egy intellektüell, de én csak abból tudok kiindulni, amit láttam. Ti mit tettetek volna a helyemben? Bejelentettékek volna vagy hagytátok volna?



#rendőr #BMW #bejelentés #Most megúsztad
2020. okt. 25. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Mi a bajod van ember? Rendőr vagy, vagy mi?
2020. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Látszik, hogy még senki nem ütött meg úgy igazán. Jót tenne neked.
2020. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eseteg valaki aki érez magában annyi kognitív potenciált, hogy a kérdésre (is) válaszoljon?


#1 És ha az vagyok?


#2 Nekem lehet jót tenne, aki teszi, annak már nem biztos. :)

2020. okt. 25. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem valósult meg olyan bűncselekmény, amit köteles lennél bejelenteni, szóval nem hibáztál.


Az erkölcsi oldala már rajtad múlik. Én a leírtak alapján nem jelentgetném, mert nem ártott senkinek.

2020. okt. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Az a helyzet, hogy magamra ismertem, 15 éves koromba egy e39-el jártam trélerezni a báttyámal semmi semmi más megélhetésem nem volt mert iskolábol egy verekedés miatt kiraktak a másik iskolába meg nem metem mert ott sok a beas, és igen amikor német kereskedőtől hoztuk haza a autókat haza már én húztam a kocsit tudom, hogy nem szabad, de gondolj bele amikor vár a gyereked otthon éhes akkor mit tennél? Én csak egyszer 13 évesen veetem embert de megbántam. Szóval valakinek ez a megélhetése az az autó, lehet, hogy nőket visz ki Bécsbe, igen azért is fizettek régen, hogy megvan mondva viszel 4 lányt 2 napra és vigyázz rájuk napi 40 ezerét. Mindenki csak boldogulni szeretne, és nem tartom magam szent embernek, de hagyom élni azt aki így jár. Nem ítélkezhetsz más felett egyedül Isten ítélhet!
2020. okt. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
oké, most kiadtad magadból a vélt, vagy valós sérelmeidet egy proli réteggel szemben, jobban érzed magad?
2020. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!