Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldi (német) rendszámú...

Külföldi (német) rendszámú autómat mennyi ideig használhatom Magyarországon a hazaköltözést követően?

Figyelt kérdés
Németországból költöznék haza hosszabb időre. Van egy autóm német rendszámmal és papírokkal, amit vinnék magammal. Mennyi ideig használhatom az autót jogszerűen Magyarországon azután, hogy megszüntettem a német lakcímemet?

2021. szept. 23. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszünteted a lakcímed, kb azonnal át kéne irasd. De ha marad a német lakcímed, akkor gyakorlatilag bármeddig járhatsz német rendszámmal.
2021. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bár olyan egyszerű lenne, hogy csak bemegyek a hivatalba és átiratom. Piros szélű exportrendszámmal akartam hazavinni, de a német okmányirodában (Zulassungstelle) lebeszéltek róla. Azt mondták ha úgy is az én nevemen van érvényes okmányokkal akkor felesleges az exportrendszámra költenem. Azt javasolták vigyem haza úgy ahogy van, papíroztassam le Magyarországon, küldjem el nekik emaliben a magyar dokumentumokat és majd visszamenőleg kijelentik Németországban. Kérdés például az is, hogy érvényes-e az amúgy egész évre befizetett biztosításom, ha megszüntetem a lakcímemet.
2021. szept. 23. 22:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Most hívtam fel a Közlekedési Hatóságot, csak a műszaki szemlére 2-3 hónapot kell várni. Ha van valakinek tapasztalata hasonló ügyben, megírhatná hogy ő hogyan bonyolította.
2021. szept. 24. 08:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a módszer amit mondtak, de én akkor is megvennék 1 hónapos zoll rendszámot. Mégpedig azért, mert azzal még nyugodtan tudsz járni Magyarországon, a magyar rendszám mint mondod, hónapokba kerül. A biztosításod sajnos ugrik, de Németországban talán vissza lehet igényelni valamennyit belőle, ezt a biztosítódtól kell megkérdezni.
2021. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az egy hónapos Zoll rendszámmal nem megyek sokra ha úgy is kifutnék az érvényességéből. Legalább 90 napos kéne de az meg már elég húzós árban. A kijelentkezéssel tudok néhány hetet várni, de hónapokat azzal sem. Azt hittem néhány hét alatt el lehet intézni, de most látom hogy ez tényleg agyrém. Valójában nem látom az ügy ésszerű megoldását.
2021. szept. 24. 09:38
 6/7 A kérdező kommentje:
A legtisztább lenne gyorsan eladni az autót, csak hát öreg verda és Németországban semmit nem kapnék érte. Pedig amúgy tiptop, nemrég volt műszakin és költöttem is rá.
2021. szept. 24. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez ezzel jár sajnos, 1-2 hónapra mindenképp le kell parkolni majd az autót. AMúgy mások direkt kimennek Németországba csak azért, hogy hazahozzanak egy autót, normális, hogy akkor te is hazahozod onnan a sajátod :D
2021. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!