Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hol intézhetem a biztosítást/k...

Hol intézhetem a biztosítást/kárszakértést?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 hete összetörték a német rendszámos autómat. A tettes elhajtott. Volt rendőrségi helyszínelés. Megtörtént a feljelentés. Kiderítettem, hogy ki a tettes. Elismerte a rendőrségen, hogy ő tette.

Elmentem kárszakértőhöz, ott aztmondták kell a vétkes fél adatai/biztosítási szám stb.

Erről kikellett töltenem egy papírt, hogy elküldjék majd nekem e-mailbe. Amire egyébként már 9 napja mindhiába várok. Voltam a tettes biztosítójánál, mert az egyik rendőr elszólta magát. Ott aztmondták, hogy próbáljam meg kideríteni, hogy nekik van e levelezőpartnerük Németországban. (Én derítsem ki, hogy ők kikkel dolgoznak együtt?????) Bementem mégegyszer, akkor már aztmondták, hogy Németországban a saját biztosítómnak jelezzem, hogy kárszakértést akarok. A saját biztosítóm aztmondta, hogy a tettes biztosítójának kell kárszakértést csinálnia. A határon nem tudok így átmenni, mert nem fognak átengedni. Nincs most csak úgy 6-700 ezer forintom megcsináltatni az autót. Igazából a visszapillantó miatt nem engednének át a határon, mert szétt van repedve a tükör a búra pedig szigszalagozva van. Viszont, ha megcsináltatom és úgy megyek vissza Németországba, akkor a kárszakértő azt nem fogja kárként kezelni gondolom. Mivel a jegyzőkönyvre várnom kell 45 napot. Mit lehet ilyenkor tenni? Sosem volt még sem okozott sem elszenvedett balesetem. De nem gondoltam, hogy ilyen bonyolult az egész. 2 hete csak az ideget eszem...



#biztosítás #baleset #helyszínelhagyás #ezundorítóamiittfolyikazországban
2021. dec. 1. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha Németországban mérik fel, mert többre fogják felmérni. Egyszer én is jöttem Magyarországról Németországba berepedezett, visszaragasztószallagozott tükörrel. A kutya nem szólt, pedig mindkét határon volt ellenőrzés.
2021. dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha német az autó, akkor az ottani biztosítónál kell jelezned a kárigényt.
2021. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon ilyenkor a MABISZ segít. Ők megmondják meg, hogy ki a hazai levelezője a (külföldi) biztosítónak. Gondolom Németországban is van ilyen szervezet.
2021. dec. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jelen esetben még semmi kézzel fogható nincs a kezemben, amivel a biztosítóm elé állhatnék, mert a rendőrség nem adja ki, arra hivatkozva, hogy csúszás van az ügyintézésben...
2021. dec. 2. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!