Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha anyukám nevén van az...

Ha anyukám nevén van az autóm, neki nincsen jogosítványa de csinálok egy balesetet vagy bemérnek gyorshajtásért akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

ő a tulajdonos és az üzembentartó papíron. nincs jogsija. én vezetem a kocsit. ajándékozási szerződéssel adtam el neki. így a biztosítás alacsonyabb lett.

De ha pl ne adj isten okozok egy balesetet úgy hogy a párom, apukám vagy én vezetek akkor mi lesz? Vagy bemérnek ?

nyugodtan szabályosan vezetek de azért ezek eszébejutnak néha ilyenkor az embernek.



2022. jan. 4. 13:16
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
most beszéltem a biztosítóval , fizet a biztosító csak el kell ismerni ilyen esetben hogy mi voltunk a hibásak ennyi. azért köszönöm a válaszokat de őket kellett volna hívni legelőször.
2022. jan. 4. 13:48
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

11: de azt is megkérdezted, hogy aztán nem követeli-e tőletek...??

Mert ugye ha kgfb-ről van szó, akkor az általad okozott kárt a MÁSIK félnek fizetik.... Hiszen ő nem tehet róla, neki jár az összeg.


De aztán a biztosító követelheti tőled ....

2022. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell jogsi a biztosításhoz, nem tudom honnan szedik ezt egyesek. Így is fizetni fog, ha te okozol balesetet.



Ha balesetet okozol és kijön a rendőr, akkor téged úgyis igazoltatni fog és így téged büntet meg. (Pénzbírság, előéleti pont, esetleg eltiltás)


Gyorshajtás esetén több eset lehetséges:

1) helyszíni bírság:

Megállítanak, igazoltatnak, elismered, megkapod a pénzbírságot, előéleti pontot. Ez ritka.


2) szabálysértési bírság:

Nem állítanak meg, de feljelentenek. A hatóság megkéri az autó tulajdonosát, hogy nyilatkozzon, hogy ki vezetett.

Ez nagyon macerás és sok papírmunkával jár és a tulajdonos különböző okokra hivatkozva megtagadhatja a nyilatkozást, ezért ezt nem nagyon szokták.


3) Közigazgatási bírság:

Nem állítanak meg, de jelentős a sebességtúllépés (min. +15 km/h), ekkor az objektív felelősség alapján az autó tulajdonosa kapja a pénzbírságot. Előéleti pontot ilyenkor nem adnak, mert nem tudják ki vezetett. Ez a leggyakoribb.


Tehát anyukád legrosszabb esetben pénzbírságot kaphat.

2022. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%
Akkor minden 18 éves boyracer a nagyanyja nevén/biztosításán lévő autóval csapatja lobogó driftervagyok matricával?
2022. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

egyébként meg a legkevesebb aggódnivalót anyukámnak szeretném, nagyon szeretem őt és nem akarok neki semmi problémát abból hogy én olcsóskodtam a biztosításon.

de ezek szerint nem is lesz.

ha valami ilyen lenne azokat úgy is én fizetném max az ő nevével lenne befizetve de én adnám rá oda a pénzt mert úgy korrekt.

2022. jan. 4. 13:54
 16/34 anonim ***** válasza:
0%

ITGuy: hát pont ezt kérdeztem én is az előbb....


Hihetetlen, hogy ekkora "rést" nyitva hagyjanak a biztosítók...

Elfogadom, hogy lehet (amit itt írtak), de elképzelhetetlennek tartottam eddig...

2022. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
14 akár. csak nem sokaknak jut ez eszébe.
2022. jan. 4. 13:55
 18/34 anonim ***** válasza:
0%

Én is ismerek olyat, aki idősebb anyukája nevére íratta. De ott az anyukának is van jogsija (csak soha életében nem vezetett).

Én azt hittem, hogy nem az életkor, hanem a jogosítvány megszerzése számít. Tehát hiába 40 éves valaki, de ha most szerzett jogsit, akkor az ugyanolyan, mint egy 18 éves friss jogsis.

2022. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Amúgy sokaknak meg már 2-3 baleset után felmondja a biztosító a kgfb-t, mert "nem éri meg" nekik....
2022. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%
14: igen, csak aztán az anyukádnak megy a bonusz is, amit később megbánsz majd amikor saját névre akarsz kötni biztosítást.
2022. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!