Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha anyukám nevén van az...

Ha anyukám nevén van az autóm, neki nincsen jogosítványa de csinálok egy balesetet vagy bemérnek gyorshajtásért akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

ő a tulajdonos és az üzembentartó papíron. nincs jogsija. én vezetem a kocsit. ajándékozási szerződéssel adtam el neki. így a biztosítás alacsonyabb lett.

De ha pl ne adj isten okozok egy balesetet úgy hogy a párom, apukám vagy én vezetek akkor mi lesz? Vagy bemérnek ?

nyugodtan szabályosan vezetek de azért ezek eszébejutnak néha ilyenkor az embernek.



2022. jan. 4. 13:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

#14: Azért egy csomó hátránya is van ennek.

- kell új forgalmi, törzskönyv

- minden autóval kapcsolatos ügyintézéshez meghatalmazás kell

- ha máshol lakik, nem tud parkolási engedélyt igényelni

- nem gyűlik a bónusza, ha x év múlva megint a saját neven lesz, akkor A0-ból indulhat.

- ha a nagymama ne adj' isten meghal, akkor meg az öröklésnél bonyolódik a dolog.

2022. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
az első 10 válasz hasznossága pontosan a nullával egyenlő
2022. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

#20 kiszámoltam, még így is spóroltam durván 300ezret


fiatalon volt nagyteljesítményű autóm, ami mamám nevén évente 100ezer forintos megtakarítást jelentett


most 29 évesen van először autó a nevemen, átlagautó, 10 éves, és a biztosítás harmad annyi, mint lett volna 18 évesen

2022. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tökre megéri fiatalon kibekkelni nagyszülővel az első pár évet, ráérünk még a bonusszal szüttyögni később
2022. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Zárjuk rövidre a témát, egy újszülött nevén is lehet autó, akinek legtöbbször nincs jogsija. Tehát a jogsi és a biztosítás annyira függ össze, mint a buszbérlet és Lime roller, mindkettőnek van köze a közlekedéshez, de egyik nem feltétele a másiknak
2022. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is így van, anyám nevén van a kocsi/biztosítás, sokkal olcsóbb.


Annyi hogy a bónuszom nem telik,mondjuk annyira nem érdekel.

2022. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Akkor minden 18 éves boyracer a nagyanyja nevén/biztosításán lévő autóval csapatja lobogó driftervagyok matricával?"


Én inkább azon csodálkozok, hogy van akinek ez új dolog :) Rengeteg "budapesti" autó is a vidéki nagyi nevén van, mert töredéke a biztosítás... Igen, ez egy kiskapu. Azt sem tudom, hogy többen honnan veszik, hogy jogsi kell a biztosításhoz. Az igaz, hogy a kalkulátor megkérdezi, hogy mióta van jogsid, de mindig van egy "Nincs jogsim" válasz (díjnövelő tényező több biztosítónál is, de simán visszahoz egy Budapest/Karakószörcsök arányt).

2022. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Dzsoki ***** válasza:
0%

25-ös! Inkább szüntessük meg a rövidzárlatot! Az stimmel,hogy olyannak is lehet tulajdona,akinek nincs jogosítványa. Erre van az üzembentartó,akinek kell,hogy legyen jogsija. Jogsi nélkül,hogy használja? Az üzembentartó köteles adót,biztositást,stb fizetni.

Amennyiben így lenne,akkor sem a tulajdonosnak,sem az üzembentartónak,nincs jogsija,ki használja az autót? Egyébként,a biztosítás kötésekor,bizony kérte a biztosító a jogsi számát,talán még a lejárati idejét is. Hiszen,akinek lejárt jogsija van,az sem vezethet. Mármint legálisan.

2022. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

#28 nem kell jogsi egyiknek se, feletjsük már el ezt a baromságot


a jogsi számát sem kötelező megadni


ki használja az autót?

akinek a tulaj megengedi, de az is lehet hogy berakja a nappaliba mert neki így tetszik

2022. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Dzsoki ***** válasza:
0%
Mivel autót csak jogosítvány megléte mellett lehet vezetni,így nyilván,hogy nem kell,hanem kötelező,az üzembentartónak jogsival rendelkezni. Ilyen logika mentén,ha nem használnak egy autót,akkor nem kell rá kötelező biztosítást kötni. A nappaliban áll,akár egyben,akár szétszedve. A tulajdonos,nem kell,hogy rendelkezzen jogsival. Az üzembentartónak kell jogsival rendelkeznie!
2022. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!