Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha október 18-án jár le a...

Ha október 18-án jár le a jogosítványom, akkor mikor kezdjem el intézni a megújítását?

Figyelt kérdés
2022. szept. 4. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy héttel előtte
2022. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár most is kezdheted..
2022. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodtan elkezdheted már holnap, az az hétfőn, mert már úgyis a születésnapodhoz igazítják az érvényességét.
2022. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van hármas. Attól függ, volt-e már szülinaphoz igazítva. Augusztus 15.-én van a szülinapom, augusztus elsején csináltattam orvosi alkalmasságit. Ugyanúgy 5 évre kaptam meg (hivatásos) mint régen, és augusztus elsejéig érvényes. Elvileg buknom kellett volna majdnem egy évet.

Mikor ezt bevezették, akkor buktam 4 hónapot.

2022. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és fölfelé nem kerekítenek. Tehát ha a kérdezőnek pl október 20.-án van a szülinapja, akkor inkább ki kell várni azt a két napot jogsi nélkül.
2022. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
#4 ez érdekes, én 2021 augusztusában újítottam a novemberi lejáratú jogsit (akkor még volt veszélyhelyzet, de külföldről épp akkor voltam itthon, gondoltam elintézem), és vesztettem egy évet.
2022. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

#4 Én tavaly januárban hosszabbítottam, és augusztusban van a születésnapom, és buktam is fél évet. Szintén hivatásosom van, de nekem most pont a születésnapom jár majd le.

Biztos,hogy ügyintézője is válogatja mennyire figyel oda, a kérdezőnek meg ha 10 évre szól az érvényessége, akkor elvileg most igazítják a születésnapjához, tehát mindegy,hogy mennyivel előbb kezdi el meghosszabbítani.

Üdv:3

2022. szept. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Tipp, ha kibírod pár napig jogsi nélkül: A szülinapod utáni napon kezdd el intézni, mert akkor gyakorlatilag plusz egy évet kapsz...
2022. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
oops, most látom, hogy az #5 már leírta. .)
2022. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te tudhatod, tisztelt kérdező.

Ha nincs semmilyen, az alkalmassággal összefüggő egészségi gondod, akkor nem szükséges sokkal előbb menned az orvoshoz. Ha van olyan, amiben nem tud dönteni, és szakorvosi vélemény kell; mivel az, időigényes, akkor korábban célszerű menned.


Egyébként, nem attól függ a kapható érvényesség, hogy ki mikor milyen tapasztalatot szerzett az időtartam vesztésről vagy nem vesztésről, és nem is „ügyintézője válogatja”; ahogyan válaszokban olvasható.

Attól függ, hogy mikor mit tartalmaz a hatályos jogszabályszöveg.


2017. január 1-én lépett hatályba az a jogszabályszöveg, hogy

┌ 29. § (3) A vezetői engedély kiállítása során annak érvényességét az életkor és alkalmassági csoport alapján meghatározott időtartamon 𝐛𝐞𝐥ü𝐥 – a (3a) bekezdésben foglaltak kivételével – úgy kell meghatározni, hogy a lejáratának hónapja és napja megegyezzen az ügyfél születési idejének hónapjával és napjával.

(3a) Az orvosi vizsgálaton két évet meg nem haladóan megállapított egészségi alkalmasság esetén a vezetői engedély érvényességi ideje a megállapított orvosi alkalmasság időpontja. ┘

↑ A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendeletbe beiktatta a 441/2016. (XII. 16.) Korm. rendelet 44. § (1) bekezdés.

A „𝐛𝐞𝐥ü𝐥” szó miatt ez valóban rövidülést okozott; ahogyan saját eseteiket leírták válaszolók.


Csakhogy, 2021. július 1-től beiktatódott egy ma is hatályos módosítás (3b pont); maradt a születésnaphoz igazítás, de a 2017. január 1-ét követő szabályzással megállapított határidő „a határidőt követő első születésnapjának időpontjáig túlléphető.”

↑ Beiktatta a 668/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 28. § (3) bekezdés.


Vagyis, azért vegyes a kép, mert van válaszoló, aki 2021. július 1. előtt tapasztalt „rövidülést”, de ez nem jelenti, hogy most is így van.

Az „ügyintézője válogatja” pedig teljes lehetetlenség. Ő azt az időpontot írja be, amit az orvos az alkalmassági papírra ír. Ha egy 30 évesnek, egészségi okból csak 1 évre adja meg az orvos az alkalmasságot, az ügyintéző nem fogja átírni pl. 10 év múlva esedékes időpontra, mert ilyen korú személynek 1. alkalmassági csoport esetén ennyi időre adható.

2022. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!