Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Volt még ősszel egy koccanásom...

Volt még ősszel egy koccanásom, én voltam a vétkes amit el is ismertem, de a károsultnak nem fizet a biztosítóm?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még októberben volt egy koccanásom egy parkolóban. Tolatás közben bele mentem egy már mögöttem állóba, első lőkös megtört és rendszámtábla meggyűrődött nála. Sajnos térfigyelő ott nincs, a mögöttem lévőnek meg nincs kamerája, csak 1 szemtanú van aki megerősítette, hogy beletolattam a másikba aki akkor már állt. Fedélzeti kamerámon is csak annyi látszott, hogy tolatok majd berezeg a kép az ütközés miatt. Tegnap hívott a károsult, hogy nem hajlandó fizetni a biztosítóm mert a kárfelmérő szerint ő is mozgásban volt az esetkor, így ő is hibás, meg egy ilyen beletolatástól nem törik szét a lökhárító. Tény, hogy nagyon lassan tolattam és ahhoz képest nagyot szólt... Rendőröket hívtunk az esetkor, nekik is elismertem mi történt, én egy figyelmeztetésben részesültem emiatt. Sajnos mivel azt figyeltem, hogy a hozzám nagyon közel álló kocsit meg ne húzzam kitolatáskor, a művelet közben nem néztem hátra, csak előtte, így nem láttam hogy mozgásban van-e a másik. De lényeg, hogy elismertem a felelősséget, betétlapokat kitöltöttük, nem hajtottam el a helyszínről. Én autómban elhanyagolható kár keletkezett.

A javítás 350 ezer volt a másiknak, szívesen kifizetném neki de közben megszorultam anyagilag. Szóval: hogy lehet az, hogy a biztosító felülbírál? És több héttel az eset után miért szórakozik? Én voltam a hibás, elismertem, azt hittem ennyivel le van rendezve a dolog. Kérdésem, hogy a károsult polgári peres módon követelheti rajtam a kárösszeget? Vagy a biztosítómat kell perelnie? 10 éve vezetek, de ez az első ilyen esetem.


Azóta mindig farral állok be a parkolóba amúgy.



dec. 20. 08:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel valóban nincs több dolgod.

Az lesz max a gond, hogy esetleg a károsult a könnyebb ellenfél ellen fog majd lázadni, azaz ellened, hogy akkor te fizessél.


Azt kell tudnod, hogy ő követelheti tőled is a pénzt, ugyanúgy bíróságon. Ami amúgy lehet a végén neked adna igazat, hogy a biztosítód ezért van. De akkor is évekig elhúzódik.

Tehát a biztosítóval kell ügyködnie.


Mondjuk lehet az is, hogy valóban van valami a dologban és esetleg volt ott olyan sérülés ami nem most keletkezett, fene tudja.

dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
#4 imádtam olvasni a kislányos biztosítós sztoridat ;)
dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Semmiképpen se fizess! Ezért van a biztosító. Ha meg bebizonyítják, hogy ő is hibás volt, akkor nem is kell fizetned.

Ráadásul az összeg is nagynak tűnik a leírt kárhoz képest. Gondolom le akarják húzni a biztosítót.

dec. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!