Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Személykocsi biztosítás...

Személykocsi biztosítás határidőn belül?

Figyelt kérdés
Határidő előtt 2 nappal fizettem be a biztosításom a kocsira sikeres befizetést történt tegnap ma rá néztem és nincs biztosítás a kocsin ez hogyan lehet befizettem és nincs biztosítás a kocsin!?

#biztosítás #Hatralékos
jan. 6. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
ebbű baj lesz
jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pár munkanap alatt könyvelik le. Ha tegnap fizetted be, akkor kb. kedden lesz látható nyoma. Hétvégén a fű se nő.

Amúgy melyik határidőről van szó? Ha nem a 60 naposról, akkor nincs nagy baj.

jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen határidő előtt 2 nappal?


Egy határidő a díj esedékességének napja, másik határidő a törvény által biztosított, a díj esedékességének napjától számított 60 napos türelmi idő letelte.

Ha a türelmi időn belül megérkezik a biztosítóhoz a befizetés, akkor nincs semmi gond, az úgy számít, mintha az esedékesség napján kapta volna meg. A türelmi idő alatt él a biztosítás, fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége.


Nem tudom, milyen módon fizetted?

Ha csekken, 2010. május 1-től a határidőre történő megfizetéshez nem a befizetés napja számít, hanem hogy mikor írják jóvá a kedvezményezett részére. A Magyar Posta Általános Szerződési Feltételi szerint a befizetéstől számított két munkanapon belül írják jóvá a kedvezményezett számláján a befizetett összeget. 2 nappal a határidő előtt csekken történő befizetés határidőre történő megérkezése necces, különösen, ha nem munkanap is van közben.


Ha határidőre, határidő előtt meg is érkezett a biztosító számlájára az összeg, több munkanapot vesz igénybe, míg lekönyvelik. Ha esetleg valamilyen azonosítási adat hiányzik vagy téves, akkor jóval tovább tart.

Ez viszont már nem sújt téged, azzal a nappal könyvelik el az összeget, amikor a számlájukra érkezett. Ha időben kapták meg, akkor nem lesz gond.


Azonban, nem tudom mit takar a #Hatralékos kulcsszó?

Arra tudok gondolni, hogy a türelmi időre esedékes díj követelése.

Ha a türelmi időn belül nem kapja meg a biztosító a díjat, akkor a türelmi idő lejártát követő naptól díjnemfizetés miatt felmondja a szerződést. Mivel a türelmi idő alatt hitelezte a biztosítás éltetését, az arra az időszakra esedékes díjat joga van követelni. De, ennek megfizetése esetén nem éled fel a felmondott biztosítás; új biztosítást kell kötni. Annyi szigorítás van, hogy biztosítási éven belül csak annál a biztosítónál köthető új biztosítás, amelyik a szerződést díjnemfizetés miatt felmondta.

jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!