Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Osztrák fizetős útdíjszakasz...

Osztrák fizetős útdíjszakasz jogtalan igénybe vételéről kaptam tegnap 300€ bírságot. Befizessem az összeget?

Figyelt kérdés

2023.06. 17 a szabálysértés elkövetésének a dátuma. A probléma az hogy már a blokk sincs meg amivel cáfolni tudnám.

Osztrákoknál nincs elévülési idő?



#Fizetős útdíjszakasz, autópálya matrica, #Autópálya bírság, bírság, büntetés, felszólítás #Osztrák jog, elévülés, behajtás, meg nem fizetés,
márc. 7. 14:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja most néztem, 3 év az elévülési idő. Tehát ha két és fél évre visszamenőleg kapok bírságot, azt is ki kell fizetni. Amúgy tök jól csinálják, így biztosan a pénzükhöz jutnak, bár a 120 ezer Ft nak megfelelő bírságot kicsit sokallom
márc. 7. 14:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap panaszkodott egy sofőr, hogy már 1600-at követelnek...elfelejtette a legelső felszólítást.


ez gondolatébresztő-

márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor büntettek meg mikor nem működtek a sorompók a fizetős útdíjszakasz elején, nem szedtek pénzt én pedig digitális matrica hiányában tovább haladtam
márc. 7. 16:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idő elteltével már nem is fogadnák el szerintem.

Jobb ha befizeted úgyis megtalálnak ahogyan most is.

márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, mitől adódik ez a kérdés... tudod, hogy nem fizettél, jogtalanul használtad, benne vagy az elévülési időszakban. Az, hogy ennyi, nem az ő bajuk, hanem a tiéd. Matrica kell. Én 5 évig megőrzöm még a külföldi parkolási cetliket is, pont az ilyen esetek miatt.
márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem kell matrica, ez fizetős útszakasz, alagútdíjat szednek 4-5 fülkében. Ha befizetted, akkor felnyítják a sorompót és lehet menni tovább. Mikor mentem haza, akkor mindössze az egyik sorompó működött és nagy dugó alakult ki. Sorompók mellett megnyitották az útat és láttam hogy sok autó arra megy és mentem utánuk, utóbb kiderült hogy nekik volt digitális matricájuk, nekem nem. Nálunk magyarban kisebb kihágásokért nem küldenek ki 120 ezres csekket.
márc. 7. 22:55
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben hogy hibáztam, csak már közel egy éve és az összeget kicsit sokallom. Egyéb problémám nincs.

Magyarországon ha megveszed az éves matricát akkor törlik a bírságot. Ha rájössz hogy hibáztál és tévedésből hajtottál fel akkor 1 órán belül ha megveszed a matricát, meg sem büntetnek. Nálunk az emberek azon vannak kiakadva hogy az otthoni éves matrica drágább mint az itteni éves osztrák. Viszont a bírság, a kötelező stb.. Minden az otthoni többszöröse

márc. 7. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem hogy tudtal úgy átmenni, hogy nem volt digitális matricád. a rendszer a rendszámot nézi, aszerint nyílik a sorompó. Ha nem vettél digitális matricát arra a rendszámra, nem nyilik fel és nem enged be.
márc. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Látom már érted hogy mi a felháborító az egészben.

Akkor leírom ismét. :

Hazafelé tartottam éppen az A9 autópályán, mikor a kapuhoz értem.

Éppen az útat javították és mindössze csak az egyik sorompó működött ahol hosszú sorban várakoztak az autósok és lassan haladtak. Észre vettem hogy több autós is kikanyarodik a sorból és áthajt egy olyan helyen ahol éppen nem volt sorompó. Normális esetben úgy emlékszem hogy ott korlát szokott lenni. Miután én is átmentem, csak utána olvastam a feliratot hogy digital vignette, selection controll stb..

Már éves digitális matricám van február óta ide is és autópályákra is, így hasonló esettől nem kell tartanom

márc. 8. 09:14
 10/10 grafno ***** válasza:
3000euig is elmehet ha nem fizeted be.
márc. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!