Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan szüntethetem meg a KGFB-t?

Hogyan szüntethetem meg a KGFB-t?

Figyelt kérdés
Adott egy autó, ami tavaly 03.28 óta van biztosítás alatt, de már biztos hogy bontásra fog kerülni. Az érdekelne hogy mi a teendő hogy megszűntessem a biztosítást, mert ha jól értelmezem a következő időszak 28-tól fog kezdődni, ergó még 2 nap van hátra. Kell-e valamit tennem vagy ez díjnemfizetés miatt meg fog-e szűnni magától. Az autó még nincs kivonva a forgalomból, csak műszaki nincs rajta. El lesz adva másnak, és ők fogják bontani, de ez is a jövőhéten fixálódik le ami már több mint 03.28.

márc. 26. 20:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyártmány: FORD • rendszám: xXx-xXx • kockázatviselés kezdete: 2023.03.28
márc. 26. 20:03
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem mondódik le, amikor megvannak a bontásról a papírok, akkor neked kell lemondanod és a 60 nap türelmi idő miatt, amit igénybevehetsz, csak azt a pár napot kell majd befizetned.
márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem mondható le csak úgy.
márc. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A bontásra adás nem a mi oldalunkról lesz, mi csak eladjuk és ők fogják bontani, ergó adás-vételibe is azt írjuk. Engem az érdekelne hogy ha túlmegyünk a fordulón, és azután lesz eladva, akkor is be kell fizetnem az egész éves díjat? Vagy ha a 60 napos türelmi időn belül adom el akkor csak le kell jelentenem hogy eladtam és akkor nem kell fizetnem és érdekmúlással elintézi a biztosító?
márc. 26. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Befizeted az egész évet, eladod az autót, lejelented az eladás tényét a biztosítónál is, visszakapod részarányosan a fennmaradó összeget.
márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
díjfizetésnek van egy határideje ha azon túl adod el akkor be kell fizetni , majd visszaküldik
márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Atosz7 ***** válasza:
Azt a pár napot fogják levonni a befizetett összegből, amíg még fedezetben volt. Az adásvételi napjáig. Befizeted és írsz nekik, hogy eladtad. Csatolod az adásvételit és egy bankszámlaszámot. Utána ők visszautalják a fennmaradó összeget.
márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamennyit levonnak, de utána vissza is kapod a pénzt.
márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!