Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fél évig nem fizettem a...

Fél évig nem fizettem a motromra a biztosítást de eladnám,meg tudom úszni a fél év büntetést?

Figyelt kérdés

Fél évig nem fizettem a motromra a biztosítást és a kormány ablaknál azt mondták hogy ha eladom egy harmadik személynek akkor meg tudom úszni hogy ki kelljen fizetnem a hat hónapot ami állításuk szerint napi 2000ft is lehet.De ahoz hogy eladjam kell biztosítás és valaki azt mondta hogy ha nem fizetem ki akkor nem tudok biztosítást kötni rá tehát eladni sem tudom.

Valaki fényt tud deríteni hogy nost akkor ki kell e fizetnem vagy el tudom e adni a motorom.


ápr. 8. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Már miért ne kellene kifizetni? Gondolkozni kellene előre legközelebb.
ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ki bizony.
ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Motorra max. napi 600 Ft a fedezetlenségi díj.


[link]


Ha eladod meg tudod úszni, és nem kell biztosítás az eladáshoz. Igazából az adásvételin szereplő dátumig fogják számolni a fedezetlen napokat.


Van x év elévülési idő. Ha előbb biztosítást akarnál kötni, ki kell fizetned mindezt, és csak annál a biztosítónál köthetsz, ahol megszűnt.

ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

"Ha eladod meg tudod úszni"


Nem tudja. Az egy nagyon erősen kijátszható rendszer lenne. Évente cserélgetné két ember ide-oda az autót (legalábbis papíron) és soha nem kellene fizetniük. Visszamenőleg ki kell fizetni, akkor is, ha eladja. Ez alól nincsen kibújó. Akinek a nevén (forgalomban lévő) autó van, annak biztosítást kell fizetnie, pont. Elmulasztása esetén elég erősen fog a toll és be fogják hajtani, bármit csinálsz.

ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így is el lehet adni. A vevő, az átíratáshoz, köt rá biztosítást, anélkül nem tudja átíratni; ha a biztosításnélküliség miatt hivatalból kivonták volna a forgalomból, akkor is eladhatnád, az átíratástól lesz biztosítása, így, ha kivonták volna, annak is megszűnne az oka.


Ha nem fizetted a KGFB-t, akkor az esedékes díj megfizetésének napjától számított 60 napig (türelmi idő) a biztosító fenntartotta a biztosítást, ez törvényi előírás. A 60 nap letelte után díjnemfizetés miatt a biztosító felmondta a szerződést. Mivel a türelmi idő alatt fenntartotta a biztosítást, az arra az időtartamra esedékes díjat követelhette tőled a biztosító; hogy megtette-e, te tudod, nem írtál róla.


A szerződés megszűnése utáni napokra a Kártalanítás számla kezelője naponkénti fedezetlenségi díjat számol fel terhedre. Ez akkor marad abba, ha a jármű véglegesen vagy ideiglenesen kivonásra kerül a forgalomból (utóbbinál mindegy, hogy hivatalból vagy kérésedre kerül kivonásra), vagy ha megszűnsz üzembentartója lenni (meghalsz, vagy átadod az üzembentartói jogot; akár önmagában akár a tulajdonjoghoz kapcsolódóan).

Néhány évvel ezelőttig meg lehetett úszni a fedezetlenségi díj megfizetését, ugyanis azt tartalmazta jogszabály, hogy annak a biztosítónak kell az első esedékes díjjal beszednie, amellyel öt éven belül szerződik a fedezetlenségi díjat felhalmozó. Így sokan elkerülték. Néhány éve módosítottak a jogszabályon: a Kártalanítási Számla kezelőjének kell beszednie a fedezetlenségi díjat olyan esetben, amikor biztosító nem jogosult rá. (Utóbbi akkor van, ha a fedezetlenségi díjjal tartozó a fedezetlenségi díj abbamaradása után nem köt rövid időn belül új biztosítást.)

ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


Szóval azért nem lehet megúszni, mert megszűnt az 5 év, vagy? Ez nem derül ki a végén.

ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

#5


Ha eladja, minden más gépjármű KGFB kötésekor követelhetik a fedezetlenségi díjat, vagy csak motor?

ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

↑ 6! (20:37)

A biztosító beszedési lehetőségére vonatkozóan nem szűnt meg az ötéves elévülés, és az sem változott, hogy azon belül csak új szerződéskötés alkalmával szedheti be a fedezetlenségi díjat.

A Kártalanítási Számla kezelője kapott jogszabályi felhatalmazást (előtte csak felszámítója és nyilvántartója volt a fedezetlenségi díjnak, nem volt beszedési lehetősége): egyrészt az öt éves elévülési időn túl is követelheti a fedezetlenségi díjat (ez a jogszabályváltozás környékén volt érdekes), másrészt, nem kell új szerződéskötésre várnia, hogy beszedhesse a díjat.

ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!