Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autókereskedőtől...

Atila29 kérdése:

Vettem egy autókereskedőtől egy autót2024.02.09-edikén. Viszont 2024.04.08.-adikán tudtam volna át íratni az autót viszont közölték a kormányablakban hogy nem íratható át az autó mivel elidegenítési tilalom van az autó (folytatás a megjegyzésben)?

Figyelt kérdés

Az autókereskedő cég által

A tilalmat 2024.02.23.-tették az autóra

Az adásvételi szerződést valószínű nem adta le. Az autókereskedő cég.

Nem érem el sehol,jelenleg nem tartózkodik itthon mi a teendő?mit tudok tenni hogy átírassam az autót? ha valaki tudna adni tanácsot illetve segítséget.

nyújtani megköszöném.

(NAV elidegenítési tilalom miatt)

Köszönöm?



#átírás #gépjármű átírás #Elidegenítési tilalom autókereskedés #Nem átírható gépjármű #Autókereskedéstől megvásárolt gépjármű magánszemélyként
ápr. 9. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
És mit mondtak a kormányablakban? Remélem megkerdezted, ott kapthatod a legjobb választ.
ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Na basszus..
ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ezt beszívtad, mivel a NAV adótartozás miatt tehetett rá tilalmat, és ameddig ezt az autokereskedő nem rendezi,addig nem is fogják levenni. Roszabb esetben akár még le is foglalják az autót, te meg hiába is pereskednél, mert nem lesz kivel, addigra a kereskedés csődöt jelent,és megszűnik.

Azt se értem,hogy hogyan gondoltad,hogy 2 hónapot vársz az átíratással,mikor 15 napod van rá. Ha ezt betartottad volna, akkor most nem lennél ilyen helyzetben. Sajnos szinte biztos,hogy hamarosan se kocsi se pénz nem lesz, hacsak vissza nem tudod vásároltatni a kereskedéssel az autót.(ha még létezik) Ha igen,akkor is (vétel)ár alatt teszik.

ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

A dátumokat nézve nekem is az tűnt fel, ha a 15 napos határidőt betartja a kérdező, akkor most nincs is semmi probléma?

Ítélkezni nem akarok, de tanulságos, érdekes az eset, a vevő nem íratta át az autót, és az eladó ellen elindított eljárás során az "papíron" még mindíg a tulajdonában van.

Ebből nehéz lesz jól kijönni, a hibatalban dolgozók okmányokra hagyatkozhatnak, és ha ott elidegenítési tilalom van, nem írható át az autó.

Gyanús, hogy a kereskedő sem véletlenül elérhetetlen, nehéz így tanácsot adni, és talán arra kevés is a gyakori, inkább ügyvéd kell, (aki viszont nem ad ingyen tanácsot)

vagy feljelentést tenni a rendőrségen.

ápr. 10. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Tökmindegy mit csinál a vevő/kérdező, adott a helyzet.

Elképzelhető, felszámolás alatt volt már a cég, kereskedőkém meg próbált gombokért megszabadulni az autóitól.

Ha kereskedéstől veszel autót, céginfo előtte.

Még ha halálosan felháborodíik is rikárdó, akkor is adja ki a cégnevet.

ápr. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tipikus naggyon tipikus. Pénz a zsebben vissza nem követhetö. M.o. a kreativ ország. Eladó részéröl.
ápr. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Vinni fogja a Nav. De mondd már meg, miért is nem értél rá 15 napig átiratni? Lehet, hogy suttyó a kereskedő, de hogy te is, az biztos.
ápr. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

" 2024.02.09-edikén. .2024.04.08.-adikán "

2024.02.09.-én, . 2024.04.08.-án.

Így próbáld már meg.

ápr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mad Max2 ***** válasza:

Aza helyzet hogy mivel nem írattad át az autót időben(nem is értem miért nem) ezért a kereskedésnek mint eladónak joga van eljárni hogy védje a saját érdekeit.

Amugy ha nem íratod át, de az eladó bejelentatte az eladás tényét az okmányirodában akkor 60 nap után hivatalból is ki vonható az autó a forgalomból


Ugy hogy nem átverés áldozata vagy, hanem a slendriánságod, butaságod miatt coptál rá.


Most kell tenned pár bürokratikus kört az eladófelé, az okmányíroda felé, a NAV felé, és a KGFB ügyében egy biztosító felé


Egy csomó időt és pénzt sporolhattál volna meg ha korrekten átíratod az autót a megvételkor.

Eza duma hogy 2 hónap után tudtad csak átíratni ez csak rizsa.

Megérdemled azt ami veled történik azt kell mondjam!

ápr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
majd veszel másikat
ápr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!