Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeptembertől büntetésre,...

Szeptembertől büntetésre, autóelkobzásra, napi többszöri rendőri zaklatásra számíthatok?!

Figyelt kérdés

Kb. egy éve lízingelek autót egy német cégtől amit kizárólag itthon használok. Nem is tudnám regisztrálni hiszen nem tulajdonosa vagyok. Feleségem is német bérautóban ül - minden bizonnyal 30 napnál hosszabb ideig.

Nem tisztázott a "jogszerű használat" fogalma és ennél egyszerűbb esetekben is vitáztam már rendünk éber őreivel ...


2011. júl. 23. 08:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez a regadó egy gusztustalan lehúzás. Egy 125 ccm-es motorra 95000 forint! A több milliós gépekre meg 250000. Van arányosság mondhatom. 95000-ért már egy jó mz-t vesz az ember. Néztem táblázatban a regadó mértékét. Egy 10 milliós kocsi regadójából veszel egy alsó-közép kategóriás kocsit. szép, kis lehúzás, mondhatom. Ha megtehetném én is elkerülném, hogy ennek a retek kormánynak fizessek.
2011. szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ertem, szoval akkor akinek jobb kocsija van, az fizessen millios adot csak mer dogojjemeg g€ci gazdag?


Akkor itt vagyok mondjuk en, franciaknal vettem autot, kb 300ezer forintert. Tizeves Peugeot. A regadoja lenne annyi megegyszer mint az ara volt. Normalisak? Kifizetnem ha lenne peldaul egy ingatlanilleteknek megfelelo mondjuk 10%. Ugy 20-30ezer forint osszegu regadot meg realisnak erzek egy 300 ezres autora. Sot, OROMMEL fizetnem ki, ui a magyar rendszamra a biztositas az itteni toredeke lenne.


Na de megegyszer vegyem meg az automat? Ennyire azert ne nezzenek mar madarnak.

2011. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a többiek okoskodását, de a lízingszerződést tartsd magadnál. Egyébként én a törvényben azt olvastam, hogy a bérelt és lízingelt autókra NEM vonatkozik. Tehát nincs mitől tartanod! Legyen nálad a szerződés, lehetőség szerint az eredeti, még ha külföldiül is van írva.
2011. szept. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%

Amugy ne is foglalkozz a habzószájú tömeggel, igazából a génjeikbe van kódolva, hogy elnyomónak, mocskos gazdag féregnek tekintsenek bárkit aki látszólag jobb anyagi helyzetben van mint ők. Az irigység egy gusztustalan de létező emberi tulajdonság, nem tudsz ezzel mit kezdeni, meg nyilván nem is akarsz... Azért látszik mennyi frusztrált ember van, hogy egy ilyen ártatlan kérdés kapcsán ilyen irigykedés robban ki. Vagy csak trollok.


Én is azt mondom, hogy az "aki gazdag annak mit számít a regadó" érvelésre az a válasz, hogy pont azért gazdag, mert a lehetőségeihez mérten a legoptimálisabban jön ki anyagilag. Jaa, hogy nincs mindenkinek ilyen lehetősége, node kérem...

2011. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Magyar rendszám, stb? Normálisak vagytok?? Most jelenleg nekem is magyar rendszámos kocsim van, de a következőt én is külföldön veszem! Regadó, súlyadó,stb. Talán ha kedvenc országunk nem találna ki minden adót/Igaz válság van, de nem kéne az államnak mindenféle szarra elkölteni, saját zsebbe rakni a pénzt, és a qrva adók nélkül is rendben lehetne tartani az országot, ennyi év alatt már a leggazdagabb országok közé tartoznánk!! Jah és kine hagyjam az országunk így is el van adva!/ akkor több magyar kocsi lenne, de háát ők tudják...
2011. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 bp1985 ***** válasza:
90%
A regadót nem fizeted, de amikor beteg vagy, akkor el tudsz menni az orvosoz? Ennyi gusztustalan embert. Orvoshoz is menj oda, amelyik országba az adót csalod. Nekem sem 2 ft volt az e60-ra a regadó, mégis befizettem, és nem trükközök.
2011. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
2011. szept. 4. 22:13
 18/19 A kérdező kommentje:
2011. szept. 4. 22:14
 19/19 anonim ***** válasza:
ÖÖÖÖÖÖÖ... orvoshoz nyugodtan megyek, mivel van tb-m és vonják is rendesen. Ez most, hogyan jött a regadóhoz?
2011. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!