Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hozzáértők segítségét kérhetem...

Hozzáértők segítségét kérhetem? Nem adják ide a kocsim kulcsát, , , mit tehetek? Sürgős!

Figyelt kérdés
Hiába kérem a kocsim kulcsát nem adják ide, mert az adás-vételi szerződésen, és ennek a kocsinak a biztosításán sem az nem az én nevem szerepel, mint vevő, hanem a barátomé, de ez a kocsi, az előző kocsim sima cseréjéből lett. Az előző kocsinkat adtuk, ezt hoztuk, sima csere volt. Üzemeben tartói, jelenleg meghosszabbítva, az okmányirodában, mert nem tudunk megegyezni, semmiben sem már. De a pénzem a kocsi felruházásától a legutolsó tankolásig mind elment, mert mindent teljesen én álltam eddig, neki eddig 1 forintjába nem került, csak beleült és ment. Én mindig hagytam benne benzint, minimum ezer forint környékén, úgy adtam át, pedig én naponta egyszer, maximum kétszer mentem, helyben 1-2 kilométert, többet nem, ezzel szemben ő szinte óránként, egy doboz cigiért, utána külön egy óra múlva egy gyufáért. A haverjait furikázta mindennap, mutogatta nekik, milyen sportosan tud vezetni, meg ilyenek,,, napi szinten többször állt ki óránként, már idegesít hogy nem lehet egyben megoldani a boltba menetelt, minden egyes tételért külön menni, az én benzinemből, az én pénzemből, ráadásul nyomni neki, mint a süket, ami benzinből én eljárnék egy hétig, nem baj, ő úgy gondolta biztos, hogy én majd tankolok örökké, ő meg kijárja. Én mindig amit hagytam benne, azt már másnap millió %, hogy a legeslegutolsó cseppig kijárta, mindennap így volt, én mindig hagytam benne, neki naponta állt meg a kocsi, mert nem volt benne benzin, de ha átvettem tőle, nekem is megállt ugyanezért. Én ha beleültem, jó ha elértem mindennap a benzinkútig, minden reggel ezzel kezdődött, és ő azt mondta, hogy tankolt bele. Hát én mondtam erre: nekem mikor csak én használtam egy kocsit sosem állt meg benzinhiány miatt, mert én mindig tankoltam bele. 1987-től vezetek. Ezt a cirkuszt napi szinten már annyira unom, hogy már alig beszélünk, mert negyedéve megy ez, hogy anyagilag mindent én álljak, mert neki nincs jövedelme, mikor nekem kell akkor ha menni akarok irány a benzinkút, amit benne hagyok, ő a legutolsó cseppig kijárja, és ez mindennap kezdődik elölről. A pénzem elmegy, teljesen, és most már a kocsikulcsot sem adja ide, hiába kérem. Kell neki menni fog, de nem megy mert nincs pénze, a kocsi ugyanúgy áll, nem ment, 2 háznyira lakunk, és látom,hallom, ha, menne. Most ott tartok, hogy nem tankolok bele, inkább megyek gyalog, de vannak helyzetek amikor kellene a kocsi, mert nem oldható meg gyalog, ráadásul a legutolsó forintig, mindent én álltam, amikor fizetni kellett, mert neki semmilyen jövedelme nincs. Ez a kocsi az én előző kocsimból lett. Mivel az ő neve szerepel a papíron, így azt mondta, hogy nem fog eljönni velem az okmányirodába, hogy én lehessek ennek a kocsinak az üzembentartója. De nekem már azt is javasolták, hogy ne is vállaljam ennek a kocsinak az üzembentartóiját, mert mivel nem szerepel a nevem sehol, így őt terhelné minden felelősség, ha kárt okozna, vagy gyorshajtás, vagy bármi. De ha nem vállalom az üzembentartóit, akkor nekem nem lesz kocsim, ki lettem játszva, át lettem verve? Ő meg pöffeszkedhet benne, mikor megy, már ha lesz pénze tankolni. Mert én már egy forintot nem adok neki. Ma is, mint már napok óta, minden rendben a kocsin, minden ki van fizetve, ott áll, lehetne menni, de én menjek gyalog, mert nem adja ide a kulcsot. Mondják azt is hogy hagyjam,ott teljesen a kocsit neki, majd fizesse ki az átírást, eredetiség vizsgát, vagy csináltassa magának az üzemeben tartóit, csak nem tudom miből, mert egy forintja nincs tankolni, mert nincs munkahelye, és előreláthatólag nem is lesz. De akkor nekem nem marad kocsim? Menjek gyalog? Vagy vegyek másikat? Teljesen ki vagyok idegileg. Mit csináljak?
2012. márc. 21. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:

87 óta vezetsz, én 87ben születtem, de nem mentem volna bele egy ilyen kusza ügybe, amit te itt leírtál.


te adtad a pénzt, alapvető kellett volna legyen, hogy tiéd a verda is. valamivel meg kéne szorongatni a csávót, mert ez így nagyon nagy pofátlanság, amit csinál.

2012. márc. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha te fizetsz mindent és a te kocsid lett becserélve erre akkor miért az ő nevén van most az autó?
2012. márc. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Fogd fel úgy, hogy ez volt a tanulópénz. Bizony az számít, ami a papíron van, nem akármilyen szóbeli megegyezés. Vegyél másik kocsit.
2012. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemigen vagyok normális, hogy ennyi baromságot elolvasok.
2012. márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de az első néhány mondatból az jött le, hogy szétmentetek a pasiddal és nem egyeztek meg.


A családi kapcsolatokban több együttérzőt találtál volna...

2012. márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Közös lónak túros a háta" - tartja a mondás.


Egyszerűen tartózkodni kell a szóbeli megállapodásoktól. Nem szép dolog, de az egyik nagyon jó barátomnak is csak szerződéssel adtam pénzt. Persze beleírtuk hogy kamat nincs, de akkor is kell a papír.


A pénzed után futhatnál, de nem érnéd utol. Ha meg is van erről-arról a számla nem tudod bizonyítani, hogy pl. abba az autóba tankoltál. Ha pedig az ő nevén van, akkor neked mintha semmi közöd nem lenne hozzá.


Nem akarlak megbántani, de nagyon-nagyon nagy naivitásra vall amit csináltál.

2012. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez hatalmas butaság volt. Miért nem írtatok egy nyamvadt kis papírt????


Most már - függetlenül attól, hogy milyen pénzből lett - az az autó az övé, neked jogilag semmi közöd hozzá. Sok mindent nem tudsz tenni. Tanulsz az esetből.

2012. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hat itt mar nincs mit tenni. Jo nagy marhasag volt hagyni hogy az o nevere keruljon az auto. Ezt mi a fenenek kellett?


Most mar ugy nez ki, hogy azt az autot bizony buktad, ajandekoztal neki egy autot...


DE! Ha arrol van valami papir hogy te fizetted ki azt az autot annakidejen, illetve az elozo tulaj tanusithatja hogy te ajandekba adtad a volt baratodnak az autot, akkor van valami amin erdemes elindulni: kapcsolat megromlasa, valas ilyesmi eseten a nagyerteku ajandek visszakovetelheto (nezz utana ptk-ban, esetleg ugyved)

2012. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, papíron ezt az autót Te elbuktad, semmi közöd hozzá...sajnálom. Valami hivatalos formát kellett volna adni annak, hogy gyakorlatilag Te használod. Miért nem eleve a Te nevedre került, azt nem értem...

Egyetértek egy előző válaszolóval, hogy én is 87-ben születtem, de ekkora hülyeséget még pár évvel ezelőtt sem csináltam volna meg...

Az autónak sajnos búcsút inthetsz...:( Viszont egy idő után a barátod is, mert ha teljesítményadó és biztosítás nincs befizetve, akkor kivonják a forgalomból.

2012. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!