Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudhatom meg a gépjármű...

Hogyan tudhatom meg a gépjárművem törzskönyvének a számát?

Figyelt kérdés

Pár hónapja eladtam az autómat (bár ne tettem volna), a vevő Debreceni én soproni vagyok.

Adás-vétel után pár nappal nagyon összevesztem az újdonsült autó tulajdonossal.

A lényeg az, hogy az új tulaj még nem jelentette át a kocsit. Én kaptam már csekken tilosban parkolásért és gyorshajtásért is, persze hogy egy fillért nem fizettem be! Telefonra nem reagálnak nem tudom mit tegyek.

Nem tudom kijelenteni a kocsit, mert nem tudom a törzskönyv számát. Honnan tudom lekérdezni?

Már nagyon elegem van kérlek aki tud segítsen!!!!!



2014. máj. 30. 01:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyv szám nem kell. Adásvételivel beballagsz az okmányirodába, és bejelented a tulajváltást.
2014. máj. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

A 4 példányban - mindegyiken eredeti aláírással - készült adásvételi szerződésen minden szükséges adat rajta van. Ha teljesen szabályosan jártál el, akkor ennek egy példányát az adásvételt követően leadtad az okmányirodában, így a hatóságoknak már tudomásuk van a tulajdonos váltásról.

A parkolási és egyéb bírságokat pedig a megmaradt példány fénymásolataival és némi levelezéssel tudod rendezni!

A legrosszabb, ha csak hallgatsz, mert átküldik az önkormányzatnak és adó formájában hajtják be tőled a vevő által begyűjtött bírságokat!

2014. máj. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy Harkonnen írja: ha eddig nem tetted, akkor sétálj be az okmányirodába és mutasd be az adásvételit. Meséld el az ügyintézőnek, hogy már küldözgetik neked a csekkeket parkolási bírságokról és gyorshajtásokról, úgyhogy a nyilvántartásban szeretnéd ha nem szerepelnél az autó tulajdonosaként.


A biztosítást lemondtad? Mert azt is külön le kell a biztosítónál, szintén az adásvételi bemutatásával.

2014. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na a múlt hónapban megoldódott!

Köszönöm szépen a segítséget! Mindegyik nagyon hasznos volt! :))))

2014. aug. 13. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!