Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Volt régebben, talán 1 éve egy Opel Kadett-em, amit feltettem netre eladásra, jelentkeztek is érte, az illető eljött, kifizette az adott összeget, közölte hogy nincs nála hivatalos adásvételi szerződés(vasárnap este volt) így nem tudtunk sehol se szerezni, írtunk egy ideiglenes papírt amit elvitt azzal az indokkal hogy majd holnap visszatér a hivatalos adásvételi szerzdőssel, a pénzt kifizette, de az illető soha nem reagált, telefonon nem érjük el, teljesen nyoma veszett, nem foglalkoztunk vele mert az autó árát kifizette, ma érkezett egy levél hogy le kell adnom a rendszámtábláját az autónak, és bírságra számíthatok ha ez nem történik meg, de az autónak semmi nyoma, mit tehetnék ebbe a helyzetbe? tudom hülye voltam, hogy akkor nem jelentettem fel az illetőt, mit tehetnék az ügyben? köszönöm előre is a válaszokat

2014. nov. 21. 16:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

akkor gáz van. lényegében az autó hivatalosan nem lett eladva, csak olyan mint ha kölcsön lenne adva. mert gyakorlatilag a neveden fut. jelentsd be a rendőrségen a kocsit, hogy ellopták (bár én ezt már pár nappal a csórikám lelépése után megjátszottam volna). ha megtalálják legalább visszakapod, mivel az új "tulaj" sem fogja tudni igazolni, a vásárlást.

tanulság: ha valaki autót akar adni/venni mindig legyen nála adás vételi!

2014. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon gáz, ugyanis az autó papíron még most is a tied.


Ez azt jelenti, hogy biztosítás, összes adó és esetleges bírságok MIND a te nevedre érkeznek és neked is kell őket kifizetni. Azonnal menj be a rendőrségre és jelentsd be a dolgot. Így is valószínűleg több százezer forintra számíthatsz.

2014. nov. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!