Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hátulról belehajtottam egy...

Hátulról belehajtottam egy régi suzuki swiftbe. Létezik hogy ilyen drága a javítása?

Figyelt kérdés
Hátsó lökhárító sérült csak, de 136 ezer forintos javítási számlát küldtek. Lehetetlennek tartom, hogy annyiba került volna, ismerősömnek vadonat új swiften 20-30 ezer egy olyan elem cserélése. Lehet valamit tenni ez ügyben? Mert szerintem kijavítottak minden sz*rt a kocsin és nekem számlázták.

2015. okt. 17. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

előfordulhat, ha sérült mondjuk a felfüggesztés is vagy a kipufogórendszer


meg nyilván számlával drágább


legközelebb hagyod, hogy a biztosítód intézze

2015. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az intézte, csak eddig bent voltunk valamilyen biztosítós csoportban és ezzel ugye kikerültünk, de ők fizetik.Viszont ha kifizetjük a 136 ezret akk visszakerülhetünk. Ezért kérdezem reális-e ez a 136 ezer egy 20 éves suzukiért, amikor ismerősöm új swiftjén volt 2 elem is cserélve 50 ezerért...
2015. okt. 17. 15:09
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Reklamálj egyet és fenyegesd meg őket, hogy felbérelsz egy független szakembert és amennyiben mást ítél meg bepereled őket, bár ha már kész az autó akkor nehezen tudja felmérni, de mond, hogy alaposan lefényképezted a baleset után az autót. Alulról, felülről mindenhonnan.
2015. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Létezik. Ha sérelmezed, minden további nélkül küldenek egy részletes számlát munkalappal, anyaggal+áfa.

Szwiftem van, két évvel ezelőtt belémszálltak úgy lájtosan..a kárbecslő egy szép hosszú listát írt. A dupláját ajánlották fel kp-ben, mint neked. Ha nem fogadom el, akkor vihetem szervízbe, és velük egyezkednek.


Mivel minden nap kellett a kocsi, ezért a felajánlott pénzt elfogadtam, mert a szervíz hetekre vállalta.(karosszéria, lakatos, fényezés, stb)

A hátsó lökhárító mögött van valami sín, vagy mi, azt betolta rendesen...kívülről nem látható, csak ha lebontják a lököst. Meg a kidörrentőt is hazavágta..

két pontot visszalépsz, oszt jónapot..


szerintem.

2015. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

AZ ismerősöd hazudik, ennyire egyszerű.

EGy lökhárítő 28-30 000 Ft. Natúr, festetlen.

Lebontani a régit, színra fújni az újat, (fújás elemenként 15-20 000) felszerelni. Csak a szerelés több óra. Fotelfizikusok persze egy óra alatt megszerelik az egészet, de a valóság kicsit más.

Ha más is sérült (lámpabúra, lámpatest, kipufogó, stb... Simán felmehet ennyire. A szerelő sem azért dolgozik, hanem azért hogy nyeresége legyen a munkán.


Szóval ennek ennyi a reális ára.


Engem nem rég oldalról megnyomtak. "Csak" meghorpadt a hátsó ajtó, az első vége karcolódott, a hátsó iv megrogyott. Ajtó külső burkolat csere, hátsó sárvédő csere, lakatolás és fényezéási munkadíjjal együtt bő 2 kiló. Aki okozta elsőre legyintett, nem kell papír, kifizeti, ezt 20-ból meg lehetz csinálni.

Aztána lakatostól mentem vissza, hogy na akkr most gyorsan írjuk azt az A4-es kék-sárgát.

2015. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom, hogy ez a hátsó lökhárító sérült csak ez már szakértői vélemény vagy csak ennyit láttatok a helyszínen. Mindenesetre csak arra valóban irreálisan magas lenne, ellenben, meg kéne kérdezni a pontos, részletes felmérést, hogy miket találtak javítandónak. Mert ahogy fentebb is írták. Kipufogó sérül például, akkor máris hopp csere a hátsó dobot, mindegy, hogy akár csak picit meghajlott a cső vége, akkor is, biztosítók nem szoktak ilyenekkel szrakozni, hogy az elmegy még úgy is.
2015. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Valóban ennyibe kerül, nincs ezen mit csodálkozni kérdező.
2015. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Neked mennyibe került a sajátod?
2015. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az enyémen 0 ft kár... Rendszámtábla tartót cseréltem, ennyi. Ezért is ennyire hihetetlen nekem az egész, épp hogy egy kis kocc volt... El sem tudom miből készíthetik ezeket a suzukikat, mi lenne egy komolyabb balesetnél?
2016. jan. 4. 11:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Legalább próbáld meg hiteleesen, most lökhárító vagy rendszámtáblatartó csak. Amúgy szerinted melyik autó lökhárítója nem sérülne egy kocc esetén is, már nem fémből készülnek mint régen, mind műanyag.
2016. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!