Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nekitolattam egy parkoló...

Nekitolattam egy parkoló autónak! Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
3 autó van a nevemen, illetve mind a 3 autó biztosítása is az én nevemen van. Most írtunk egy betétlapot, gondolom megemelik a biztosításom díját. Az lenne a kérdésem, hogy mind a három autónak nagyobb lesz a biztosítási díj vagy csak annak az autónak emelik amivel a kárt okoztam ?
2016. dec. 13. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
csak annak amivel kárt okoztál
2016. dec. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Miért nem fizetted ki neki a javítást a biztosító bevonása nélkül? Így csak neked lesz drágább.
2016. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja. A biztosítod majd küldd egy levelet is, hogy a másik félnek mennyit fizetett, és hogy dönthetsz úgy is, hogy ezt az összeget megfizeted nekik. (Ez esetben ha most B7 vagy, jövőre B8-as leszel, nem pedig B5-ös.)


Ennek akkor lehet értelme, ha pl. egy öreg autó színre fújt lökhárítója pár négyzetcentiméter újrafényezésével javítható pl. 30 ezer forintból. Míg mondjuk Neked évente 20 ezer forinttal lenne drágább a biztosítás.

2016. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nekem az éves biztosításom 40ezer ft. A tulaj ragaszkodott a betétlaphoz... de mondjuk ha évi 20ezerrel megnövelik a biztosítást akkor is jobban járok, minthogy kifizessek neki mondjuk 50-70ezer ftot a kocsijavítatásra egybe.
2016. dec. 13. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:

sógorom balesetet okozott, megcsúszott az úton és a kereszteződésben belement egy autóba amit neki tolt egy másiknak. A középső autónak úgy 200e Ft kára lett, az elsőnek nem tudom. Meg akartak egyezni helyben biztosító nélkül, de ki hord magánál annyit?

Emiatt az éves biztosítása az évi 40-ről (1. éves biztosítás volt) negyedévi 40 lett. 3 év után most negyedévi 30-ra ment le

2016. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az komoly... hát itt egy régebbi kocsiról van szó. egy 2002 körüli skoda fábia lökösét húztam meg
2016. dec. 13. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Pedig ilyen kis koccanásnál az a legjobb, ha nem vonod be a biztosítót, hanem kifizeted neki cash-ben a kárt. Gondolom a sértett fél ragaszkodik valami gyári technológiás javításhoz, ami 100 ezer forint felett lehet egy kis horpadásnál is (elemcsere), aztán azért kellett a betétlap. Vagy csak szimplán élvezi, hogy kiba*hatott veled.
2016. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért a kötelező biztosítók sem arról híresek, hogy túlfizetnék a károsultat. Pl. értékcsökkenést maguktól nem fizetnek a károsultnak, csak ha azt igényli.
2016. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

emelhetik a többi biztosításod díját is.

nem bónusszal, de van olyan már több biztosítónál is, hogy "károkozói pótdíj".


ha a biztosító kifizette a kárt, akkor Te még mindig fizethetsz a biztosítónak, hogy ne romoljon a bónuszod.


kár esetén mindig elhangzik két mondat a kártérítést követően:

károsulttól: "ilyen kevés?"

károkozótól: "ilyen sok?"

2016. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!