Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tehetek feljelentést, ha a...

Tehetek feljelentést, ha a taxisok összetörték az autómat?

Figyelt kérdés
Egy napig kénytelen voltam egy taxi megállóban parkolni, mert sehol máshol mem volt hely. Ma mikor mentem az autóért leesett az állam. Minden oldala meg volt húzva, és biztos vagyok benne, hogy a taxisok tettek benne kárt szándékosan. Az autóm mellett álló taxist megkérdeztem, hogy nem látta-e, hogy ki tette ezt, és csak gúnyosan annyit mondott, hogy nem kellett volna oda álljak.

2018. jún. 19. 10:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én spec kultúráltan rád hívtam volna vagy a zsarukat vagy a köztereseket, hogy vigyék el onnan az autót, de kárt nem tettem volna benne. Miért! Az az autó nem tehet róla, hogy a GAZDÁJA egy suttyó. Taxidrosztra nem parkolunk, és kész. Itt mindkét fél hibás, neked nem kellett volna oda állni, de nem az a helyes megtorlás, hogy megrongálják az autót. Ha már a kicsinyes bosszú, akkor én simán kólásdobozokat kötöztem volna az aljára, hadd kapjál agyf@$zt hogy mi zörög, amikor elindulsz 😎
2018. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Csak szelíden figyelmeztettek. Ha tényleg megharagudtak volna, most nem a gyakorikérdésekkel foglalkoznál, hanem épp látleletet vetetnél fel magadról...


Aki ott állt más civil autó, honnan tudod, hogy amúgy nem egy taxisé, vagy nem egy spanjuké, vagy nem csak 15 percre állt meg ott úgy, hogy megkérdezte valamelyik ott álló taxist, hogy bár tudja hogy szabálytalan, de egy negyed órára itt hagyhatja-e...

2018. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
Azért álljunk már meg egy szőke hajszálnyira, hogy mi is történt. Nehogy már egy jogállamban az teljesen elfogadott legyen, hogy elkövetek egy jogsértést, ezért pedig azt kapom, hogy lezúzzák az autómat és ez a többség szerint teljesen normális, sőt még örüljön neki, hogy nem a kórházban kötött ki, mert tilosban parkolt....szégyen ez a hozzáállás.
2018. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

így van, tegyél feljelentést, ha szerencséd van, akkor volt térfigyelő kamera, és látszik, kik voltak.


az teljesen másodlagos, hogy te is szabálytalan voltál, de ahogy előttem is írták, az lett volna a helyes, hogy kihívják a rendőrt vagy a közterest, az meg a lopóautót, és szépen elszállítják az autódat, ha útban van.

2018. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképp tegyél feljelentést.


Igen, számíthatsz büntetésre, amiért tilosban parkoltál, és ezt meg is érdemled.


Az, hogy szándékosan megrongálják az autódat, azt nem.

2018. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tény, hogy szabálytalan voltál, de az önbíráskodás akkor sem elfogadható.
2018. jún. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!