Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha drágábban adom el a járműve...

Ha drágábban adom el a járművemet, mint amennyiért vettem, kell utána adót fizetnem?

Figyelt kérdés

490 ezerért vettem egy motort 3 éve, rendbeszedtem, felszereltem ezzel-azzal (dobozok, bukógomba, ködlámpa stb), amik növelték az értékét. Most felraktam 650 ezerért. Ha sikerül eladni, kell valamilyen adót fizetnem?


Ha jól tudom nem, mert nem éri el az évi 600 ezres bevételi határt, meg alkalmi jelleggel, "magánszemély ingó értékesítéseként" adom el.


Valaki ki tud javítani, egészíteni légyszi?



2018. júl. 3. 09:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy rosszul tudod?


"A gyerek teljes ruhatárát is eladhatjuk, nem a feladott hirdetések száma vagy az eladott termékek mennyisége dönti el, hogy üzletszerű-e, amit csinálunk, hanem az, hogy mi volt a beszerzés és eladás célja."


[link]


Persze lehet, hogy a cikkben írják rosszul, de eszerint igenis számít, hogy mi a vétel és eladás célja.

2018. júl. 6. 11:27
 12/14 anonim ***** válasza:

Míg az általad említett esetben a gyerekruhát használja a gyerek, kinövi, eladod. Tiszta sor.


A te eseted pedig, veszel valamit, fejlesztesz rajta, tehát értéket adsz hozzá, majd drágábban eladod.


Remélem érted a különbséget amire utalok.


Egyébként meg csak a vételár felét írod az adásvételire és meg is van oldva...

2018. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen, értem, de van még egy ilyen mondat is a cikkben:


"Ha csak alkalmi jelleggel adjuk el, amire már nincs szükségünk, akkor kétféle határt kell figyelni: az éves összbevételünk elérte-e a 600 ezer forintot, vagy a költségek levonásával számított jövedelmünk a 200 ezer forintot."


Ezt a motort kb vételár +100 ezerért fogom eladni kb. Ide nem vonatkozik a fentebb írt kétféle határ? Mert ha igen, akkor bennevagyok bőven.

2018. júl. 6. 12:58
 14/14 anonim ***** válasza:
annyi realítástól elszállt GYK "lakó" van itt, hogy már fáj.. nyugodtan add el és ne foglalkozz semmivel.
2023. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!