Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldi biztosítás lemondható?

Külföldi biztosítás lemondható?

Figyelt kérdés
Hali. Írországban élek jelenleg még de hamarosan költözöm haza. Van autóm és ezzel együtt biztosításom is amit kb 4 hónapja kötöttem rá. Na most a probléma az hogy elvileg 1 évig szól a szerződés és utána meg kell újítani. Viszont semmi kedvem fizetgetni ezt a biztosítást (havi 250 euró) ha otthon használnám az autót és honosíttatom is. Létezik valamilyen út ami mentén le lehet mégis ezt mondani? Vagy honsítás és magyar forgalomba helyezés után automatikusan magyar biztosítás kell és ezáltal megszűnik a kinti? Kérem valaki segítsen
2018. nov. 21. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha honosítod az autót, magyar kötelező fog rá kelleni. Amúgy tudtommal ezek kint sem határozottak, nem kell megújítani, magától megújul.


Ezt itthon is nagyon gyakran mondják, hogy "le fog járni a kötelezőm bla bla". Nem jár le...

2018. nov. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy igenis lemondható minden további nélkül csak azt nem tudom olyankor a fentmaradt x összeget ki kell e fizetni?
2018. nov. 25. 03:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne hallomásból gondolkodj de akkor hívd fel a saját biztosítód.
2018. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!