Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kgfb megszűnés díjnemfizetés...

Kgfb megszűnés díjnemfizetés miatt?

Figyelt kérdés
Eladtam egyik autómat, utánanéztem es nem lett befizetve a kötelezője október végétől. Ilyenkor mi lesz? Az új tulaj köt rá új kötelezőt, en pedig kapok egy csekket a fedezetlen időszakról? A vevő ügyintézését és biztosításkoteset ez befolyasolja?
2019. febr. 23. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha eladtad a biztosító fele is le kellet volna jelentened.

Igy téged fognak zaklatni.

Okmány irodába is le kell jelenteni ha nem komoly bünti is lehet

2019. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az övét nem befolyásolja, viszont neked a fedezetlen időszakra valami túlárazott díjat kell fizetned. (azt hiszem MABISZ díjnak hívták régen.)
2019. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja igen es fedezetlenségi is van.
2019. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, lejelentem. Első körben az érdekel, hogy nem lesz baja az új tulajdonosnak es minden papirmunkája rendben fog menni. A többit rendezem magamnak.
2019. febr. 23. 10:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyedül segédmotornál nem kell lejelenteni, minden másnál viszont le kell.
2019. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az átírás egyik feltétele, hogy az átírás napjától legyen megkötött kötelező gépjármű-felelősségbiztosítása. Ha nem volt saját „balhéja”, akkor tiszta lappal indul; sem a díját, sem mást nem befolyásol számára a te elmaradásod.


Ha átíratja az autót (15 napja van rá), akkor a te biztosításod érdekmúlással megszűnik; a bejelentésed nélkül is. Ha túlfizetésed lenne, automatikusan, bejelentés nélkül is visszakapnád, mert a biztosító elektronikusan megkapja a nyilvántartásbeli változást. Eleve nem lehet két KGFB szerződés ugyanakkor, ugyanarra az autóra.

(Persze, 8 napon belül neked is be kell jelentened az eladást a kormányablakban, okmányirodában. 3 napon belül kell bejegyezniük a változást a nyilvántartásba. Ha megbízol a vevőben, akkor nem muszáj bejelentened, nincs érte semmilyen bírság; csak kockázata van, ha a vevő elmulasztja az átírást, akkor minden kötelezettség a te neveden marad: KGFB fenntartása, gépjárműadó megfizetése, esetleges pótdíjazás, közlekedési bírság.)


A fedezetlenségi díjról nem küldenek csekket. Azt, új szerződéskötéskor szedi be a szerződő biztosító. De csak 5 évig tartják nyilván, ha addig nem kötsz KGFB-t, akkor sose fogják megfizettetni.


(Csak egy zárójeles felvetés: nincs hivatalból kivonva a forgalomból, amiatt, hogy több hónapja nincs kötelezője?

Persze, a vevőt ez sem érintené: az átíráskor automatikusan üzembe helyeződne, ha van érvényes műszakija.

Ez számodra csökkentené a fedezetlenségi díjat, mert kivonás alatt szünetel a KGFB díjfizetési kötelettség.)

2019. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, lejelentem. Első körben az érdekel, hogy nem lesz baja az új tulajdonosnak es minden papirmunkája rendben fog menni. A többit rendezem magamnak.
2019. febr. 23. 12:07
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót. Október végén lett honosítva az autó, és most visszaneztem, elvileg ket hónap türelmi idő van a befizetesre, ami nem történt meg, ezert januar végén, a biztosító visszamenőleg ervenytelenitette október végétől a kötelezőt.

Akkor ha jól értem, nekem egyelőre nincs teendőm, okmanyirodaban szólok és kész.


Egyelőre nem lesz új kötelezőm, raerek akkor foglalkozni ezzel, ha szerződést kell kötnöm?

Van egy másik autóm, azzal minden rendben, májusban kell újból fizetni az éves kgfb-t, de akkor az ettől teljesen független, igaz?

2019. febr. 23. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.


A törvényi rendelkezés:

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról

„22. § (2) A teljes fedezetlenségi díjat azon biztosító köteles kiszámítani és beszedni, amely az üzemben tartóval a fedezetlenség időtartamát követően szerződést köt. A fedezetlenségi díj kiszámítása során a biztosító az utolsó öt év fedezetlenségének időtartamát veheti figyelembe.”

Az első mondat a törvény hatálybalépése óta, 2009. június 29-től változatlan.

A második mondat (az öt év utáni mentesülés) 2017. január 1-től van a szövegben. Hatályba léptette a 2016. évi LIII. Törvény 73. §-a.


2023. október végéig, számolnod kell; akkor is, ha nem lesz másik autód. Ha a jelenlegi biztosítód esetleg jelentős díjemelést csinál, akkor maradsz, vagy kedvezőbb biztosítóra váltasz és az új szerződés kötésekor megfizeted a fedezetlenségi díjat (olyan három és fél havit).

[Alapbeállítottságom az általános változatlanság igénye, ez nyugodt biztonságérzetet ad. Ennek ellenére, tizenegy év alatt a harmadik biztosítónál vagyok. Soha nem okoztam kárt (bár itt nem számít, de nekem sem okoztak); idejét nem tudom, mióta vagyok a B10-ben, de néhány évig tartó kis díjemelgetés után az egyik 51,6%-os, később a másik 42%-os díjemelést ajánlott a következő évre. Nem volt nehéz olyan biztosítóhoz szerződnöm, amelyiknél tkp. maradt a díjam. A biztosítók folyamatosan elemeznek, és van, hogy arra jutnak, hogy adott jellemzőkkel bíró ügyfeleiktől szabadulni akarnak. Jól megemelik a díjukat, aztán, ha valamennyien nemtörődömségből maradnak, az sem olyan rossz nekik. Ilyenbe beleeshetsz, hát, akkor kell számolnod.]

2019. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!