Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meghúzták az autómat, de még...

Liquidtorpedo kérdése:

Meghúzták az autómat, de még a kárügyintézés előtt totálkárosra tört. Fizet ilyenkor a biztosító az eredeti meghúzás után?

Figyelt kérdés

Két hónappal ezelőtt parkolás közben meghúzták az autómat. Az elkövető elhajtott, de hagyott egy cetlit a rendszámával. A kárt akkor nem javíttattam, meg akartam várni, míg megvan a vétkes és el tudjuk indítani a biztosítási ügyintézést.

Mostanra jutottunk el odáig, hogy megvan az illető, és el is ismerte a károkozást. Sajnos nem sokkal az eset után az autóm totálkárosra tört, a roncsot eladtam.


Fizet ilyenkor a biztosító az eredeti meghúzás után?



2019. jún. 12. 09:56
1 2
 11/11 Beviz Elek ***** válasza:

#9

Rosszak a példáid és rosszul értelmezed a kérdést.


A házas példádra fordítva a helyzetet: betörik az ablakod, lefényképezed, majd magadra gyújtod a házat amely során az összes ablak betörik (szándékosan->ezt nem fedezi a biztosítás).


Szerinted számít bármennyit az eladott ház árában hogy az egyik ablak nem a tűz során tört be, hanem korábban is törött volt? Szerinted a biztosító kifizet bármilyen kárt úgy, hogy csak egy fényképed van a korábbi állapotról, a kocsi azóta totálkáros és megnézni sem tudja hiszen eladtad?

2019. jún. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!