Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy léptetek túl a sikertelen...

Hogy léptetek túl a sikertelen forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés

Tegnap vizsgáztam, hogy ne csak a negatívumot írjam meglepődtem magamon, hogy milyen ügyesen vettem az akadályokat. Egy azonban sajnos kifogott rajtam, ami rend szerint órákon se sikerült és ott lett vége.. 😔 Most lelkileg engem is meglep, de teljesen összetörtem és nem tudom ezek után neki tudok-e úgy vágni a következőnek, hogy igenis sikerülni fog. Már pedig tudom, hogy ez fontos. Talán erre van a két hét szünet míg másodszorra megpróbálhatom, hogy összeszedjem magam. Most ez lehetetlennek tűnik..

Ti hogy tettétek túl ezen magatokat?



2021. júl. 7. 21:24
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Én ma buktam meg első alkalmon, pedig már 54 órát vettem. Ez volt az első vizsgám. Nem tudom, hogy ne keseredjek el 😢 A vizsgabiztos egy olyan hibáért buktatott meg, ami még az útvonal elején volt, de akkor nem szólt, hagyott tovább vezetni és a végén, a telephelyre visszaérve, mikor már kezdtem megkönnyebbülni, akkor közölte, hogy azért most megbuktat.
2021. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Szia! Hát ez nagyon emberséges volt tőle mit ne mondjak.. Nálam se közölték, hogy vége, de persze elég nyilvánvaló volt.. Vezethettem még utána amit nem tudok mire vélni, talán úgy vannak vele, hogy ez is gyakorlás. Nem tudom.

Szerintem ha nem ennyire egyértelmű a bukás mint nálam akkor kutya kötelessége lenne félreállítani. Esetleg az oktatónál kérdezz rá miért csinálta a vizsgabiztos! Mi volt az a hiba?

Fel a fejjel! Így egy hét távlatából sokkal pozitívabban állok a következő vizsgámhoz. Napról napra könnyebb lesz elfogadni.

2021. júl. 13. 12:16
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
Mentem egy négysávos úton, a külső sávban. Jobbra volt egy utca, még előtte egy zebra. A jobbra kanyarodó utca egy vasúti átkelőhelyhez vezet és épp jött a vonat. Állt a kocsisor, kilógott az én sávomba. Mivel én egyenesen mentem, gondoltam, nem várok, amíg elmegy a vonat, hanem elkezdtem sávot váltani és mentem volna tovább a belső sávban, amikor is az oktató egy bazi nagyot fékezett a zebra előtt, de úgy tett, mintha én lettem volna. Tökre megijedtem, nem tudtam, hogy mi van, miért csinálta, hiszen a zebrán, járdán se nem volt senki....Mivel úgy tett, mintha én fékeztem volna, arra gondoltam, biztos segíteni akar valami miatt amit nem vettem észre és próbáltam rájönni, de semmi nem indokolta véleményem szerint ezt a megállást. Másodpercekig ott álltunk, én lefagyva egy kissé, mire mondta hogy akkor menjek tovább... Mivel a vizsgabiztos nem szólt semmit, gondoltam, megúsztam, megcsináltam a parkolást, arra se szólt semmit (de amikor megbuktatott a végén, akkor végül abba is belekötött), mentünk szépen, én szerintem a forgalommal haladtam, ahogy néztem többnyire 50nel mentem, kezdtem megkönnyebbülni, főleg amikor visszamentünk a telephelyre. De ott nekem szegezte a kérdést, hogy az a zebrás megállás nagyon csúnya volt, miért csináltam. Fogalmam se volt, erre most mit válaszoljak, hiszen én le se fékeztem volna, az oktató csinálta, de próbáltam kitalálni valamit. Az nem volt megfelelő válasz számára és végül közölte, azért kellett megállnom, mert hogy az utca bal oldalán, a zebránál állt egy kamion, és mögüle kiléphetett volna egy gyalogos. Wtf. Gondolom, talán az oktató is ezért satufékezett helyettem, hogy hátha ez eszembe jut és észbe kapok és akkor még jó lehet, vagy nem tom. Most így végül mintha az se tetszett volna neki, hogy megálltam, de az se hogy nem tudtam, miért állok meg?! Akkor utána elkezdett belekötni a parkolásomba is, meg a vezetési stílusomba, hogy ez nagyon gyenge, el lehetett aludni a hátsó ülésen. Hát nem tom, én sajna nem éreztem gyengének, talán így vezetek, plusz rengeteg kocsi is volt az úton. De ennek ellenére 50nel mentem ahol lehetett, legalábbis én úgy láttam, amikor rápillantottam a sebességmérőre😿
2021. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

#13

"végül közölte, azért kellett megállnom, mert hogy az utca bal oldalán, a zebránál állt egy kamion, és mögüle kiléphetett volna egy gyalogos"


Nem egészen látom át a helyzetet. Valamelyik szembesávban állt a kamion? Takarta a rálátást?


Oktatód nem mondta utána, miért fékezett?

2021. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem momdott utána semmit. Amúgy a járdán állt egy kamion, körülötte munkások, de tök távol volt, nem zavarta szerintem a rálátást. Én álmomban se gondoltam volna olyanra, hogy mindjárt kilép egy gyalogos akit kitakart....plusz elválasztott volna minket, ha ki is lép, két teljes sávnyi út, hiszen a bal oldalamon voltak
2021. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
Nekem is zavaros ez az egész, mert egyrészt tök hirtelen történt, másrészt a vizsgáztató utólagos szemétkedése is kontroverzális. Előbb lecsesz, hogy miért álltam meg olyan hirtelen, meg milyen csúnya volt, aztán amikor rossz magyarázatot adtam, mégis azt hozza ki belőle, hogy a gyalogos miatt kellett volna megállnom. Végül azt írta be a lapra, hogy gyalogátkelőhelynél nem álltam meg, ami így elég vicces. (Amúgy gyalogos mint mondtam, nem is volt, csak egy kamion a járdán a zebra előtti szakaszon, de nem takart ki annyira).
2021. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
23%

Az a baj ezzel, hogy ha az oktató hibázik, akkor is azt a benyomást kell keltened, hogy te képben vagy a szituval.


Mondani kellett volna, hogy nem tudod miért fékezett, hiszen nem jött senki, "Mehetünk tovább?"

Ehelyett leblokkolsz, aztán mellébeszélsz. Azt a benyomást kelti, hogy nem vagy ura helyzetnek.

2021. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az oktató helyett is én vagyok a hibás, remek😢 Éppenséggel ő akkor miért nem vette a fáradtságot, hogy bevallja a hibáját?
2021. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
0%
Inkább úgy mondanám, hogy az oktató helyett magadból csináltál hibást. Te vizsgázol, téged értékel a VB.
2021. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha megkérdezem, hogy mehetünk tovább, akkor ezzel elárulom, hogy az oktató fékezett helyettem és lehet, azért is megbuktatott volna, hiszen az oktató nem nyúlhat bele semmibe, különben azonnali bukás. És továbbra is abban a tudatban voltam, hogy valamit benéztem, az oktató meg a fékezéssel titokban próbál segíteni, és ezért se fedtem fel, hogy ő volt...
2021. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!