Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szándékosan meghúzta egy...

Szándékosan meghúzta egy motoros az autómat, de nem volt rendszáma. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az alagútban mentem, ahol egy motoros beelőzött a zárovonalon úgy hogy volt szembeforgalom is, majd bepofátlankodott elém. Erre én rádudáltam, jelezvén a nemtetszésemet. Ezt követően az az állat mellémjött és szándékosan meghúzta a lábtartójával a kocsim oldalát alul az ajtóknál, majd a záróvonalon végigsöpörve elhúzott. Rendszáma nem volt, így beazonosítani lehetetlenség. A károm két-háromszázezer forint lehet.

Tudok ilyenkor tenni valamit, vagy egyszerűen csak imádkozzak, hogy törje ki a nyakát az összes motos?


2010. febr. 23. 13:39
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
És azt se felejtsd el , hogy téged több minden véd a környzetedbe mi meg csak ülünk egy vason, ilyenkor a protektor meg izé nem ér lófassem.
2010. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Kedves 21:00-kor válaszoló!


Amit hoztál példaként, hogy miért nem engedik el úgy az autósok a motorosokat, az pont egy nagyon rossz példa volt, mert a kresz szerint a motoros úgy nem mehet el!

Két nyomon haladó jármű megelőzhet egy sáávon belül egy nyomon haladót, de egy nyomon haladó nem előzhet meg sávon belül két nyomn haladót! Ha meg átmész a szembe jövő sávba úgy hogy van szembeforgalom, vagy a felezővonalon közlekedsz, mint ahogy a motorosok szoktak, szintén szabálytalan vagy!

Amúgy igazad van, tévedtem. Amotorosok 99,99999999999999%-a közlekedik rendszeresen szabálytalanul, amivel veszélyeztetik az autósokat.

Arról meg hogy ki milyen biztonságos járművel közlekedik, mindenki maga dönt. Senki nem kényszserített motorra, mint ahogy az utósokat sem kényszeríti senki arra, hogy ne klettő hanem kilenc légzsákos autót vegyenek.

2010. febr. 24. 07:36
 13/32 anonim válasza:

Sajnos a motorosok valóban bunkó módon, a kresz szabályokat semmibevéve közlekednek. Ha az ember szólni merne nekik, kinyírnának. A rendrök meg nagy ívben tesznek az egészre, csak az lényeg, hogy ha 50 helyett 62-vel mész a falu azon részén, ahol már házak sinccsenek, akkor jól megbüntetnek, mert az bizony veszélyes.

Lehet, hogy az autósoknak is úgy kellene viselkedniük a motorosokkal szemben, mint ahogy a motorosok viselkednek, és akkor talán rájönnének ezek a félkerekű-féleszű majmok, hogy nem csak az övék az út.

2010. febr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

A KRESZ január 1 óta engedi a motorosnak az előre haladást! De ezt az autósok lesz@rják. Különben pedig, ha az előzés feltételei fennállnak miért ne előzhetne? Az a baja a sok f@sz (kb 20% az egészből mindössze - többek közt az itt jelenlévők is) autósnak, hogy a motoros egy olyan előnyt használ ki, ami nekik sose lesz! És ha tetszik, ha nem ezt be kell nyelnetek! HAHAHA!


És teljesen igazatok van! A felelősök egyértelműen a rendőrök, akik szűk keretből gazdálkodva nem kezdenek el feleslegesen motorost üldözni. Minek? Úgyse érik utol! Több eszük van nekik annál, minthogy emiatt összetörjék magukat! Falun pedig nem 62 a sebességkorlátozás! Fizess!!!!

2010. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettél még jobban útálni a motorosokat.
2010. febr. 24. 10:02
 16/32 anonim válasza:

Nekem is egyre jobban kezd beigazolódni az a megérzésem, hogy tényleg bunkó az összes motoros.

Hát ezek után lóf.szt sem fogok beengedni egyetlen motorost sem. Veszek egy roncsot és ott szorítom le őket, ahol csak tudom. Persze mindent csak szabályosan.

Miért képzelik ezek azt, hogy rájuk nem vonatkozik a törvény? Politikusnak készülnek?

2010. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Tévedés! Nem kell szeretni a motorost, meg a bringást, gyalogost! Azért van a családja, hogy az szeresse! Tudomásul kell venni, hogy ott van és kész! Mit zavar az téged? Elmegy és kész! Tényleg csak az irigység beszél belőled. 32/F. 18 éve motorozom túramotorosként. Ha rám húzná valamelyik a kormányt szerintem megtalálnám a lehetőséget a kicsinálására. Pláne, hogy a motorom többet ér, mint a szros autója! + fiam is velem szokott lenni! Tehát próbáld meg! Jah, és akkor is megelőzlek, nézd a faridomomat!
2010. febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:

Na akkor én megpróbálom. (Mert megérdemled.)

Merre szoktál motorozni azzal a kétkerekű tragacsoddal?

2010. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
Én is benne vagyok. Van egy 8 tonnás mercim. Kissé koros már, úgyhogy annyira nem kár érte, ha lesz rajt még pár karcolás.
2010. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Nekem akarsz jönni? Mert neked 8 tonnás a géped? (Ezt a pszichológia fallikus kompenzációként ismeri egyébként. Kicsi fall.sz, nagy jármű).


Nem állok le ilyen ostobákkal vitatkozni. Le kell süllyednem a szintjükre, ott pedig legyőznek a rutinjukkal! Továbbra is motorozom a fiammal együtt, ha tetszik, ha nem!!! És továbbra sem tudsz utolérni!


Na Pá!

2010. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!