Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki a hibás az alábbi közlekedé...

Ki a hibás az alábbi közlekedési balesetben? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ki a hibás az alábbi közlekedési balesetben? Stop táblás kereszteződésben nulláról indulva gyorsító sávba fordulva csorogva vártuk a besorolás lehetőséget az első autó félig átment a fő sávba egyszer csak hirtelen fékezés ( vész fékezés) ( semmi nem indokolta üres volt az útszakasz ) váratlanul ért a reakció idő tört része alatt bele is gurultam nyilván ebben az esetben a követési távolság nem annyira mérvadó hisz egyszerre indultunk el és a távolság meg volt! Tudom hogy mindig a hátsó a hibás de ilyen esetben is? Elismerte a hibáját viszont később meggondolhatja magát! Nem sok esélyt látok én se hogy kihozzanak károsultnak szerintetek ki a felelős? (Kíváncsiság)

2018. nov. 9. 18:46
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell kaméleonnak lenned.


A stop-táblánál gondolom megálltál. Meggyőződtél arról, hogy balról nem jön senki, és csak ezután indultál el. Mert ugye szabálykövető autós vagy. Meg ugye nem másztál rá a másikra, meg nem is siettél. Ez önmagában annyi idő, hogy a másik autónak már rég állnia kellett akkor, amikor te elindultál. Gondolom te csak balra néztél. Ez hiba, biztos tanultál belőle.


Vagy sz.rtál a táblára, figyeltél balra és úgy gyorsultál. Arról pedig nem győződtél meg, hogy szabad-e az út, ahova érkezel.


Az teljesen irreleváns, hogy ő miért állt meg. Ha autót, gyalogost, kismacskát, ufót érzékelt, a legjobban járt el: megállt. Hiszen ő jogosan feltételezhette, hogy a mögötte autózó ismeri és be is tartja a szabályokat, köztük pl a követési távolságra vonatkozót (bizalmi elv).


És mielőtt azt gondolod, hogy te is bízhattál benne: ő volt elől, ezer+1 közlekedési szituációt kitakarhat előtted, hiszen ő nem átlátszó.

2018. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Idézet a KRESZ-ből:

"27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni."

"(3) A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi."


Ezek alapján mindketten hibásak vagytok.

2018. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Stop táblán már túl haladtunk ő már majdnem teljesen bent volt a sávba amibe besorolt gyorsítva én is már felvettem az ívet iranyjelezve hogy megyek át a sávon ki pillantottam balra hiszen több oldalról is érkezhetnek az adott útra autók és ahogy félre néztem következő pillanat feklampa ráléptem a fékre de már nem tudtam megállni nem feltételeztem hogy lefékez mivel előtte nem volt semmi neki gyorsítani kellett volna nem fékezni hiszen 70 és útra sorol be 25km/ h val :/ de lehet én gondolom rosszul de szerintem az emberek 99% a beszopta volna ezt a szitut az egy % az meg látnok vagy szerencsés :)
2018. nov. 10. 11:13
 34/38 anonim ***** válasza:
8%
Hát ja pampog itt mindenki de tuti hogy 10/9 ember ugyanúgy belement volna :D
2018. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mentek volna bele. :)


Egyedül a kérdező pampog, pedig nincs igaza. Aki, ha megállt volna a táblánál, nem ment volna neki egy álló autónak.

2018. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
100%

Na akkor ezt próbáld nekünk, értetlen halandóknak megmagyarázni. Mivel te voltál hátul, abban a pillanatban, hogy megálltál a STOP táblánál - mert ugye teljesen megálltál és úgy néztél körbe -, a másik sofőr már régen kikanyarodott az útra. Mivel te amúgy is teljesen szabályszerűen tartottad a követési távolságot, addigra a másiknak már rég vészfékeznie kellett volna, mire te egyáltalán kirongyolsz mögötte, hogy ott kapd el, ahol elkaptad. Ergo, vagy nem álltál meg, hanem mentél vakon a seggében, vagy eleve nem tartottál követési távolságot.

Nem az a baj, hogy hibáztál, hanem az, hogy nem vagy hajlandó elismerni. Remélem sosem fogunk összetalálkozni az úton...

2018. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Kérdező, hiába ragozod, te voltál hibás és kész.



#16: Azért nem érted, mert teljesen más szituáció, ott egyértelmű volt, hogy az elől menő volt a hibás, el is ismerte, a biztosítónak elmesélve ők sem akadtak fenn a témán, gond nélkül fizettek.


#8

2018. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

Te jó ég, most nézem, már a fő kérdésedben ott a kulcsmondat :D


"váratlanul ért a reakció idő tört része alatt bele is gurultam nyilván ebben az esetben a követési távolság nem annyira mérvadó hisz egyszerre indultunk el"


STOP táblánál senki nem indul egyszerre! Nem úgy működik, hogy az előtted lévő megáll és körülnéz, te meg nyugodtan mész utána. Az az elsőbbségadás k. tábla. Neked is ugyanúgy le kell állnod teljesen, az utánad lévőnek is, azután lévőnek is. Még jó, hogy te voltál a hülye.

2018. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!