Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki a hibás az alábbi közlekedé...

Ki a hibás az alábbi közlekedési balesetben? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ki a hibás az alábbi közlekedési balesetben? Stop táblás kereszteződésben nulláról indulva gyorsító sávba fordulva csorogva vártuk a besorolás lehetőséget az első autó félig átment a fő sávba egyszer csak hirtelen fékezés ( vész fékezés) ( semmi nem indokolta üres volt az útszakasz ) váratlanul ért a reakció idő tört része alatt bele is gurultam nyilván ebben az esetben a követési távolság nem annyira mérvadó hisz egyszerre indultunk el és a távolság meg volt! Tudom hogy mindig a hátsó a hibás de ilyen esetben is? Elismerte a hibáját viszont később meggondolhatja magát! Nem sok esélyt látok én se hogy kihozzanak károsultnak szerintetek ki a felelős? (Kíváncsiság)

2018. nov. 9. 18:46
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Annyira biztos vagyok benne, hogy te vagy a hibás, hogy még a kocsimat is rátenném. Ha valóban téged hoznak ki vetlennek, biz isten neked adom az autómat.

Csak azért vagyok ilyen biztos a dolgomb a, mert velem, vagy is az ex barátnőmmel pontosan ugyan ez a dolog történt meg.

Ő is közlekedett valaki után, az előtte lévő csak úgy nyomott egy satu féket. A csajom meg nekiment. Először nem tudta megindokolni az illető miért fékezett, elismerte, hogy hibázott. Utána kitalálta, hogy eltevesztette az irányt és másfelé akart menni azért satufékezett. A rendőr azt mondta, tök mindegy miért fékezett, nincs semmi jelentősége. Erre van a követési távolság, a sebesség megfelelő megválasztása és az időjárásnak, út viszonyoknak megfelelő vezetés.

A csajomat elmeszelték, az autó ment a bontóba, mert már nem volt érdemes megcsináltatni.

2018. nov. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez pedig velem történt meg ;

Tanuló vezető ment előttem,lámpa kezdett sárgára váltani. Tanuló nyomta neki, hogy átérjen még a piros előtt, én a nyomában, hogy én is átférjek. Erre a kereszteződés közepén nyomott egy satuféket, gondolom megijedt. Én meg Neki szálltam hátulról. Engem hoztak ki hibásnak.

2018. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
59%

Tanulság:

1. Ha belemész valakibe, húzz el amilyen gyorsan csak lehet.

2. Tartsátok a követési távolságot: ha masfél autónyival vagy az előtted lévőtől nem vagy lúzer sofőr. Ha valakik között másfél autónyi távolság van és nem mész be, akkor se vagy lúzer sofőr.

2018. nov. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
A követési távolságot úgy kell megválasztani, hogy az előttünk haladó hirtelen fékezése esetén is biztonságosan meg tudjunk állni. Nincs olyan, hogy ha az előttünk lévő vészfékez, akkor én sem tudok megállni. Egyértelműen te vagy a hibás, a jövőben sok kellemetlenséget el tudsz kerülni, ha ezt magadnak is beismered.
2018. nov. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

[link]


Próbáltam vázolni a szitut telefonon érdekes rajzolni :D nem egy műszaki rajz :)

2018. nov. 10. 06:38
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki értette a leírás alapján is.


Nem hagytál követési távolságot, ráadásul vakon is vezettél.


Fogadd el, te vagy a hibás. Legközelebb nem mászol rá az előtted lévő autóra, nem vezetsz vakon, nem sietsz ennyire.

2018. nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem is gyorsító sávos kereszteződés. Stop-táblánál megálltál?
2018. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
A rajz alapján is te vagy a hibás. Teljesen egyértelmű.
2018. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
30%

Kártérítés akkor van, ha a biztosító megitéli.

Ez kinézetre 50-50 %.


Miért nem arra nézel amerre mész?

2018. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Szó se volt sietésről sem rámászasról!

Kaméleon meg nem vagyok hogy két irányba tudjak nézni :)

Valahogy meg kell győződni hogy szabad a pálya de szerintem gyorsítás közben ha üres az út senki nem számít a másik váratlan indokolatlan fékezésére mert ő halucinál :)

Ha megítélnik neki hogy én vok a hibás ( én akkor sem értek vele egyet )

Köszi a válaszokat !

2018. nov. 10. 10:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!