Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha szándékosan le akarok...

Ha szándékosan le akarok maradni, az közúti veszélyeztetés?

Figyelt kérdés

Főúton haladt előttem egy bizonytalan jármű, de olyan szinten, hogy megelőzni nem mertem, mert folyamatosan átsodródott a szembesávba és és úgy húzta onnan vissza, hogy azt hittem ki fog sodródni.


Én szándékosan lelassítottam 70 környékére, hogy minél messzebb legyen tőlem, de mögöttem akik utolértek azok barom módjára nyomták a dudát.


Komolyan, mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? Ami különösen felkavart, hogy beérve a városba az első pirosnál átkiabáltak hozzám, hogy feljelentenek közúti veszélyeztetésért.



2021. márc. 31. 22:07
1 2 3 4 5
 21/44 Beviz Elek ***** válasza:
16%

Ne haragudj, de ha 3-ból 2 autós ledudált akkor tényleg veled volt a baj, csak gondolom annyira tapasztalatlan vagy hogy te sem vetted észre hogy mit csinálhattál rosszul. Esetleg kanyarban vagy ha jöttek szembe akkor lassan mentél, máskor meg rágyorsítottál és ezért nem tudtak előzni? Csak tippelgetni lehet, de ok nélkül nem szoktak senkit sem ledudálni, főleg nem 3-ból 2.


Ne aggódj, ahogy nézed az előtted haladókat nem kevered össze őket.

2021. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
74%
Mindig az a bajuk, meg az, hogy kicsi a pöcsük és képtelenek 5 perccel korábban elindulni, hogy ne kelljen sietni. Ez egy alap dolog ezeknél, de nem probléma, egyszer mindegyik fejreáll valahol. Nem egy ilyen marhát láttam amelyik nagy gázzal megelőzött, majd pár km-el később ott ücsörgött bús pofával az árokparton.
2021. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 Beviz Elek ***** válasza:
14%

#22

Tedd már takarékra magad, autót sem vezettél még életedben.


Későn indulnak az emberek és a másikat hibáztatják, dudálják le, kiabálnak át amiért nem tudják megelőzni? Hagyjuk már.


Úgy adod elő mintha rendszeresen előfordulna hogy megelőznek majd összetörik magukat. Maximum a könnyűre állított Need for Speedben és a játék így próbál megvárni hogy ne verjen annyira bucira.

2021. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
33%

Te tedd magad takarékra, öcsi!

25 éve vezetek, ebből 20-at autóban. Későn indulnak, sietnek, arrogánsak. Minap is volt egy marha, cikázik a sorok között, majd kimegy a külsőbe, átvágódik a balra fordulóba és ott dekkolt a piros lámpa alatt. Mindenki elment mellette akit leelőzött a folyamatos veszélyeztetéssel.

2021. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Beviz Elek, egyedül te vagy az, aki szerint helytelenül cselekedtem. Nem furcsa ez neked? Osztod az észt, hogy biztosan bunkó sofőr voltam, mert 3-ból 2 dudált, hát a válaszok alapján ugyanez elmondható a véleményedről is.
2021. ápr. 2. 01:16
 26/44 Beviz Elek ***** válasza:
26%

Nem csak én, valaki hasznosnak értékelte a válaszomat és egyetért velem. Vagy mellényomott...


Itt csak és kizárólag a te álláspontodat látjuk és az alapján természetesen mindenki más a hlye ami elő is fordulhat, én csak felvetettem a lehetőséget hogy valamit nem tudunk (valamit te sem tudsz) a történetből és ezért dudáltak rád, kiabáltak át. Engem még sosem dudáltak le csak úgy mert ők sietnek, főleg nem kiabáltak át hogy feljelentenek közúti veszélyeztetésért. Már az alapból furcsa lenne ha ok nélkül ledudálnának, de hogy egymás után ketten? Ha valaki nem azzal a tempóval megy amit szeretnél akkor ledudálod, átordibálsz? Remélem érted hogy mi nem kerek a történetben.


#24

Hogy neked ez milyen hétköznapi dolog... Sofőr vagyok, az a munkám hogy egész nap vezessek és sosem találkoztam ilyennel.

2021. ápr. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
56%
Hasznosnak? Úgy le vagy pontozva mint mindíg. Nem is csoda. Állandóan hülyeségeket firkálsz.
2021. ápr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

A bepisálósnak egy vicc.

Egy társasházban mindig van egy hülye aki örökké fúr. Ha nálatok nincs, akkor te vagy az.

2021. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
#26 Értem a gondolatmenetet, de tényleg nem csináltam semmi ökörséget. :) A válaszolók szerint sem probléma, hogy 70 körül haladtam.
2021. ápr. 2. 16:29
 30/44 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem probléma. Aki hülye, előzzön oszt hadd menjen, ha meg nem tud megelőzni akkor kusoljon.
2021. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!