Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha szándékosan le akarok...

Ha szándékosan le akarok maradni, az közúti veszélyeztetés?

Figyelt kérdés

Főúton haladt előttem egy bizonytalan jármű, de olyan szinten, hogy megelőzni nem mertem, mert folyamatosan átsodródott a szembesávba és és úgy húzta onnan vissza, hogy azt hittem ki fog sodródni.


Én szándékosan lelassítottam 70 környékére, hogy minél messzebb legyen tőlem, de mögöttem akik utolértek azok barom módjára nyomták a dudát.


Komolyan, mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? Ami különösen felkavart, hogy beérve a városba az első pirosnál átkiabáltak hozzám, hogy feljelentenek közúti veszélyeztetésért.



2021. márc. 31. 22:07
1 2 3 4 5
 11/44 Beviz Elek ***** válasza:
6%

Alap esetben azt gondolnám hogy jól csináltad, de többesszámban írtad és nem gondolom hogy mindenki hlye csak te vagy helikopter.


Inkább arra tippelnék hogy kevés a tapasztalatod és nem jól mérted fel a helyzetet, esetleg mást tettél ami nem tetszett a másiknak de te ezt észre sem vetted.

2021. ápr. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
93%

Azt tegyük hozzá mindenki dobálózik az akadályozással mint legfőbb KRESZ szabállyal. Viszont a KRESZ ismeri a zavarás és veszélyeztetés fogalmát is, ami szintén tilos.


Onnantól hogy valaki hátulról érkezve nem tart követési távolságot, tol, villog, dudál, erőszakosan próbálja az előtte közlekedőt befolyásolni, az zavarás. Illetve nem csak zavarás, hanem közúti veszélyeztetés ami már bűncselekmény kategória.


Ilyen esetben akár akadályozzák, akár nem, jogilag két lehetősége van:

1. Felvenni az előtte haladó tempóját megfelelő követési távolsággal annak zavarása nélkül (bármennyire is sérti ez a lelki világát).

2. Előzni akkor amikor az előzés szabályosan a másik zavarása nélkül végrehajtható.

2021. ápr. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy szerintem a közlekedést úgy kellene nézni, mint a sorbanállást.


Ott sem lököd félre az előtted lévőt csak mert lassan pakol, nem vágsz be elé, nem kezdesz el ordítozni a Marika nénivel. Bármennyire is frusztrál, kivárod a sorod és haladsz tovább ha végeztél.


Még előzni is lehet, hiszen ha szépen megkérsz valakit, nem-e enged előre mert csak egy sört vettél, akkor előre fog engedni.


Na ez az ami a közlekedésnél totál nincs meg.

2021. ápr. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
77%

Pont tegnap futottam bele egy hasonlóba.

Szmókendsz@ros vw rozsda a 82-en Csesznek magasságában okádja a füstöt és 40-el kaptat felfelé. Én lemaradtam tőle, nem vagyok híve az instant tüdőráknak. Jön az 1.2es hero hátulról, lendületből megelőz, de a gyárkéményt már nem tudta. A baromja Zircig tolta és szagolta a rozsdaboglyát. 🤣

2021. ápr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szoktam, de javaslom tanulj meg lassítani :) Olyan szépen le lehet maradni az előtted levőtől, hogy mögötted észre se veszik. A titok, hogy tilos fékezni, csak picit visszaveszed a gázt máris lemaradsz pár métert, aztán megint egy kicsit. Az a baj, ha mindig mindenki lehúzódik a bunkóparaszt seggdugaszok elől, akkor csak bátorítva érzik magukat és még jobban azt fogják csinálni a kis pöcsükkel, de a vakítósok is ugyanilyenek.
2021. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
82%
A városi fb csoportban egy hülye pitsa azon volt kiakadva, hogy a távolsági busz 60-al ment, nem lehetett megelőzni. Ki lett osztva, hogy fel is lehet szállni a buszra, tök üres, nem lesz covidos senkitől, és van pontos menetideje is, ami az ott levő 60-as táblákhoz van igazítva. Plusz ha busszal megy pont időben fog odaérni ahova kell, és 1-el kevesebb autó lesz az úton. De ha 5 perccel hamarabb indul el akkor a 60-al buszkerülgetés nélkül ő s simán beér.
2021. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Az irányjelzés nem jutott eszembe akkor, de tényleg jó ötlet lett volna.


> Alap esetben azt gondolnám hogy jól csináltad, de többesszámban írtad és nem gondolom hogy mindenki hlye csak te vagy helikopter.


Hárman voltak mögöttem vonatban, abból ketten dudáltak rám. A mögöttem jövő többször is petyegtette a dudát, amikor még mögöttem volt, majd megelőzött. Az egyik normálisan elment mellettem, a harmadik meg úgy előzött, hogy záróvonalon és közben ráfeküdt a dudára.


Időközben eszembe jutott is az is, hogy a lámpánál talán nem is nekem akart ordibálni a fószer, hanem annak, aki mögött lemaradtam. Hasonló színű autóban voltunk, talán összetévesztett. Bár akkor sem értem, hogy miért feküdt rá a dudára előzéskor, de bízom benne, hogy nem nekem szánta az ocsmányságát.

2021. ápr. 1. 17:11
 18/44 Alex Fly ***** válasza:
71%

Semmiképpen nem lehet veszélyeztetés az, ha az engedélyezett sebességtartományban (értsd: 0 és a megengedett sebességhatár között) haladsz folyamatosan. A maximálisan megemgedett sebesség nem azt jelenti, hogy minden körülmények között annyival kell haladnod, hanem hogy nem haladhatsz ennél gyorsabban.

De azért azt nem ártana tudnunk, hogy a sebességcsökkentést hogy hajtottad végre...

2021. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Visszaváltottam 4-esbe és motorfékkel lassultam le. De a mögöttem haladók később értek utol. Szerintem az volt a bajuk, hogy szembejövők miatt nem tudtak előzni.
2021. ápr. 1. 17:48
 20/44 anonim ***** válasza:
62%
Van az a fogalom, hogy "indokolatlanul lassan" Na ezt szokta előrugdosni a sok gyökér, arról persze mindig elfelejtkeznek, hogy követési távolság és mindig olyan sebességgel kell menni amivel az adott útviszonyok között biztonságosan meg tud állni. Aztán a következő parasztkaszt a 65-ig nem büntet a rendőr és társai típusó, meg a GPS szerinti 50-el menő köcsögök.
2021. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!